Тернопільський психотерапевт Іван Пришляк радить, як пережити кризу, як у 90-х

Тернопільський психотерапевт Іван Пришляк радить, як пережити кризу, як у 90-х
Чому ж паніка виникає, бо інформаційний потік такий, зазначає психотерапевт Іван Пришляк, – значить потрібно від нього потрохи відключитися – менше дивитися телевізор, більше спілкуватися з дітьми, з рідними.
Аби не піддаватися розпачу і паніці від курсу долара, ціни на бензин чи гречку, варто відгородитися від негативного інформаційного потоку і зосередитися на тих речах, якими можна керувати самому, радить психотерапевт Іван Пришляк.
  • Після Революції Гідності люди прагнуть до себе гідного ставлення, - зауважує Іван Пришляк. - Люди можуть зрозуміти, що якийсь час буде важко, але перед людьми керівництву держави треба виступати частіше. Наприклад, Рузвельт перед Америкою щотижня пояснював поточну обстановку, чи треба почекати, чи попросив допомоги від людей, щоб люди відчули, що з ними рахуються, що від них багато що залежить. Чомусь нема такого, щоб чи наш Президент чи Прем’єр виступили перед народом, і розказали про перспективи, що робити – тому зараз є проблема через невизначеність і ігронування людей. В наших керівників зараз все дипломатично, конспіративно тихо. Тоді люди опиняються в такому стані, коли неможливо нічого прогнозувати, немає на кого сподіватися. Тому в такій ситуації треба шукати інші точки опори – переважно навколо себе.

Часто ми не можемо керувати тими процесами, які відбуваються зовні, продовжує співрозмовник. Не можемо вплинути на курс долара чи на ціни.

  • Тому треба спинити те, нащо ми можемо вплинути – насамперед, це інформаційний потік, - радить психотерапевт. – Треба відмежуватися від того інформаційного простору – не сидіти постійно в телевізорі і одне й те саме „пережовувати” – зведення з фронту, курс долара і ціна гречки – треба просто відключитися від цього. Адже є речі, якими потрібно турбуватися повсякчас - варити їсти, прибирати в помешканні, виховувати дітей.

Зараз в інформаційному полі переважає негативна інформація, позитиву дуже мало.

- Чому ж паніка виникає, бо інформаційний потік такий – значить потрібно від нього потрохи відключитися – менше дивитися телевізор, більше спілкуватися з дітьми, з рідними, - радить лікар. Зараз починається весна – то можна поїхати на дачу, обрізати дерева, тобто треба зосередитися на поточному протіканні дня і часу. Треба просто зайнятися поточними справами – у кожного вони свої – чи господарством, чи хобі. Переключіться з того негативного інформаційного потоку на щось нейтральне – на художню літературу, щоб вийти з тої панічності. Часто буває корисним поїздка до батьків, чи на батьківщину відвідати рідних. Ще варіант – зосередитися на роботі. Можна почати робити ті позитивні речі, на які раніше не вистачало часу.

Відео дня

- На все життя не можливо скупитися, звичайно, на якийсь час буде зниження рівня життя і купівельної спроможності, зарплати, бо йде війна в країні, – тому треба віднайти свої ресурси, які дають відчуття спокою і захищеності, - радить Іван Пришляк. - Можливо комусь допоможе зайнятися волонтерством, чи чимось корисним. В кожного є якісь ресурсні речі, якесь місце, господарка, дача, природа, чи люди - діти, які діють відчуття комфорту і спокою. Треба просто жити і вижити, а паніку варто стримувати.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:25 Масована атака росії: удару зазнали об'єкти критичної інфраструктури України 11:01 На Тернопільщині через негоду перебої з електропостачанням є у 39 населених пунктах 10:25 У Мінекономіки назвали причини переходу на літній час 09:35 Помер військовослужбовець із Кременецької громади Від читача 12:17 Пів мільйона грн компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців 09:00 29 березня без світла буде одна вулиця в Тернополі 08:00 У Тернополі відновлюють футбольні матчі з вболівальниками 22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади 18:00 У замку на Тернопільщині організовують толоку 17:00 26-річний тернополянин за 4500 доларів став «батьком» трьох литовських дітей 15:30 Причетному до організації вибухів у Тернополі повідомили про ще одну підозру 15:07 «Афілійований міні-EdCamp Ternopil»: що зібрало у 19 школі майже дві сотні освітян? 14:00 На Тернопільщині мотоцикліст врізався в кам'яну огорожу — є постраждалі 13:30 Патріотична організація «Центурія» проводить набір активної молоді 13:00 На п’ятьох вулицях Тернополя триває поточний ремонт дорожнього покриття 12:33 Кременчанину, який торгував зброєю, повідомили підозру
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up