УПА на Тернопіллі діяло до 1960-х (Ще ФОТО)

  15 жовтня 2010
  264
  5644 переглядів
  УПА на Тернопіллі діяло до 196

  На Території Бережанського тактичного відтинку УПА був найсильнішим повстанський рух у 1940-х роках на Тернопіллі. У Тернополі з окупантами боролися через агітацію.

  Фото С–Р· РєРЅРёРіРё Р’. Пукач, Р†. Олещук. Р—Р° СЃРІРѕР±РѕРґСѓ С– соборність. — Тернопіль : РќРѕРІРёР№ колір, 2007. — 56 СЃ. Дозвіл РЅР° використання надав Р’. Пукач.
  УПА діяло по всьому краї і саме нашими земляками були багато керівників повстанського руху, зокрема двоє із п’яти керівників ВО “Лисоня”: Омелян Польовий та Володимир Якубовський-Бондаренко. Центр та південь нашої області у 1944 р. входив до складу Воєнного округу “Лисоня”. А в 1945 р. до “Лисоні” приєднали ще й Кам’янець-Подільську округу.
  Найбільше воювали у 1944-45 рр.
  - Найсильніший повстанський рух на території сучасної Тернопільщини діяв у Бережанській окрузі, а боротьба найбільшими з’єднаннями рівнів від рою і до куреня зафіксована у 1944-45 роках, - розповідає дослідник історії УПА, член молодіжного науково-пошукового товариства “Обереги” Сергій Волянюк. — Найбільшою бойовою одиницею в УПА був загін, до якого входили 2-3 курені. Курінь включав у себе 2-3 сотні (150-200 вояків — прим. ред.), а сотня — три чоти. У кожну чоту входили три рої по 10-15 бійців кожен. Інколи рій поділявся на ланки.
  Серед найбільших з відомих на Тернопіллі загонів УПА одним командував Остап — поручник Омелян Польовий, який одночасно був командиром округи “Лисоня”.
  - Керівником другого загону був командир Роман, справжнє ім’я якого залишається досі невідомим, — продовжує Сергій Волянюк. — До цього, другого, загону входили два курені: Романа і Рена. Перший із них пройшов з боями на Волинь і завдав значних втрат силам радянських окупантів. Доля другого — трагічна. Цей курінь у серпні укомплектували новобранцями, а вже у вересні його розбили на Рогатинщині.
  Останні відділи УПА на Тернопіллі розформували улітку-восени 1947 р., говорить історик. Це були сотні “Сіроманців”, “Рубачів” та “Сірих вовків”.
  Фото С–Р· РєРЅРёРіРё Р’. Пукач, Р†. Олещук. Р—Р° СЃРІРѕР±РѕРґСѓ С– соборність. — Тернопіль : РќРѕРІРёР№ колір, 2007. — 56 СЃ. Дозвіл РЅР° використання надав Р’. Пукач.
  — Демобілізація передбачала два моменти. Ті, хто був “незасвіченим”, легалізовувалися, а хто не міг цього зробити, йшли у підпілля і займали там керівні посади, — розповідає Сергій Волянюк.
  У Тернополі були підпільники
  Підпільники УПА працювали не тільки у селах, а й у Тернополі.
  - Про УПА у Тернополі відомо мало, але до 1948-49 років тут діяли пропагандисти, які розвішували листівки, займалися організацією криївок, явочних квартир, - говорить член “Оберегів”. – Так, відомо, що Микола Кліщ був розповсюджувачем ОУНівської літератури.
  Цей підпільник під час війни був на примусових роботах у Німеччині. Осів у Тернополі, працював з товаришем у пожежній команді.
  “Я вже знав з ким у Тернополі я маю зв’язатися і де при потребі можу зустрітися з Крайовим проідником. Коли я потрапив на тернопільський зв’язок, то вже мав декількох людей, переважно вихідців із сіл, котрі на той час проживали у Тернополі, а також кілька квартир із корінних мешканців Тернополя,” писав Микола Кліщ у своїх спогадах.
  Однією з таких квартир була квартира адвоката Григорія Сенькового, а вірніше квартира адвоката Лисого, куди Сеньків, вуйко майбутньої дружини пана Кліща, у той час пристав.
  Тернопільські підпільники поширювали літературу не тільки у місті, а й по сусідніх селах. Одначе згодом їх викрили і Микола Кліщ змушений був рятуватися втечею. Його рекомендували на підпільну роботу у Львів. Але спершу він мав доставити листівку у село Ростоки над річкою Черемош.
  Перед тим, як виїхати, повстанець з товаришами зайшли до завгоспа пожежної частини, який разом з кагебістами їздив містом розшукувати його. Зрадник жив у Кутківцях і, побачивши “гостей”, зблід. Утім, його не застрелили, але змусили відкупитися – повстанці забрали з собою 1003 рублі. Надалі ці гроші використали для потреб збройного підпілля ОУН-УПА.

  Переховувалися до розвалу СРСР
  Частина повстанців з Тернопілля емігрувала.
  — Так, сотенний Михайло Небола у 1945 році вирушив на захід у складі групи з десяти осіб, — каже дослідник. — І коли він дійшов у Західну Німеччину, йому не повірили, що він добрався у таку далечінь з України. Він так і жив до 1970-х років у Німеччині.
  Утім, багато наших земляків “упівців” загинули у боях з радянськими спецпідрозділами.
  Зокрема, полковника УПА і головного командира УПА Клима Савура — Дмитра Клячківського, вбили 12 лютого 1945 р. у бою на Рівненщині, а майор УПА Маркіян Лукасевич загинув 9 вересня 1945 р. на Холмщині. Деякі повстанці потрапили у полон, але здебільшого це були ті, хто знепритомнів під час бою.
  На Тернопіллі, вже у складі СРСР, залишилися підпільники, які діяли до 1960-х років.
  — Останні спалахи боротьби відомі, наприклад, на Підгаєччині, де 14 квітня 1960 року у бою загинули Петро Пасічний та Олег Цетнарський, а Марія Пальчак потрапила у полон, — розповідає завідувач сектору нової і новітньої історії обласного краєзнавчого музею Володимир Пукач. — Спершу Марію Пальчак засудили до смертної кари, але згодом її замінили ув’язненням. Жінка відбула у таборах п’ять років і на засланні — 10.
  А от у селі Улаківці на Чортківщині, ще у 1965 р. виникла стрілянина між одним з підпільників та міліцією.
  Зрештою, відомі випадки, що повстанці перебували у підпіллі навіть у 1980-х роках.
  - Так, Микола Маньковський у селі Угринь на Чортківщині перебував на нелегальному становищі протягом 45 років. Після 1965 року його родину органи перестали турбувати, вважаючи, що чоловік помер. Але він переховувався. Коли Микола Маньковський через хворобу помер у 1989 році, його дружина Ганна поховала його таємно на городі. Уже після здобуття Україною незалежності тіло підпільника перепоховали, - каже Володимир Пукач.
  Натомість Ілля Оберишин із села Городниця на Гусятинщині переховувався до розвалу СРСР. І тільки тоді чоловік легалізувався і отримав український паспорт.

  Читають зараз: 1
  (264)
  Коментарі
  леся 23.10.2010 14:59
  • Спам
  • Поскаржитися
  Героям Слава! хлопці. Критик, Чортків... годі вам з тролями сперечатись... воно тільки і має того щастя в житті, що вилаяти наших повстанців .жило колись за союзу, займало якийсь партійний постик і тішилось безтурботним і безвідповідальним життям.. а тут - незалежність, пропала халява.. думати головою треба та ще й працювати!:) от і душиться від злоби...
  Олекса Пак 23.10.2010 19:28
  • Спам
  • Поскаржитися
  леся, давайте парі! знайдете в моїй родині хоча б одного члена кпрс і доведеш, що їх життя за союзу було безвідповідальне і безтурботне (я не міг бути партійцем з причині малолітства) - отримаєш ящик мартіні, коньяку чи чого сама забажаєш. змогу я вам надам. як не вдасться довести - дам вам ляпаса по морді за брудну брехню чи просто смачно плюну йде варіант?
  Anonimus 24.10.2010 00:50
  • Спам
  • Поскаржитися
  Ну тоді як гласить народна мудрість: "в сім'ї не без виродка"..... А ляпасами ти нікого не лякай, бо ти своїми коментами на зразок "слава загиблим чекістам" давно вже заслужив не просто ляпаса, а принаймі доброго копняка під зад, може б трохи тебе протверезило.
  Anonimus 23.10.2010 21:13
  • Спам
  • Поскаржитися
  і ти будеш бити жінку!?да....ну і уроди галіцайські повироджувалися...
  Олекса Пак 23.10.2010 22:43
  • Спам
  • Поскаржитися
  хто-знає, жінка то чині. може то хлоп найнятий сидить і строчить. як не брехню, то вигадки. буде жінка - можна і плюнути в брудну мордяку :))
  Anonimus 24.10.2010 09:01
  • Спам
  • Поскаржитися
  ти не чоловік.ти шматок лайна.
  Anonimus 24.10.2010 07:29
  • Спам
  • Поскаржитися
  А собака гавкає і гавкає. А караван - таки іде і залишає собаку наодинці:))
  Критик 23.10.2010 15:21
  • Спам
  • Поскаржитися
  Та ми вже і не сперечаємось:) УПА в нас в західній Україні визнають і поважають. Ветерани - в пошані. Радянський Союз вже не повернеться. Хто хоче добробуту - не стогне за радянським минулим, а працює і здобуває вже і зараз. Тому, як казали ще персидські мудреці "Собака гавкає, а караван іде":)
  Anonimus 23.10.2010 17:56
  • Спам
  • Поскаржитися
  ...або як каже мій кум петро-дурний дурному пхає в сраку солому.ото вся ваша полеміка.
  Anonimus 23.10.2010 18:38
  • Спам
  • Поскаржитися
  І тільки мудрий-премудрий глядач длубав бульки в носі, чухав дупу і виголосив чергову мудрусть про улюблених кумирів:)))
  Anonimus 23.10.2010 21:12
  • Спам
  • Поскаржитися
  і ще забули додати що той глядач ложив на вас з високого дерева))))
  Anonimus 23.10.2010 21:48
  • Спам
  • Поскаржитися
  судячи з дописів, він з нього ніколи і не злазив, сидить як мавпа в зоопарку:)))
  Anonimus 23.10.2010 22:02
  • Спам
  • Поскаржитися
  ага.і регоче над вашими тупорилими і нікому не потрібними коментами))))
  Anonimus 23.10.2010 22:31
  • Спам
  • Поскаржитися
  ...як мавпа в зоопарку;)
  Anonimus 24.10.2010 09:00
  • Спам
  • Поскаржитися
  точно)))я так зрозумів-ви недавно із зоопарка?ну то похваліться трохи ще що там файного звиділи!)))
  Anonimus 23.10.2010 17:45
  • Спам
  • Поскаржитися
  ....і тільки побратими олекса та остап вперто і методично продовжували карати москалів.))))))))
  Критик 23.10.2010 00:43
  • Спам
  • Поскаржитися
  Олексо, якщо ви маєте сумний досвід з наркотичними речовинами, то не потрібно це розповідати публічно і рекомендувати всім нормальним людям. Судячи з вашого смакування фізіологічними подробицями 21/10/2010 18:40 і 21/10/2010 18:41. ви не тільки прорадянський зомбі, а ще й суб'єкт з серйозними девіативними відхиленнями. Мені вас шкода. Підтримую Devine. Низький уклін нашим шанованим ветеранам, всім, хто боровся за нашу Батьківщину. Слава Україні!
  Олекса Пак 23.10.2010 11:02
  • Спам
  • Поскаржитися
  ви так цікаво тілько-що висловилися: "девіативне відхилення" :)) перекладаємо на людську мову - "відхилення з відхиленням"??? девіація означає відхилення. хоча з медициною мене зв"язує тільки бабця (вона була лікаркою), я це слово засвоїв ще з лекцій дисциплін.
  Олекса Пак 23.10.2010 11:08
  • Спам
  • Поскаржитися
  ...з лекцій техдисциплін. а подробиці я у жодному разі не смакував. я лиш коментував вже розсмаковане. самі ознайомтеся 21/10/2010 18:40 21/10/2010 18:41 ви мене шкодуєте... насправді, і мені вас шкода :) у вас було дійсно тяжке минуле за радянських часів. ковбаса по 15 коп. і скрізь самі самогонники. де ж ви жили?? з цим мені більш пофортунило. ковбаса була на столі не розкішна (2-3 крб) але все ж не по 15 коп. і алкашіі не оточували.
  Devine 22.10.2010 14:02
  • Спам
  • Поскаржитися
  Прочитав тут деякі останні коментарі. Зважаючи на дуже низький інтелектуальний рівень аргументів більшості противників УПА можна відмітити, що дискусія з ними - беззмістовна. Так було колись так є і тепер. Ця братія "аргументує" криком і матом. Ще раз хочу подякувати нашим шановним ветеранам УПА за заслуги перед Україною і бажаю многая літа! Слава Україні!
  Олекса Пак 22.10.2010 23:57
  • Спам
  • Поскаржитися
  читаючи ваші коментарі, помітив беззмістовність полеміки набагато раніше :) на тому, мабуть, і розійдемося. слава тим, хто очистив землю від бандитів. слава загиблим чекістам. слава радянській україні!
  Anonimus 24.10.2010 00:42
  • Спам
  • Поскаржитися
  Ой ні братю, за "слава загиблим чекістам" треба в морду бити, або відсилати відразу в "радниє края" і це як мінімум, бо сказати ці слова - те ж саме, що плюнути на могили сотень тисяч невинно загиблих, розстріляних і закатованих людей. Те що ти із нащадків "асвабадітєлєй" це зрозуміло, цікавить інше питання... Ну добре, незалежна Україна така-сяка, то чому б тобі не зібрати валізи і бігом "на родіну прєдков", не гоже такому "інтелектуалу" гнити в націоналістично-бандерівському Тернополі, ну не розуміють ці зомбовані тернополяни таких "дабрадєтєлєй" як ти. Але ви ж як таргани, лізете там де тепло і пахне їжею, а вивести потім нічим не можливо.
  Олекса Пак 24.10.2010 14:39
  • Спам
  • Поскаржитися
  цитата: "Але ви ж як таргани, лізете там де тепло і пахне їжею, а вивести потім нічим не можливо." падсталом! :))) за 20 років вашої бандерівської влади я змушений зазначити діаметрально протилежні факти. 1. тепла все менше і дорожче 2. все менще пахне їжею для людей праці 3. якби це не звучало трагічно, але люди все продовжують тікати подалі від вашого раю
  Anonimus 24.10.2010 20:58
  • Спам
  • Поскаржитися
  Помолися до іконки Леніна чи хто там твій кумир, що бандерівської влади в нас ще не було. Вся влада котра в нас була і є вихована і виплекана ще в партійних школах СРСР. Якесь в тебе неадекватне сприйняття реальності, з психікою все добре? Мазохізм якийсь, тут йому так погано, а воно гниє тут і гадить, може й справді валізи зібрати і додому? Чи допомогти копнем в м'яке місце?
  бандера 22.10.2010 19:57
  • Спам
  • Поскаржитися
  Героям слава
  Олекса Пак 22.10.2010 11:54
  • Спам
  • Поскаржитися
  Спресувати сталевий матеріал в потрібний розмір без пізнань в матеріалознавстві, деформаціях і механіки не так вже просто...
  Anonimus 24.10.2010 01:25
  • Спам
  • Поскаржитися
  Олексо ти дебіл чи прикидаєшся? Все прям розбив вщент всі свідчення автора. А не приходило в твою високоайк'юшну голову, що людина очевидець була шокована побаченим і я не думаю, що він перевіряв чим труп мужчини закріплений на стіні, і яким був дріт котрим були обмотані трупи, а щоб відрубати руку, особливих пізнань в анатомії не треба. Як і хімікатів для роз'їдання плоті, гарячої пари вистачить, щоб за декілька хвилин шкіра почала відвалюватися кусками, інтелектуал хренів. А найбільший "перл" про "діаметр отвору всього-то до пару десятків міліметрів", навіть коментувати не буду з поваги до пам'яті закатованих жертв, великий знавець анатомії, будівельної справи, матеріалознавства і хімії Олекса забув через який отвір він з'явився на цей світ. І ще Олексику, думаю з розгону, можна колючий дріт навіть і тобі в дупу загнати, не замірюючи попередньо діаметру отвора, жорсткості дроту і не вираховуючи кінетичної енергії.
  Олекса Пак 24.10.2010 11:58
  • Спам
  • Поскаржитися
  перл 4: "І ще Олексику, думаю з розгону, можна колючий дріт навіть і тобі в дупу загнати, не замірюючи попередньо діаметру отвора, жорсткості дроту і не вираховуючи кінетичної енергії." зрозуміло, що в чоловічий анатомії ви знавець авторитетний. особливо в проктологічному напрямку. якщо ви не медик, то логічно припущу, ви - людина, яка користується своїм заднім проходом не тільки для виведення природних матеріалів з організмів, а і для вводу інородних предметів! звідки тоді такі пізнання??? хочу тільки зазначити, що такого роду захоплення підтримують не всі чоловіки на планеті. я якраз відношуся до такої категорії. пояснюю доступніше. якщо ваші розміри дозволяють проникнення колючий дротів, не треба всіх під одну гребінку.
  Anonimus 24.10.2010 19:44
  • Спам
  • Поскаржитися
  Олексику, смію припустити, що і ротовий отвір твій не тільки, щоб дурниці нести, і борщ їсти, а ти його вміло використовуєш для інших потреб більш інтимного характеру...І хлопець ти, як видно з твоїх коментарів, скрупульозний, всі діаметри і довжини завжди прораховуєш наперед. Техніка безпеки? Невдалий досвід? Але це так лірика.... Пояснюю, як ти пишеш "доступніше", в своєму коменті всього лише висловив припущення, натомість ти демонструєш таку впевненість, що твої розміри не "дозволяють проникнення колючий дротів"... Закрадається підозра, звідки ж така впевненість? Знову ж таки досвід? Практика?
  Олекса Пак 24.10.2010 11:50
  • Спам
  • Поскаржитися
  перл 3: "що людина очевидець була шокована побаченим і я не думаю, що він перевіряв чим труп мужчини закріплений на стіні....," про "шок" не брешіть. "шокований очевидець" досить конкретно засвідчив - не приклеєний, не прикріплений шарніром, не підвішений, а "прибитий цвяхами до стіни" - будь-ласка перечитайте ще раз. "шокований очевидець" досить акуратно і скрупульозно описав стан жертв до найменших подробиць. робимо висновок - "шокований очевидець" насправді не був настільки шокований побаченим, мав сталеві нерви і ясний розум при сприйнятті інформації
  Anonimus 24.10.2010 19:28
  • Спам
  • Поскаржитися
  Олексику, конкретно це коли стальними цвяхами розміром 100мм. Я думаю для нормальної людини не є принциповим чим чекісти закріплювали трупи на стіні, а ти виходячи із цього, нормальний не зовсім. "Акуратно і скрупульозно" ти це читаєш, Олексику, а людина котра це писала, писала не в той момент в тюремній камері, смакуючи подробиці, а згодом, напевно, відтворюючи подробиці по пам'яті. Повторюся, нормальній людині не принципово, яким чином чекісти досягали того чи іншого результату своїх екзекуцій, лише деякі індивіди з не зовсім здоровою психікою, можуть цікавитися діаметрами отворів і механікою катувань.
  Олекса Пак 24.10.2010 11:42
  • Спам
  • Поскаржитися
  перл 2: "про "діаметр отвору всього-то до пару десятків міліметрів", навіть коментувати не буду з поваги до пам'яті закатованих" менше емоцій. просто обгрунтуйте, яким чином. очевидно, що жіночий організм вам знайомий теоретично і поверхнево. я вам відкрию великий секрет, існують навіть гінекологічні інструменти для здобуття подібних результатів. зовсім необов"язково було берієвським збоченцям розпочинати кропіткий дев"ятимісячний процес, щоб в кінцевій фазі отримати потрібні розміри. продовжуйте далі самотужки. моя уява для таких тем мізерна і небагата. можливо, ви цей процес спроектуєте краще ніж я.
  Anonimus 24.10.2010 19:11
  • Спам
  • Поскаржитися
  Олексику, ти або вдаєш, що не зрозумів комента, або реально не хочеш нічого чути і розуміти крім своєї власної думки. Я чомусь впевнений що "берієвські збоченці" аж ніяк не з особливою ніжністю той використовували цей дріт аби бува не поранити жертву. Щоб порвати людську плоть колючим дротом не треба великих зусиль і особливих пізнань в анатомії, тому свій недолугий сарказм залиш для таких же як ти.
  Олекса Пак 24.10.2010 11:25
  • Спам
  • Поскаржитися
  перл 1: "гарячої пари вистачить, щоб за декілька хвилин шкіра почала відвалюватися кусками" вертаємося на ринок, купуємо м"ясо з кісткою. шукаємо в хаті паровий компресор. ну, не біда, як не знайшли. ви ж не енкаведистський нелюдь, навіщо вам такі дріб"язки в оселі. просите жінку зробити окроп (для довідки - 100градусів!, якщо не знаєте) занурюєте м'ясо, чекаєте декілька хвилин....жінка ще сказала, що ви - ідіот? лишіть то мясо в спокої. школяр знає, щоб досягти очікуваного результату потрібні години кип"ятіння!
  Anonimus 24.10.2010 18:45
  • Спам
  • Поскаржитися
  Олексику, при термічних опіках спочатку утворюються пухирі, потім ушкоджується шкіра і підшкірна клітковина, просто кажучи пухирі лопають і шкіра починає облазити. "Лишіть то мясо в спокої. школяр знає, щоб досягти очікуваного результату потрібні години кип"ятіння" - шановний за години варіння можна холодець зварити, не думаю, що чекісти хотіли досягнути саме цього результату, я бачу і в кулінарії ти такий же спеціаліст високого рангу як і в інших галузях.
  Олекса Пак 22.10.2010 11:58
  • Спам
  • Поскаржитися
  А от щоб зробити жмут (!) з відрізку колючодроту, враховуючи пластичність і розміри матеріалу, треба не аби скільки терпцю і енергії. Отож мусимо визнати, що берієвські катюги були ще додатково оснащені політехнічною освітою!
  Критик 22.10.2010 13:10
  • Спам
  • Поскаржитися
  Мдя. Я не знав, що з педагогічного такі зомбі виходять. Перевчилися історії КПРС?:)) Мені вас шкода. Бідуєте, не можете ніяк досягнути достойного рівня життя. А все через клятих ОУН, УПА, УГКЦ. Та ще й українська мова "душить". Сниться, як Мацейко Перацького вбиває - від того в слабкодухої людини теж дах може з'їхати!:)) За Союзу було добре, бо ковбаса була по 15 коп, а водяру гнав ледь не кожен - цукор коштував копійки. Заспокойтеся. Є ще на світі щастя для достойних людей! Їдьте в Північну Корею! Ідейні борці "чучхе" спасуть вас від УПА і української мови. Вже більше 50 років там процвітає рівність, братерство, щастя. Всі трудящі щасливі і утримують однакову порцію рису.
  Олекса Пак 22.10.2010 13:28
  • Спам
  • Поскаржитися
  шановний критик, вам моя порада. якщо вживаєте наркотичні препарати, не сідайте одразу за коментарі. є маса способів більш приємнішого і розслабленого дозвілля. я мало зрозумів, з того, що ви тут дописали. цілком ймовірно, ви мене з кимось плутаєте :))
  Олекса Пак 22.10.2010 11:56
  • Спам
  • Поскаржитися
  це я про чортківську жертву. Ми всі тут вже повнолітні (сподіваюся). Тому дозволю собі зробити короткий екскурс в анатомію жіночого тіла. Діаметр отвору в збудженому стані (ще раз пардон) сягає всього-то до пару десятків міліметрів!
  Олекса Пак 22.10.2010 10:43
  • Спам
  • Поскаржитися
  Повернемося до устаткування камер в комуняцьких застінках. Сірі камені і чугунна решітка – занадто банально для ворогів совітів. До кожного гада було протягнуто трубу, яка була з”єднана зі спеціальним хімічним цехом при енкаведистській катівні. В хімічний цех звозили отруйні хімікалії, проводилися хімічні реакції, в процесі яких вироблявся смертельний газ, роз”їдаючий органічну плоть вязнів! Спецветилятори розподіляли його по складній комунікаційній системі. Газ робив свою чорну справу і відходив в атмосферу через спеціальні витяжки, встановлені відповідно у кожній камері. Витяжки були необхідністю. Адже нелюді не мали ніякого бажання контактувати з отрутою. Ну годі на сьогодні. В мене в самого мурашки вже по тілі. Сподіваюся я докладно спростував фантазії автора. От так, зробивши простенький аналіз, деколи взнаєш „ху іс ху”
  Олекса Пак 22.10.2010 10:43
  • Спам
  • Поскаржитися
  Ще цікавий епізод! Пропущений між ноги колючий дріт. (Я от читаю і уявляю кадку колючого дроту в кожному кабінеті енкавидистського слідчого. Це, мабуть, тоді був незмінний офісний атрибут! Як пачка аркушів А4 чи копіювальний апарат сьогодні). Як на мене, то вставити резинку в трикотажні штани – не аби яка робота. А колючий дріт в м”язову тканину... Вище всяких похвал! А знаєте що! Купіть на ринку шмат мяса і поруч, на „апендециті”, попросіть в дядьків відрізати вам такої проволоки. І на місті спробуйте її просувати... Ну як? Ніц не вийшло? Отож! А кати сталінські не ликом шиті були. Ці умільці ще не те вміли! Лишіться того мяса. Воно не винне. Йдіть додому, хай жінка його приготує. Поїжте і заспокойтеся.
  Олекса Пак 22.10.2010 10:41
  • Спам
  • Поскаржитися
  Навіть будівельна справа не була стороння для мучителів! Закріпити цвяхами труп чоловіка в стіну, це я вам скажу, потяжче аніж з проволоковим епізодом. Тодішня цегла потвердіша була, та і інструменти не такі вишукані! Це сьогодні хлопа до бетону – раз плюнути! Дрелька Метабо, глибоке победитове сверло, десяток дюбелів і масивні шурупи з довжиною від 40 см. Нічого що арсенал незвичний для звичайних побутових потреб? Замовили в будмаркеті, почекали з тиждень, приїхали, забрали і до роботи! Як з цим обходилися кмітливці 30-х? Полишимо на совісті автора. Нехай дофантазовує.
  Anonimus 21.10.2010 13:08
  • Спам
  • Поскаржитися
  Колабораціоністи були в багатьох країнах. Але ніде, крім України, їх не роблять героями.
  Anonimus 21.10.2010 18:40
  • Спам
  • Поскаржитися
  ТЕРНОПІЛЬ: "Коли я увійшов у тюрму... Трупи помордованих були жахливо змасакровані, мали повідрубувані чи викручені руки й ноги, повипалювані очі. Московські катюги вживали до свого кривавого ремесла сокир, щоб завдати своїм жертвам як найбільших мук. У жінок, які я бачив по камерах, були повідрізувані груди і повикручувані руки й ноги та порозбивані голови."; "В одній камері я побачив трупи двох молодих дівчаток, пов'язаних із собою колючим дротом. В одної був розпорений живіт і в нього вложено кота, в другої була здерта з рук шкіра по лікті, на рани насипано ячмінних остюків і знову засунено шкіру. В камері на першому поверсі я побачив на стіні, прибитий цвяхами, труп 30-літнього мужчини."; "Були трупи мужчин із відрізаними головами."
  Anonimus 21.10.2010 18:41
  • Спам
  • Поскаржитися
  ЧОРТКІВ: "Мужчина і жінка - обоє мертві - були притулені спиною до стіни і підперті кілками, щоб не впали. У нього дітородний орган перетягнутий колючим дротом, а їй теж встромили в статевий орган жмут колючого дроту"; "Тулуби і навіть голови в замордованих мужчин і жінок були обмотані дротом. У декого з чоловіків колючий дріт був пропущений між ноги. Він з'єднував перев'язаний одним кінцем статевий член із кістями рук, скрученими іншим кінцем за спиною. Задні проходи у тих мужчин були затичені шишками, а статеві органи жінок - пляшками."; "Я помітила, що на голові, у тих місцях, де хрящі, плоть повідпадала. Чому? Посередині камери знаходився металевий бак, від якого відходили труби, завтошки, як рука. Тими трубами надходила пара і виїдала плоть..."; "Ми піднялися на другий поверх, до стіни були прибиті жінки. Висіли жінки розп'яті. Зовсім голі. Груди були вирізані, очі виколоті."; "Ай, Надя Юрчинська! Провідник ОУН. Московські звірі жорстоко поглумилися над нею - з її грудей стримів простромлений наскрізь колючий дріт."
  Олекса Пак 22.10.2010 00:01
  • Спам
  • Поскаржитися
  психічно здоровій людині таке в самій страшній уяві не насниться. автору радив би негайно з"явитися до психіатра :) невже існують наївні ідіоти, які в це вірять?
  Anonimus 22.10.2010 07:58
  • Спам
  • Поскаржитися
  автор http://holocaust1.netfirms.com/hol1uk.htm архіви,очевидці...
  Олекса Пак 22.10.2010 10:39
  • Спам
  • Поскаржитися
  Шикарний сайтик. Однозначне резюме : „театр одного актора” і якого! По таких „спогадах” можна писати дисетртацію по латентним садистам. На всяк випадок (не знаю, я з якої країни віщує цей „орган просвіти”) я би радив місцевим криміналістам взяти автора на особливий контроль. Хто-зна, чи ще не „наслідив” десь в реалі. Втілення таких вишуканих екзекуції потребує неабияких пізнаннь в медицині! Очевидно „сталінські головорізи” попри військові звання мусили бути ще власниками медичних дипломів з обов”язковим проходженням хірургічної інтернатури. І це не жарт. Ми всі знаємо (бодай з голівудських фільмів. І мушу визнати, часто дуже реалістичних.) що такого роду розчленовування, втручання в людську внутрішню анатомію супроводжується особливо рясним крововиділенням. Непрофесіонал з цим ніколи не справиться
  Anonimus 21.10.2010 19:18
  • Спам
  • Поскаржитися
  Невже таке можна забути??? Невже???
  Anonimus 23.10.2010 21:37
  • Спам
  • Поскаржитися
  можна.і навіть треба.і жити далі.
  Anonimus 23.10.2010 21:31
  • Спам
  • Поскаржитися
  можна.і треба.досить жити минулим.
  Anonimus 21.10.2010 19:20
  • Спам
  • Поскаржитися
  http://holocaust1.netfirms.com/hol1uk.htm
  Anonimus 21.10.2010 19:48
  • Спам
  • Поскаржитися
  а не те саме робили зі згаданими вчительками та докторками зі сходу? з поляками не те саме робили? і хто робив?
  Anonimus 21.10.2010 20:07
  • Спам
  • Поскаржитися
  Та ні не те саме і з поляками не те, не треба придумувати.
  Anonimus 21.10.2010 20:05
  • Спам
  • Поскаржитися
  уууууууу!кляті парагвайці!!!ух я вам!ахахахаха!)))
  Anonimus 19.10.2010 20:10
  • Спам
  • Поскаржитися
  півн.рландці? А хто вам сказав, що баски все мають? Іспанці? - так українці також кажуть, що татарва в криму все має. Совєти також казали, що українці все мають. Принцип такий: якщо \живеш в певній країні, то слід дотримуватись її законів, інакше ти злочинець. І не суттєво, чи відповідає назва країни назві твоєї національності. Така світова традиція. А от якщо правдами-неправдами переможеш і створиш власну країну - молодець, всесвітній осуд з тебе знімається. Такі подвійні стандарти, нажаль, у всьому світі. Так що однозначної відповіді нема ніколи.
  Чортків 19.10.2010 23:42
  • Спам
  • Поскаржитися
  До Devine,а ще більше до имя не указано. Сидів і навмисно читав це все, і все одно не зрозумів одної штуки.На німецькій території,німці ж її вже захопили,працювали лісові банди які підривали потяги,вбивали німців,і...вони партизани.А другі "банди" Української армії.які робили теж саме тільки проти інших загарбників...терористи.Дії ті самі,а назва інакша.Де логіка?
  Devine 20.10.2010 22:57
  • Спам
  • Поскаржитися
  Нема логіки. Людина не прислухається до аргументів, просто хоче хоче вірити, що під владою Польщі в українців було райське життя, а за радянської влади стало ще ліпше, а всі хто постраждали були і так вбивцями або куркулями. Хоче вірити, що всі біди і економічні негаразди - від незалежності, забуваючи про особисту відповідальність за власний добробут і чекаючи меду десь зверху. Переконувати - беззмістовно, бо це - фанатизм:)
  Anonimus 21.10.2010 12:48
  • Спам
  • Поскаржитися
  побратими олекса та остап карають москалів+)во!!!!
  Anonimus 20.10.2010 01:19
  • Спам
  • Поскаржитися
  1. з 1941 по 1945 німетчина офіційно була в стані війни з СРСР, німці- громадяни німетчини, партизани- громадяни СРСР, вбивство німців партизанами та партизан німцями на протязі 41-45 років називається війною. дуже паршива штука, гинули також як одні, так і інші ні за що 2. корінного німецького населення на територіях захоплених німцями практично не було, тому війна зі сторони німетчини була загарбницькою 3. Польша 1934 рік- не перебувала у стані війни, так само як не перебуває в стані війни сьогоденна Україна. Польська поліція, як і сучасна українська міліція мала на меті не допустити порушення законів польші. Вбивство одного громадянина польші іншим громадянином польші класифікуєтся як злочин. Вбивця має бути покараним. 4. На 1918 рік на територіі сучасної західної україни і білорусіі проживало більше 2 мільйонів поляків, які складали переважну більшість міського населення краю. армія польші на той час захищала інтереси свого населення на своїй території. Ще вам щось пояснити?
  Anonimus 21.10.2010 19:46
  • Спам
  • Поскаржитися
  НІМЕТЧИНА...ВО ГРАМОТЄЇ!))))))))))))))))))ЗАРАЗ ТЕБЕ ОСТАП ТА ОЛЕКСА ПОКАРАЮТЬ!БУГАГАГАГАГА!
  Anonimus 20.10.2010 00:37
  • Спам
  • Поскаржитися
  а нема логіки, поки живуть ті хто памятає совдеп і ним вихований, завжди сумніватимуться і путатимуть грішне з праведним...
  Anonimus 19.10.2010 18:58
  • Спам
  • Поскаржитися
  От чому кримчаки (баски, курди, русини тощо) - сепаратисти, а упівці - гарні повстанці? У чому різниця?
  Devine 19.10.2010 19:05
  • Спам
  • Поскаржитися
  Вже купу раз було пояснено вище. Тому-що баски мають все необхідне для нормального розвитку культури. Русини - такий же субетнос українського народу, як і бойки, лемки, гуцули і теж все мають для щасливого розвитку своєї культури. Курдів виключаємо - їх гнобили і гноблять. УПА боролась проти німецько-фашистських і радянських загарбників!
  ПЕТРУХА 16.10.2010 20:37
  • Спам
  • Поскаржитися
  Скільки вже можна це все мусолити?Подивіться чим живе світ,Європа,а ви все про криівки мрієте!Невже в Тернополі є проблема з УПА,Бандерою чи з мовою?У нас проблема з економікою,з зарплатами,з роботою!А ви панове ПАТРІЙОТИ все прапорами махаєте!Сум та й годі!
  ПЕТРУХА 19.10.2010 21:42
  • Спам
  • Поскаржитися
  Шо?Нема в мене однодумців?Нацисти хренові!Ото зроблять вам тут резервацію,як індєйцам в Америці і будете тут в криівках жити і повстанських пісень під самогонку виспівувати!
  Anonimus 21.10.2010 00:08
  • Спам
  • Поскаржитися
  Та нє, видиш Петрусю, тут ся зібрали самі бандерівці, пора тобі в "красниє партізани" і не в криївку, а в "зємлянку". А щодо самогонки, то "культуру" її споживання якраз сюди завезли "таваріщі із вастока" якщо ти маєш можливість запитати старших людей, то вони тобі розкажуть, що такого поняття як п'янство тут не існувало до приходу "асвабадітєлєй". Так-так, а ти про якусь самогонку...
  Devine 18.10.2010 17:03
  • Спам
  • Поскаржитися
  Працюємо нга благо держави щодна. А в форум забугаємо в вільний час. Хоббі таке;)
  Anonimus 16.10.2010 22:37
  • Спам
  • Поскаржитися
  та не махаємо, просто ....мзди не беремо , за державу образливо))))) шкода а проблеми вони насущні, болять.....та без історії теж не можна......інколи ж повторюється.......Слава Україні!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  ПЕТРУХА 20.10.2010 21:55
  • Спам
  • Поскаржитися
  Історія повинна бути правдива,якою вона б не була!Тільки тоді вона може чогось навчити!І не треба на чорне казати шо воно біле!Скільки ті ''повстанці'' перевішали і перебили молоденьких вчительок,які приіхали сюди вчити іхніх же дітей читати і писати,скільки повбивали простих спеціалістів,яких направили сюди піднімати господарство?Це шо не історія!А скільки просто пограбували своіх же людей,бо сиділи в лісі і жерти хотіли!Це шо не історія?І про це треба також казати!А ше я думаю шо ні один нормальний повстанець не дожив до наших днів.Така машина як СССР навряд чи випустила б з лагерів живим того,хто боровся з нею зі зброєю в руках!Якщо він звичайно не підписав папір про співробітництво!!!
  Anonimus 21.10.2010 00:00
  • Спам
  • Поскаржитися
  Петрусю, Петрусю.... "перевішали і перебили молоденьких вчительок,які приіхали сюди вчити іхніх же дітей читати і писати" ноу коментс як кажуть наші американські товариші ))) Ти знаєш, напевно вбивали і вішали бо не хотіли, щоб їхні діти читати і писати вміли )))) Уяви собі, Петрику, що в УПА була маса освічених людей, котрі здобували освіту в тому числі і закордоном, як ти вважаєш, вони б своїх дітей читати і писати самі не навчили? А вбиті і вивезені НКВДистами західноукраїнські вчителі в рахунок не йдуть? Точно те саме можу сказати про тих хто приїжджав "піднімати господарство". А щодо грабування своїх же людей, Петруську, маю в запасі купу розповідей про "стрибків"(якщо ти знаєш, шо воно таке) від людей котрим брехати і що-небудь придумувати нема змісту, бо до бандерівців вони ніколи не мали ніякого відношення.
  Anonimus 16.10.2010 23:16
  • Спам
  • Поскаржитися
  такий патріот України, а радянську пропаганду цитуєте ;)
  Anonimus 18.10.2010 18:39
  • Спам
  • Поскаржитися
  що маєте на увазі під радянською пропагандою????не розумію.....якщо про мзду то сказана вона героєм не радянським, а якщо через те, що це фільм рад.виробництва мені вас жаль.....
  azazello 17.10.2010 21:15
  • Спам
  • Поскаржитися
  )))читаю все це і чомусь спадають на думку побратими олекса і остап,які карають москалів.молодець сірий!))))))))))))))))))
  Anonimus 23.10.2010 21:24
  • Спам
  • Поскаржитися
  а що сірий не молодець!?(((((
  Дмитро 15.10.2010 23:04
  • Спам
  • Поскаржитися
  СКОЛЬКО ИХ БЫЛО? Точных цифр мы, вероятно, никогда не узнаем, поскольку толком их никто не считал, но некоторые оценки нам доступны. Оценку снизу можно получить из архивов бывшего НКВД - до марта 1946 года в органы было передано 283,000 «власовцев» и прочих коллаборантов в форме. Оценку сверху можно вероятно взять из работ Дробязко, которыe служaт основным источником цифр для поборников версии «Второй гражданской». По его вычислениям (метод которых он к сожалению не раскрывает) через вермахт, СС и различные про-немецкие военнизированные и полицейские формирования за годы войны прошло: 250,000 украинцев 70,000 белоруссов 70,000 казаков 150,000 латышей 90,000 эстонцев 50,000 литовцев 70,000 среднеазиатов 12,000 волжских татар 10,000 крымских татар 7,000 калмыков 40,000 азербайджанцев 25,000 грузин 20,000 армян 30,000 северо-кавказских народностей Так как общая численность всех бывших советских граждан, носивших немецкую и про-немецкую форму, им оценивается в 1,2 миллионa, то на долю русских (исключая казаков) остаётся около 310,000 человек. Есть, конечно, и другие расчёты, дающие меньшую суммарную численность, но не будем мелочиться, возьмём за основу дальнейших рассуждений оценку сверху им.Дробязко.
  Anonimus 19.10.2010 19:59
  • Спам
  • Поскаржитися
  а евреїв у списку нема, як і фіно-угорських товарищів, "наших" німців тощо. А на еврейських концтаборах "поліцаями" були євреї...
  Anonimus 19.10.2010 19:54
  • Спам
  • Поскаржитися
  спілкувався з німцем, що воював у 2-й світовій - саме на наших землях. З його слів - здавалися "пачками" (тобто оптом, гуртом) - евреї та галичане.
  Anonimus 20.10.2010 00:27
  • Спам
  • Поскаржитися
  а він напевно євреїв і галичан по кольору шкіри визначав? чи по галицькому говору? цікаво як швиденько він драпав з цих земель весною 44го коли червона армія давила тут ту фашиську заразу. земельки хоч прихопив з собою, чорноземчику, чи радий що сам живий лишився?
  Anonimus 15.10.2010 23:41
  • Спам
  • Поскаржитися
  ну і що???? ну носили, думали як з Європи то поможуть москаля збутися, словянина, що словян нищив....та помилилися...і воювали згодом проти всіх......хто не помиляється той нічого не робить......може і я б так вчинила, тоді часи були темні,,а 1932-33 не хотілося, 36-38 теж....кожен хапався за хоч якусь нитку....були і поміж повстанцями ще ті...та свині є скрізь....та повстанці боронилися а не загарбували чуже, не вивозили, не знущалися на чужій території....нащо порівнювати локальні дії повстанців з маштабними злочинами Сталіна
  Anonimus 16.10.2010 11:22
  • Спам
  • Поскаржитися
  Сталіна, тоталітарний режим ніхто не захищає! Чому ви припускаєте тільки дві думки: ЗА і ПРОТИ ОУН-УПА? Просто будь-що в житті треба намагатися оцінити об"єктивно, не упереджено. Хоча донести цю думку до фанатиків мабуть складно... Переходжу до інших новин. А вам на останок даю ще один факт до роздумів: ОУН працювало на контррозвідку Німеччини в Польщі. Тобто по суті були найманими працівниками фашистів. Терористичні акти здійснювали по відношенню до українців (!), які були на високих посадах за польської влади. Подивіться фільм про Бандеру, який сама ж "Свобода" транслювала 14.10 по ТВ-4. І зробіть висновки на основі фактів, а не розповсюдженої нині патетики.
  Anonimus 15.10.2010 22:42
  • Спам
  • Поскаржитися
  а мені до дупи ваші повстанці-засранці. Слава планеті Земля!
  Anonimus 15.10.2010 22:47
  • Спам
  • Поскаржитися
  Гость: - имя не указано - 15/10/2010 22:42 Коментарий удален 0 [хороший комментарий +1] [плохой комментарий -1] а мені до дупи ваші повстанці-засранці. Слава планеті Земля! Ото через таких засранців як ти в нас нема Держави....ні гордості, ні патріотизму, обжерлися сала , свиньми стали...одним словом хто так не любить повстанців, України, а симпатизує москалямто.........то чи не варто перестати їсти наш хліб і почесати в родную матушку, она альбо приголубить)))))
  Anonimus 16.10.2010 11:16
  • Спам
  • Поскаржитися
  Дурний тебе піп хрестив,івасю) Я сала не їм,і хлібом твоїм харчуюсь. А повстанці всі засранці.Геть-геть-геть разом з москалями та жидами) Слава планеті землі
  Anonimus 15.10.2010 22:00
  • Спам
  • Поскаржитися
  Слава Україні!!! Слава Нації!!!
  Лілу 15.10.2010 16:53
  • Спам
  • Поскаржитися
  моїй бабусі 89...так ще памятає добре той час....і завжди мені наказує, аби я памятала , що гіршої наволочі як москалі і совіти не знайдеш навіть між нечистими...Я не знаю чого сюди перлися московські вчительки , медики і решта.....Росія така велика і така загаджена, що там донині є повно роботи.....Поляки, німці, росіяни, чехи, молдавани....я усіх поважаю, якщо вони сидять дома , або приїзжають в гості.Але якщо вони вбивають, вивозять, морять голодом, забирають нажите майно, і топчуть по загарбницьки мою землю.....то вони для мене УСІ вороги, і я буду з ними боротися не вибираючи методів. В 1939 красних зустрічали хлібом-сіллю, а вони вже в тому ж році вивозили ешелонами українців в Сибір, у мого прадіда що 6 років тяжко робив в американських шахтах, забрали все майно, куркуль.....гади , гниляки брехливі, щоб вони такими куркулями були, другого прадіда розстріляли...ястребки ...за те що був лісником, а значить підгудовував, лісових хлопців.....Навіть не розбиралися чи то так((((( тоді лісники мінялися часто......Звірі от хто нквс..., а наші хлопці ніяких земель не завойовували, ні накого війною не йшли....боронили свій край від навали, яку сюди ніхто не запрошував....Не маємо ми ні патріотизму, і гордості не маєм...жаль
  Anonimus 18.10.2010 15:03
  • Спам
  • Поскаржитися
  та чому москалі прелися а як на рахунок Харкова, Кіровограда Миколаєва. Основна маса спеціалістів приїжала зі сходу України. До речі за статистикою справжні Українці "За кровю" проживають в центрі, півночі та Миколаївська та Херсонська області, а Западенці такі як ми звами це змішені поляки, жиди. В Тернополі на початку минулого століття 85 % були не українці. А поїдьте по селах нашої області- наприклад село Остап"є Підволочиського району так там пів села татари, які напевно після набігв залишили свої гени в нас.
  Devine 18.10.2010 17:49
  • Спам
  • Поскаржитися
  "Западенці" - це змішані поляки з жидами))) Ну справжній КВН. Новий винахід в народознавстві:)))))) У нас, в західній Україні проживають такі українські субетноси: галичани, гуцули, волиняки, лемки, русини, бойки Змішаних поляків з жидами чесно кажучи не бачив. Доречі, "западенців" теж нема.
  Anonimus 18.10.2010 18:00
  • Спам
  • Поскаржитися
  підтримую, от в тому ж Підволочиському районі в мене бабця ще живе, то в низ в селі 2 сімї з польським корінням, жидів нема, решта українці, а на Сході після голодомору і справді українців мало))))самі українці з російським корінням, ну не всі та добра частинка))))
  Anonimus 18.10.2010 23:33
  • Спам
  • Поскаржитися
  от я до чого і веду- кому вигідно повторяти знову і знову що ми- чисті українці, а всі решта- то не справжні українці, то так собі, в них коріння інше?
  Devine 19.10.2010 10:37
  • Спам
  • Поскаржитися
  Кожен, хто сповідує наші звичаї і традиції, спілкується щодня українською, поважає культурні надбання нашої нації, знає нашу історію, щиро працює на благо нашої держави і взагалі є патріотом нашої держави має повне право називати себе щирим українцем;) А ті, хто зневажають нашу мову, звичаї, історію, культуру, країну мають повне право вважати себе хохлами-манкуртами (якщо мають українське походження) або ворогами нашої нації (якщо іноземне);)
  Anonimus 20.10.2010 17:29
  • Спам
  • Поскаржитися
  не плутайте державу, територію і націю - і буде вам щастя. не змушуйте розовляти українською тих, хто від діда-прадіда живе на власній землі і традиційно не розмовляє українською, навіть якщо кров у ньому - така є як у вас.
  Anonimus 19.10.2010 17:46
  • Спам
  • Поскаржитися
  як бачите неназваний пан від 18/10/2010 18:00 з вами не зовсім згодний, чи ви також вважаєте що на східній україні справжніх українців мало?
  Devine 19.10.2010 19:10
  • Спам
  • Поскаржитися
  На сході України українців багато. І патріотів. Я не роблю різниці, з якого куточка походить нашої чарівної Неньки земляк, поки він відповідає вимогам щирого українця;) І ще, не ображайтеся, але вважаю, що пост пана від 18/10/2010 18:00 ваш. Інтригуєте?) Шевченко доречі теж зі східної України, Франко - з західної. Так що Схід і Захід разом!
  Anonimus 19.10.2010 22:33
  • Спам
  • Поскаржитися
  та ні, той пост не мій. якщо ви нажмете на кнопочку ІР то побачите що всі мої пости йдуть лише з двох стаціонарних ІРшок. не маю ніякого бажання сперечатися з самим собою :)
  Вуйко 17.10.2010 22:27
  • Спам
  • Поскаржитися
  Загнилила ти подруго...
  Олекса Пак 15.10.2010 17:15
  • Спам
  • Поскаржитися
  спостерігаю цікавий феномен. якщо людина наживається за рахунок інших, нещадно експлуатує менш вдалих, чи спекулює, мало не лопаючись як пузир з п"єси карпенко-карого - це допустимо? якщо цю людину репресовують, відбирають награбоване - "гади , гниляки брехливі" винуватці. цікава логіка... повернемося до нашого часу і запитаємо пересічного, наскільки симпатичні йому наші сьогоденні "пузирі", чиїми палацами (чесні кошти?) рясніють біла, петрики, смиківці... сподіваюся, що більшість щиро побажала б цим адекватного розкуркулення. вважаєте 70 років тому думка і логіка людей була іншою і куркулі були чесними, свідомим громадянами?
  Devine 17.10.2010 04:18
  • Спам
  • Поскаржитися
  Коли в західну Україну прийшла радянська влада, то не розбиралися, хто чесно заробляв, а хто ні. Просто забирали все до нитки і ешелонами, цілими сім'ями, вивозили в Сибір. А до влади в колгоспах прийшла безталанна голота, яка дуже погано розбиралась в обробітку землі і не мала ніяких організаційних здібностей, а високі посади завдячувала виключно пролетарському походженню і поведінці:) "Да что тут предлагать?.. А то пишут, пишут... Конгресс, немцы какие-то... Голова пухнет. Взять все, да и поделить..." Не пам'ятаєте, хто це говорив?) Зате ми добре пам'ятаємо, хто і як ділили і до чого це привело.
  Anonimus 17.10.2010 14:38
  • Спам
  • Поскаржитися
  на щастя я не такий старий щоб памятати як все взяли і поділили в 39му. зате я добре памятаю як ділилися/прихватизувалися державні підприємства після проголошення української незалежності, і скажу вам чесно, ну його в баню таку незалежність, якщо після неї населення країни зменшується на 15 процентів, 10 процентів залишає власну країну, ще 20 попадає за межу бідності, а процентів 50 ледве зводить кінці з кінцями. При цьому так звана еліта, яка не знає як господарювати, зате добре знає як красти, обманювати та в деяких випадках- вбивати робить все що захоче, не боячись нікого і нічого.
  Лілу 18.10.2010 18:32
  • Спам
  • Поскаржитися
  ,Нажаль ви путаєте щось пане(ні) коли Ленін прийшов до влади то із попередньої у його уряді не було майже нікого...вистріляли, а хто сам втік, після ж проголошення незалежності України(формальної) бо що то за нова країна коли влада стара лишалася...Он Кравчук Кучма, Литвин і їм подібні ще від Союзу коло корита мордуються)) а та еліта ще з вихованням совітським і такими ж родичами , що пропхали еліту догори.....тай Союз радянських за 19 років , що то республіки пахали, ще на рівні високому не був...Доречі моя бабуся по 7 га поля норми безплатно відробляла, не вона одна....От працюйте безплатно на державу ТАК!!!!!! то може колись покращає....Все з часом буде в нас добре, головне вірити і щось робити.....
  Devine 18.10.2010 17:01
  • Спам
  • Поскаржитися
  Пам'ятаючи одне, ви забуваєте про інше. А історію потрібно знати, незалежно від віку. Ніхто і не захищає сучасних бандюків-олігархів. Але, як то кажуть, мудрий вчиться на помилках і досвіді сусідів. Найбагатші країни світу (США, Великобританія, Франція, Японія, Південна Корея, Німеччина) аж ніяк не з комунізмом. І навіть те, що робиться зараз в Китаї, має мало спільного з ідеологією Карла Маркса. Ви хочете знову все ділити і роздавати порівну? Щоб було як в КНДР чи як в східній Україні в 20-30-і?) Так, розвалили і розікрали багато. Але хто це робив? та вчорашні партійні діячі і робили: Лазаренко, Кучма, Литвин, Бродський... - всі вони колишні запеклі комуністи. Ви ставите в заслугу СРСР те, що ніхто не покидав країну. Так і можливості ж такої не було. Стояла "Залізна завіса". Тільки рядові євреї по своїй спецпрограмі тікали, навіть будучи часто змушені залишити тут все своє майно. Крім тото, одна справа, коли кількість населення зменшується через меншу народжуваність, а вже зовсім інша, коли людей тисячами знищують фізично, за національною ознакою.
  Anonimus 18.10.2010 19:47
  • Спам
  • Поскаржитися
  цікавий факт (не претендую на 100% достовірність звичайно). Цього року 1го вересня газети відрапортували про 400 тисяч першокласників які йдуть вперше до школи (діти фактично народжені в незалежній Україні). Ну так от, простенькі підрахунки з множенням цієї кількості першокласок на 70 (хай буде 70, хоч очікувана тривалість життя в Україні і того менша) дає нам невтішне число в 28 мільйонів- таку кількість населення можна очікувати в Україні в недалекому майбутньому при теперішньому рівні народжуваності.
  Anonimus 22.10.2010 11:24
  • Спам
  • Поскаржитися
  Це що за математика така? Множимо кількість першокласників на тривалість життя? Ви школі математику прогулювали? З вашої "формули" виходить що кожен першокласник за 70 років свого життя має народжувати одну дитину кожен рік свого життя)))))) Нове слово в науці? )))))
  Devine 18.10.2010 20:53
  • Спам
  • Поскаржитися
  1) І в нас Карла Маркса читають. Знаєте, для загального розвитку взагалі варто більше читати. Навіть такі книги як "Майн Кампф" і "Рухнама". Просто щоб познайомитися з ідіотськими ідеями одіозних діячів і знати чого потрібно уникати. 2) Про людей, яких знищують за національною ознакою, це я і про Холокост і про Голодомор, і про Пацифікацію і про террор НКВД в післявоєнній західній Україні. 3) Доводжу до вашого відома історичний факт. Акт проголошення незалежності України був підтверджений на Всеукраїнському референдумі 1 грудня 1991, 90,32%-ми виборців. Ось копія документу:) http://www.archives.gov.ua/Sections/15r-V_Ref/index.php?11 Ви не голосували? Були проти? Чому ж тоді не виїхали в Росію, як це зробили багато ваших однодумців? 4) Я думаю, заробітчани поїхали на заробітки в 1991 тому що їм не давали цього робити раніше. А проблема народжуваності актуальна не тільки в Україні, але й в Німеччині, Франці, Великобританії, Італії, Іспанії... Хоча в цих країнах населення зростає завдяки емігрантам, здебільшого з країн Близького Сходу, які погано інтегруються в суспільство. Таким чином в них аж 2 проблеми. Питання нам засипку. Що ви особисто зробили, щоб цю проблему вирішити?:)
  Anonimus 18.10.2010 22:34
  • Спам
  • Поскаржитися
  1. Хех, ви вважаєте праці Карла Маркса ідіотськими? Ну тоді в Європі вам точно нема що робити. 2. НКВД було по великому рахунку насрати на вашу національну приналежність. Від рук НКВД померло набагато більше росіян ніж українців. Голод 33го також на національності сильно не звертав уваги вмирали і українці і росіяни і представники інших націй. 3. фігвам би вам хтось дав проголосувати в 91му, якби цього не захотіли зацікавлені особи зверху. Хто вони? Чи можуть вони вважатися націоналістами та патріотами, які принесли Україні незалежність? 4. Ну да, звичайно, після 91го року людям так добре тут жилося і так дуже хотілося поїхати за кордон, що аж 10% населення покинуло тут своїх дітей та сімї і без грошей, мови та статусу поперлися на щасливий захід. Розказуйте казки комусь іншому. У всіх вищеперерахованих вами країнах європи природній приріст населення (не включаючи сюди міграцію) вищий ніж в Україні.
  Devine 19.10.2010 11:08
  • Спам
  • Поскаржитися
  Пояснюю по буквах. 1) Ідіотською і утопічною є ідея Карла Маркса про побудову комунізму в сучасному світі. Чому? - Доведено наочно міліонами зруйнованих життів, підірваними економіками багатьох країн. Перепрошую, я географічно і зараз в Європі, в Тернополі, хоч не прихильник комунізму:) 2) Оскільки мова йшла про репресії НКВД в західній Україні, то до чого тут росіяни? В нас їх тоді тут не було або майже не було. Більшість цивілізованих держав світу вже визнала Голодомор геноцидом саме українського народу. http://uk.wikipedia.org/wiki/%D0%93%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D0%B4%D0%BE%D0%BC%D0%BE%D1%80_%D0%B2_%D0%A3%D0%BA%D1%80%D0%B0%D1%97%D0%BD%D1%96_1932%E2%80%941933#.D0.92.D0.B8.D0.B7.D0.BD.D0.B0.D0.BD.D0.BD.D1.8F_.D0.B3.D0.BE.D0.BB.D0.BE.D0.B4.D0.BE.D0.BC.D0.BE.D1.80.D1.83_.D0.B3.D0.B5.D0.BD.D0.BE.D1.86.D0.B8.D0.B4.D0.BE.D0.BC Ви не визнаєте? - Ну, ви ж не голодали, а історії знати не хочете)) 3) То ви голосували за незалежність чи ні? Якщо ні, то чому тоді не емігрували, як багато ваших однодумців?) 4) Ще раз повторюю, що "поперли" б і раніше, але не пускала "Залізна завіса". Ніхто не каже, що у нас були щасливі 90-і. Але це не означає, що медом було помазане життя за Союзу. Змінилася система господарювання. Так, непродумана економічна політика. Але до чого тут УПА?))
  Anonimus 19.10.2010 17:34
  • Спам
  • Поскаржитися
  1. ви Карла Маркса читали, чи тільки чули що сусід наспівав? 2. а я веду до того що НКВД вела репресії по політичних поглядах а не нацприналежності. більшість держав світу визнали голод 33го ''as a crime against humanity'' та ''defined the famine as the result of actions and policies of the totalitarian regime that caused the deaths of millions of Ukrainians, Russians, Kazakhs and other nationalities in the USSR'' голод не вибирав за національністю, в 33му від голоду помирали і українці і росіяни і представники інших націй. http://en.wikipedia.org/wiki/Holodomor 3. Вибачте, але ви намагаєтесь ухилитись від відпівіді хто на вашу думку ті ''патріоти та націоналісти'', які привели до незалежності України? Чи ви вважаєте що це був звичайний народ? 4. ха, так зразу співпало- незалежність і непродумана економічна політика? і шо, знов совіти чи москалі винні? і прихватизували все також совіти і москалі?
  Devine 19.10.2010 19:21
  • Спам
  • Поскаржитися
  1) Вам навести пару цитат з його творів з утопічними ідеями, щоб ви повірили?) 2) Оскільки після операції Вісла населення західної України складалося переважно з українців, то репресії були направлені проти кого?) 3) Ось вам карта з вашої ссилки. Карта країн, що визнали Голодомор геноцидом українського народу: http://en.wikipedia.org/wiki/File:World_recognized.png 3) і 4) Ви ухиляєтесь від питання, чи голосували за незалежність;) Що я думаю про тих, хто прихватизував - написано вище. Прочитайте ще раз:) ІМХО. Ну яке це все має відношення до основної теми: УПА?))
  Anonimus 19.10.2010 20:52
  • Спам
  • Поскаржитися
  1. давайте ваші цитати, може хоть трошки шось почитаєте розумне :) 2. тобто ви згодні зі мною, що НКВД переслідувало людей за певними політичними поглядами, а не українців як етнос? 3. я впевнений що штучий голод 30их років визнали багато країн (заперечувати цей голод безглуздо), але не як геноцид однієї націі, а як голод, якив спричинив загибель мільйонів українців, росіян, казахів та людей інших національностей СРСР 4. голосування 91-го року було таємним, і я маю повне право вам сказати що це не ваша справа. на рахунок мого ж запитання- ну як не хочете відповідати, то я скажу сам- незалежність проголосили вищеназвані мною пристосованці, які використали звичайних людей (патріотів- розхідний маперіал, маріонеток) для досягнення своїх корисних інтересів. Зробили точно так же само, як і їхні, не такі везучі попередники.
  Anonimus 18.10.2010 22:34
  • Спам
  • Поскаржитися
  1. Хех, ви вважаєте праці Карла Маркса ідіотськими? Ну тоді в Європі вам точно нема що робити. 2. НКВД було по великому рахунку насрати на вашу національну приналежність. Від рук НКВД померло набагато більше росіян ніж українців. Голод 33го також на національності сильно не звертав уваги вмирали і українці і росіяни і представники інших націй. 3. фігвам би вам хтось дав проголосувати в 91му, якби цього не захотіли зацікавлені особи зверху. Хто вони? Чи можуть вони вважатися націоналістами та патріотами, які принесли Україні незалежність? 4. Ну да, звичайно, після 91го року людям так добре тут жилося і так дуже хотілося поїхати за кордон, що аж 10% населення покинуло тут своїх дітей та сімї і без грошей, мови та статусу поперлися на щасливий захід. Розказуйте казки комусь іншому. У всіх вищеперерахованих вами країнах європи природній приріст населення (не включаючи сюди міграцію) вищий ніж в Україні.
  Anonimus 18.10.2010 19:35
  • Спам
  • Поскаржитися
  те що робиться зараз в Європі має багато спільного з соціалізмом, якщо ви не в курсі, і Карла Маркса там читають і вчаться, а не тупо відкидають як це робите ви. на рахунок того хто розікрав країну- давайте спочатку розберемось хто на вашу думку виборов незалежність в 91му, а потім подивимось хто ж тоді крав. - про людей яких знищують тисячами за нацознакою це ви про голокост чи вбивства поляків ''украінськими повстанцями'' під час другої світової? -хи, ви думаєте що ті 5 плюс мінус мільйонів заробітчан поїхали з україни за роки незалежності від безмежного щастя і любові, які настали в цій країні з розпадом СРСР?
  Anonimus 17.10.2010 23:18
  • Спам
  • Поскаржитися
  Та ні в баню не незалежність, думати трошки треба, перш ніж писати дурниці. Розікрали Україну не націоналісти і патріоти, а ті хто пристосовувся до часу, треба було б назватися монгольськими патріотами вони б били себе в груди і стверджували, що вони прямі нащадки Чінгісхана. А ті хто найбільше розкрадав - зараз мільйонери або олігархи і надалі кидають одним кістку у вигляді мовного питання і відносин з Росією, а іншим надію на європейський курс. Населення зменшилося не через незалежність, а через об'єктивні економічні причини, які склалися внаслідок розвалу величезної системи під назвою СРСР. І взагалі-то тема трошки не про це, люди, котрі воювали за таку омріяну незалежність в 40-50х роках ішли на вірну смерть не заради якихось матеріальних вигод. Хоча б з поваги до їхньої пам'яті перестаньте писати тут всілякі дурниці, майте совість хоча б трішки.
  Anonimus 18.10.2010 00:33
  • Спам
  • Поскаржитися
  звичайні націоналісти і патріоти- маріонетки, зброя, розхідний матеріал в руках ось таких ось пристосуванців. так було в 18-19 роках, повторилося в 30-50тих, так є і зараз. Петлюра, Коновалець, Бандера втікли за кордон, а звичайні люди, яких вони підняли на боротьбу гинули в криївках. (чує моє серце що мене зараз замінусують :))
  Devine 18.10.2010 17:34
  • Спам
  • Поскаржитися
  Емігрували ті, хто був "засвічений" і на кого вели активний розшук і надавали потім підтримку повстанському рузу з-за кордону. Ось вам прізвища тих високорангових, що залишилися: Олекса Гасин-Лицар (полковник УПА), Дмитро Клячківський (полковник УПА), Юрій Липа (член УГВР, керівник медичної служби УПА), Кирило Осьмак (президент УГВР), Василь Сидор-Шелест (командир УПА-Захід), Михайло Сорока (керівник ОУН-Північ), Петро Федун-Полтава (Керівник бюро інформації УГВР), Роман Шухевич. Його, я думаю, ви знаєте) Список далеко не повний.
  Anonimus 18.10.2010 19:02
  • Спам
  • Поскаржитися
  емігрували ті хто боявся за власну задницю і міг емігрувати. у звичайних людей, яких підбурили на саботаж, а потім лишили напризволяще такого вибору не було.
  Devine 18.10.2010 20:56
  • Спам
  • Поскаржитися
  Ну, тут вже без коментарів. Бо ви почали вести дискусію в стилі діячів воєнного комунізму. Згадуємо Шарікова:))
  Anonimus 18.10.2010 21:11
  • Спам
  • Поскаржитися
  ви не згодні зі мною?
  Anonimus 15.10.2010 19:59
  • Спам
  • Поскаржитися
  Олексику, чим більше читаю твої коментарі тим більше хочеться сміятися як від них тхне засмальцьованими радянськими штампами... "Людину репресовують, відбирають награбоване". То по-твоєму Олексику сотні тисяч репресованих західних українців були поміщиками і злодіями??? А як би ти поводився Олексику коли б був господарем, мав 10 коней, добротне господарство, на котре працюють не якісь там міфічні пригноблені селяни, а твої ж діти і родина, а тут приходять люди котрі за все своє життя пальцем об палець не вдарили і кажуть, віддавай, тепер це все спільне буде, а тебе з сім'єю вивозять з рідних країв, оголосивши куркулем. Чомусь я не сумніваюся, що ти і є з нащадків тої голоти і непотребу котрі тут Україну "відбудовували"...
  Олекса Пак 15.10.2010 21:44
  • Спам
  • Поскаржитися
  давай не переходити на особистості. біографією своїх предків я хвалитися не буду. але для своєї країни вони все життя чесно працювали зробили стільки, що вам за всі "демократичні" роки досі не вдалося розікрасти і розруйнувати
  Лілу 15.10.2010 22:14
  • Спам
  • Поскаржитися
  ай справді))))Гей, Олексо....добрі хлопці повстанці були, боронили нашу землю від "освічених" зоною Котовських, Сталіних і їм подібних, що повистрілювали інтелігенцію та воєнноначальників, аж на початок війни не було з ким воювати проти Гітлера......добрі, мужні хлопці -повстанці, хай земля їм буде пухом((((((9Слава Україні!!!!!!!!!!!!Героям Слава!!!!!!!!!!
  Олекса Пак 15.10.2010 21:40
  • Спам
  • Поскаржитися
  не мели дурниць, таємничій "имя не указано", тодішня дорадянська західна україна була найбіднішим і найзанедбаним регіоном спочатку австро-угорщини потім польщі. суцільна біднота, неосвіченість панувала на цих землях. і мабуть, не від ситого життя тисячі співвітчизників гробили своє здоров"я на заробітках? на кожного куркуля з десятком коней приходилися десятки цілком працьовитих і нічим не гірших (хіба не таких "кмітливих") односельців, злиденним життям яких можна було тільки співчувати.. читайте франка, стефаника, якщо не вірите мені чи тим, хто пережив. тепер про десять конів... загналися ви, шановний тут. хто тоді десяток конів мав з переконливою господаркою рідко сам спину надривав і дітей до хлопської праці не охоче залучав. у школи віддавав, щоб "людьми" робилися. а що? хіба сучасний свинар-спекулянт своїх діточок на фермі тримає?
  [удалено] 17.10.2010 23:13
  • Спам
  • Поскаржитися
  [удалено]
  Devine 17.10.2010 03:03
  • Спам
  • Поскаржитися
  Тодішня дорадянська західна Україна (саме Україна, а не "україна") забезпечувала зерновими всю Річ Посполиту та щей допомагала в міру сил землякам зі східної України, яких "прогресивна" влада рад морила голодом (1932-1933). Нелегальними звісно методами, бо коли українська торговельно-кредитна організація Галичини «Центроспілка» звернулася тоді до радянського консула у Львові з пропозицією дозволити відправити голодуючим Радянської України один мільйон (!) центнерів зерна їм відповіли наступне: "Наши трудящиеся не нуждаються в помощи гнилой буржуазии". На заробітки їздили не з голоду, а щоб заробити на купівлю землі. А хто про свою земельку добре дбав, той і жив заможньо. Якщо уточняти про 10 коней. Знаєте, чим більше ви виписуєте, тим сильніше стверджуюся в думці, що ви небагато спільного маєте з нашим краєм, бо дуже мало про нього знаєте, але багато собі вигадуєте. Можу розповісти з досвіду власної родини до 1939 року. 8 коней мали на господарстві на Збаражчині мої прабатьки. 70 моргів поля (35 га). 4 дітей (дочки). З них 1 - вчилася в гімназії в Збаражі, 2 пішли в невістки і 1 лишилась з батьками, щоб допомагати. В ті часи праця на полі була почесним і достойним заняттям, а не вважалась чимось постидним. А хто свого поля мало мав, чи не мав, то наймався до багатших. І оскільки вибір був вільний, то йшли працювати до того господаря, що пропонував найкращі умови і найбільше платив. Були свої проблеми. Але люди сяк-так давали собі раду, поки не прийшли будівники "світлого майбутнього" і не розікрали всього напрацьованого.
  Anonimus 17.10.2010 23:18
  • Спам
  • Поскаржитися
  Тоді за Польщі і була створена УГКЦ, як компроміс з поляками. Ніби і католицизм, але зі збереженям традиційно-укр. православних канонів. Адже всі ми знаємо, що наші укр. козаки були православними. Питання до істориків: УГКЦ-це було тимчасове явище. Чому ж нині говорять, що це істинно українська церква, і Свободівці ходять саме туди? Я не проти УГКЦ, просто цікаво почути думку істориків (українських, з наших галицьких земель).
  Devine 18.10.2010 15:22
  • Спам
  • Поскаржитися
  УГКЦ не закликає до повалення української держави. "Тимчасовому явищу" вже понад 400 років. 5,5 млн прихожан. Повністю збережено історично сформований православний обряд. Мова відправи - українська. Приналежність до католицизму виражається в адміністративному підпорядкуванні Ватикану і деяких екуменічних прагненнях, зокрема стремлінні до об'єднання всіх християн. Якщо цікавить докладніша інформація можете відвідати цей ресурс: http://www.ugcc.org.ua/
  Anonimus 19.10.2010 10:39
  • Спам
  • Поскаржитися
  Що таке 400 років у порівнянні з 2000роками створення християнства? Я знаю, що стаття не про це, але читаючи коменти зрозумів, що тут пишуть грамотні історики. От і хочу докопатись до суті. Якщо збережений правосл. обряд, то чому не можна зробити єдину ПРАВОСЛАВНУ церкву, так як було споконвіків? Навіщо адміністративно підкорюватись Ватикану? Ніколи українці не визнавали Папи, котрий намагався знищити укр. православя. А зараз моляться за нього на літургіях. Та й поляки-католики гнобили наш православний народ. Навіщо ж зараз казати, що УГКЦ - це справжня УКР. церква? Адже це не так. І саме історики повинні переконувати, що католицизм - це запозичене, не наше. Звичайно, люди знають, що ще їх прадіди були грекокатоликами, і вони сповідують цю ж релігію. Однак, знаючи історію ми розуміємо, що це явище відносно нове. Якось це все перевернулось з ніг на голову.
  Anonimus 19.10.2010 17:11
  • Спам
  • Поскаржитися
  питання про грекокатоликів звичайно цікаве, але з аудиторією ви помилилися, мені здається що єдиний історик тут- це автор статті, а решта так, байдики бють :)
  Devine 19.10.2010 12:06
  • Спам
  • Поскаржитися
  Ну і логіка:) Якщо вже їй слідувати, то що таке 2000 років християнства порівняно з 120 тис. років тотемізму і фетишизму?:) УГКЦ як вже було зазначено вище якраз і мріє про об'єднання всіх християн (як це було 2000 років тому). Чому УГКЦ українська? - Тому-що не виступає проти нашої державності, а навпаки підтримує і не веде серед своїх вірян агітацію про приєднання до складу якоїсь сусідньої держави. Тому що веде літургії і відправлення українською мовою. Тому що бережуться звичаї і традиції нашого народу, які склалися історично, зокрема формат відправ, свят, релігійні пісні тощо. Щодо історичності. Русь була хрещено до (!) великого церковного росколу християнства. Згодом в Києві була Київська митрополія константинопольського патріархату. В 1448 року від Київської православної митрополії відкололась і проголосила свою автокефалію московська церка. В 1589 Московська митрополія здобула статус патріархату і намагалась вже захопити владу в київській метрополії. Після складних синоїдальних змагань, частина єпископів прийняла Берестейську унію і перейшла від адміністративну підлеглість до Ватикану (зберігши свій обряд!), а частина в адміністративну підлеглість до Московського патріархату. Деталі можете прочитати тут: http://de.wikipedia.org/wiki/Religion Нехай вам буде відомо, що серед сучасних українських націоналістів мирно уживаються як прихожани УГКЦ так і Православної Церкви Київського Патріархату і інших українських православних церков, так само як серед німців тепер мирно уживаються північні протестанти і південні католики, попри запеклі колись чвари.
  Anonimus 16.10.2010 15:57
  • Спам
  • Поскаржитися
  Як не дивно, але вперше погоджусь з Паком :). Зі слів мого дідуся і бабусі за польщі в селі де вони жили було майже натуральне господарство- все, від їжі до одягу і знарядь праці виробляли самі. І навіть маючи непогану господарку, пару коней, поле і трошки лісу приходилося пахати не покладаючи рук щоб мати хоч якийсь добробут в хаті. І незважаючи на те що їх заставили відписати землю і віддати худобу до колгоспу, відзивалися вони про радянські часи набагато краще ніж про польські.
  Anonimus 16.10.2010 18:49
  • Спам
  • Поскаржитися
  нічого, цивілізація рухалася вперед, а якби не совіти, жили б може навіть як Європа
  Anonimus 17.10.2010 14:07
  • Спам
  • Поскаржитися
  розкрийте очі. ви вже живете в Європі. Європа це не якесь абстрактне поняття, це не рай, це не абсолютне справедливе суспільство. хватить вже спихати власні помилки на совіти.
  Bonus 16.10.2010 09:30
  • Спам
  • Поскаржитися
  Та нє, Олексику,, не дурниці це, і про 10 коней правда, і правда Олесику не з підручників а з життя, як і правда що всіх зганяли і рівняли під одну гребінку, а найбільші нероби ставали найпалкішими партійними активістами. І про найбідніший регіон Австро-Угорщини теж правда, тільки найбідніший тому, що сільськогогосподарський, хоча Австро-Угорщина намагался виправляти цю ситуацію, і старенькі люди котрі ще пам'ятали часи "за австрійців" досить тепло про них відгукувалися, а про поляків і москалів зовсім по-іншому, і слова моєї бабці "не вір собаці і москалеві" тому як найкраще підтвердження. Тому коли з'явилася ОУН, а потім почала діяти УПА люди дійсно щиро їх підтримували (не зрадники і пристосуванці, а саме прості люди) весь цвіт тодішньої молоді так чи інакше підтримував або приймав участь в УПА. Як і правда що купа побутових злочинів списувалися на бандерівців, щоб нагнати на людей страх, і про переодягання нквдистів правда, як і правда що попадали в УПА і різні головорізи котрих свої ж потім судили і розстрілювали. Правда є різна, Олексику, тільки треба вміти в ній розібратися. А для мене ці люди завжди будуть героями, тому що воювали вони не за якісь фанатичні і брєдові ідеї нацизму чи комунізму, а за своє власну свободу, вони не прийшли в кудись в Саратовську область чи кудись під Варшаву, а воювали на СВОЇЙ РІДНІЙ ЗЕМЛІ.
  Anonimus 15.10.2010 17:28
  • Спам
  • Поскаржитися
  ми продали коперативну трьохкімнатку і побудувалися ...біла, петрики, смиківці......, то дотепер ще не годен дати раду тій будові, хоча вже трохи має вигляд, наш сусід такий самий як ми.....розкуркулювати будете??????
  Олекса Пак 15.10.2010 18:26
  • Спам
  • Поскаржитися
  а це вже від багатьох факторів залежить. якщо з "нечесного" матеріалу будуєте - так. якщо за приховані від податків гроші будуєте - так. якщо маєте точки на ринку, де продавцям жебрацьку зарплатню платите, а дохід на зведення хоромів - так. якщо самі крадете - так. якщо за свої гроші, чесну зарплатню - який зміст утискувати чесну людину? п.с. моє особисте припущення. якби ви зі своїм сусідом (сусідами) не змагалися, чия "крутіша" - давно б усе скінчили.
  Anonimus 18.10.2010 20:54
  • Спам
  • Поскаржитися
  Олекса, ви регіонів підете розкуркулювати??? Не смішіть мене. Ганьбите людей, які полягли за СВОЮ країну, і вихваляєте гнобителів??? Не смішіть мене чесністю, бо корупція - то є символ теперішньої влади, та ще й ціна вища - за свої блага на скотомогильник здати цілу кріїну.
  azazello 15.10.2010 19:14
  • Спам
  • Поскаржитися
  в тебе хоч пара носків на зміну є-розкуркулювач ти наш!?)))))))))))))))
  Олекса Пак 15.10.2010 22:40
  • Спам
  • Поскаржитися
  і тебе дійсно цікавить гардероб моїх шкарпеток? :))) ніби достатньо маю. навіть вистачає, щоб податки сплачувати. в місць стягують стільки, що тобі на все життя стане, якщо ти не девід бекхем :) і, знаєш, не шкодую. бо бог наказав ділитися :)
  Anonimus 17.10.2010 00:45
  • Спам
  • Поскаржитися
  Тоді, Олексику, як можна зробити висновок з твоїх же коментарів тоді ти або "свинар-спекулянт" або накрав за "демократичні" роки стільки "стільки, що тобі на все життя стане, якщо ти не девід бекхем" А може тебе розкуркулити пора? На тебе ж буржуя вєрняк бідолашні пролетарі за копійки працюють.
  Олекса Пак 17.10.2010 15:57
  • Спам
  • Поскаржитися
  вибачайте, я мав на увазі тільки шкарпетки. просто десь чув, що бекхем їх щодня міняє. тому застерігся до буржуя мені ще дуже далеко, я сам - наймана робоча сила працюю кожен день, як більшість. 24 вихідних в рік. живу на зарплату. ще питання?
  Anonimus 15.10.2010 19:17
  • Спам
  • Поскаржитися
  а ви попробуйте будуватися в наш час, а в крутіше ніхто не грається....банально, та за кордоном нема нікого і на ринку точок нема, працюємо важко, та ще чоловік випиває, от і не добудували, але будуємося давно і в такому місці що колись було нічого а тепер огого , хто не йде ...олігархи,, а я дивлюся на цеглу коло хати , на нещекатурений коридор і ванну і думаю, тьфу, а далі без перекладу......не всі так крадуть як ви собі думаєте, добре де нас нема а так як обікрала нас держава то мені двох життів не вистачить щоб наздогнати....образливо , що є такі як ви, судите інших, і......та нащо ті слова, просто знайте, що Україна не складається лише з злодіїв, брехунів та сволочів
  Лілу 15.10.2010 17:26
  • Спам
  • Поскаржитися
  ми не обговорюємо у цій темі сьогодення, а згадуємо історію, виявляємо повагу до наших безневинно загиблих предків.... про теперішніх можна поговорити в новій темі, створюйте.... окрім того тепер хто працює той з голоду не вмирає, і нажите у вас не забирають і не розстрілюють , а головне не відвозять на зимний курорт Тяжко...то наслідки і ехо ще тої влади....хоча чого там, скільки тих колишніх а тепер вже пенсаків пасуться коло корита і не ступаються
  Anonimus 16.10.2010 15:51
  • Спам
  • Поскаржитися
  Саме колись "пенсаком"/"пенсачкою" будеш
  Олекса Пак 15.10.2010 18:59
  • Спам
  • Поскаржитися
  цитата "....хоча чого там, скільки тих колишніх а тепер вже пенсаків пасуться коло корита і не ступаються" така ненависть до пенсіонерів можлива тільки в малосвідомого теперішнього міщанчика-біснесменчика. в нього, бач, забагато грошей в пенсійний стягують. а між іншим, ці "пенсаки" будували, школи, садочки, лікарні і бібліотеки в свій час. за десятки років вашої влади була створена хоч одна подібна споруда???
  Лілу 16.10.2010 01:30
  • Спам
  • Поскаржитися
  я не про пенсіонерів простолюдинів, таких як моя мама, я про таких як Литвин, Кучма, і їм подібних на місцевих гілках влади..... по совєтському не звинувачуйте мене так тяжко, навіть не спробувавши зрозуміти
  Anonimus 15.10.2010 15:39
  • Спам
  • Поскаржитися
  цікаво чи е це поле зараз, і як воно називаеться і чи знають жителі села щось про це як молоді так і старші, що думають про це.
  azazello 15.10.2010 16:07
  • Спам
  • Поскаржитися
  українські народні забави-вибори і стократне переказування історії.може досить тої шароварщини?в нас що не чоловяга-то фаховий історик.а цвяха в стіну нема кому забити.тьху...
  рок 15.10.2010 15:35
  • Спам
  • Поскаржитися
  в бучацькому районі в одному з сіл було поле імені першого голови сільради Ковальчука . Його вбили бандерівці в 1941 році. коли НКВС ще не було. А безневинно вбиті вчителі, інженери,лікарі. Про це також потрібно було б написати, а не тілько про 'героізм' горе-патріотів. Перекидаете все з хвороі голови на здорову. Правда завжди десь посередині....
  Devine 17.10.2010 00:05
  • Спам
  • Поскаржитися
  Так, голів колгоспу інколи знищували. Коли занадто сильно допомагали окупантам в розкуркуленні і репресіях. Радянська влада намагалася загнати всіх в колгоспи і для цього застосовували зовсім не мирні методи. Найуспішніших і найзавзятіших фермерів вивозили в Сибір або просто розстрілювали. Голови колгоспів формували списки "неблагонадійних" і передавали в відповідні органи. А в решти реквізували землю і всю господарку, прирікаючи на жалюгідне і голодне життя. Тому і доводилося боронитись. Не всі хотіли дати себе мирно знищити задля побудови комуністичного раю.
  Олег 15.10.2010 23:14
  • Спам
  • Поскаржитися
  Бандерівці попереджали комуняків і комсомольців, лизунів комуністичних. Чи мало крові попили вони з простих людей, своїми колгоспами, гулагами, переселенням. Кожен патріот своєї держави так само робив. Бандерівці хотіли своєї держави не комуняцкої. Цю нечисть потрібно було всю знищити, жили б тоді у своїй державі і ніяка гидота не зарилася на нашу мову.
  Anonimus 16.10.2010 15:37
  • Спам
  • Поскаржитися
  Пане Олеже, ну живемо ми зараз у своїй некомуняцькій державі вже 20 років, і що? Ви бачите принципову різницю між владою тоді і владою тепер? Вам зменшення населення України на 6-7 мільйонів за роки незалежності не наводить ні на які асоціації?