На Тернопільщині для дітей-сиріт шукатимуть і готуватимуть наставників

На Тернопільщині для дітей-сиріт шукатимуть і готуватимуть наставників
Наставник - це людина, яка може і хоче допомагати дитині з інтернату
Підготовку наставників для дітей з інтернатів і дитячих будинків можуть незабаром почати в Тернополі.

- Ми спільно з київською громадською організацією „Одна надія” хочемо започаткувати підготовку наставників для дітей з інтернатів в Тернопільській області, - зазначив голова благодійного фонду „Майбутнє сиріт” Андрій Назаренко. – Зараз ми шукаємо однодумців – кілька громадських організацій чи фондів, які могли б приймати участь в даному проекті, і починатимемо інформаційну кампанію. Ми, як випускники інтернатів, постійно спілкуємося як з дирекціями інтернатів чи дитячих будинків, так і з дітьми, тож можемо розповідати, що є така ініціатива, що для дітей, які не можуть бути усиновленими, є можливість мати наставника, який буде опікуватися конкретною дитиною. Кияни ж готові вже у вересні підготувати наших регіональних координаторів з наставництва, супроводжувати нас навчальними матеріалами і консультаціями, провести тренінг для потенційних наставників. А далі наші фахівці вже самі зможуть відбирати і готувати потенційних наставників, шукати дітей, які хочуть такої допомоги.

Наставництво – це альтернатива усиновленню, коли дорослий може і хоче присвячувати свій час, знання і сили, конкретній дитині, позбавленій батьківського піклування, і таким чином допомагає підготуватися до життя поза інтернатом.

  • Ідея наставництва полягає в тому, що дитина-сирота, яка не має можливості виховуватися в сім’ї, отримує дорослого друга, який не є спонсором, не дає грошей, не приносить подарунків, який є товаришем, порадником, - зазначає координатор регіонального розвитку проекту наставництва для сиріт „Одна надія” Надія Кондратюк. – Це друг, який хоче і може присвятити свій час, знання і сили конкретній дитині. Адже дитині потрібно знати, що є хтось, кому вона потрібна, хто в неї вірить. Досвід показує, що маючи наставника дитина навіть починає краще вчитися, бо є хтось хто нею опікується персонально.

Проект наставництва започаткували в Україні 5 років тому за підтримки Служби у справах дітей Києва, щоб допомогти дітям-сиротам та дітям, позбавленими батьківського піклування, підготуватися до самостійного життя. Досягнення проекту в Києві – це 130 пар дитина-наставник.

Відео дня

Зараз проект „Одна надія” відомий не лише в Києві - організації-партнери є у Львові, Харкові, Запоріжжі, Івано-Франківську, Мукачево.

- Люди, які небайдужі до дітей сиріт, починають розуміти, що просто приходити в інтернат і малювати стіни чи вікна, чи лише приносити подарунки, це вже не надто ефективно, бо за великим рахунком в житті дітей нічого не змінюється, хоча це теж необхідно, і вони шукають ефективніші форми співпраці, - розповідає Надія Кондратюк. – Вони хочуть допомогти дітям підготуватися до життя поза інтернатом, адже не секрет, що життя в інтернаті відірване від звичайного життя. Діти часто чаю не вміють приготувати, бо такі особливості організації їхнього побуту. Тож активісти, які бажають допомогти дітям, знаходять нас, так як нас знайшла організація з Тернополя „Майбутнє сиріт”. Ми теж шукаємо зацікавлені організації в регіонах, даємо усі матеріали, проводимо тренінги.

В Києві „Одна надія” налагодила роботу психологів, які готують як наставників, так і працюють з дітьми.

- Перш ніж дорослий прийде до дитини, він проходить жорсткий відбір, співбесіду і навчання з психологом, готує пакет документів, - продовжує співрозмовниця, - далі ми підбираємо такому дорослому дитину. Наставника вибирають, орієнтуючись на потреби дитини, а не під бажання дорослого. Наприклад потрібен наставник для 15-річного хлопця, який через 2 роки закінчує інтернат, любить футбол. Для такого хлопця ми шукатимемо чоловіка, який би зміг допомогти йому розвивати його захоплення. Програма розрахована так, що дорослий зі згоди адміністрації приходить до дитини в інтернат, він не може її забирати з території закладу. Дорослий спілкується з дитиною мінімум годину в тиждень, мінімум рік, тоді можна говорити що дитині від такого наставника буде користь.

Довідка

Бажаючим стати наставником чи долучитися до організації цього проекту на Тернопільщині можна звертатися в благодійний фонд „Майбутнє сиріт” за тел. 097-553-08-20.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:00 У ДТП на Тернопільщині постраждали п'ятеро людей 20:01 Поранений, але незламний: історія воїна-лісівника з Тернопільщини, який готується до протезування photo_camera 19:00 Жінки на керівних і бойових посадах в армії: що про це думають тернополяни? (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled 18:00 У Тернополі має запрацювати креативний простір OPEN SPACE Від читача 11:51 День кар’єри в ЗУНУ: крок у професійне майбутнє 17:01 У центрі Тернополя квітне магнолія (ФОТО ДНЯ) photo_camera 16:23 Бучацькі поліцейські затримали 16-річного студента, який прийшов в навчальний заклад з наркотиками 15:40 Оприлюднили відео конфлікту судді і поліції play_circle_filled 14:50 У Тернополі інспектор отримав майже сто тисяч за «правильне розмитнення»: що йому загрожує 14:10 У Тернополі 19 квітня падав сніг. Яку погоду чекати найближчими днями photo_camera 13:37 На Тернопільщині 19 квітня діятимуть графіки відключення світла для підприємств 13:05 «На щиті» повернувся захисник Сергій Михалко з Почаївської громади. Вічна пам'ять Герою! 12:18 Посмертно шестеро захисників отримали звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:36 Волонтерка Христина Феціца пояснила, чому вирішила відмовитися від депутатства 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Для «20 хвилин» коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 мільйонів 09:02 Ранкові обстріли Дніпропетровщини. Є загиблі та постраждалі, серед яких — діти 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області 22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up