Нові правила техогляду автомобілів стосуються не всіх

Уряд змінив механізм процесу проведення перевірки технічного стану транспортних засобів. Зокрема передбачив обов'язкову фото- і відеофіксацію процесу перевірки автомобіля. Урядові ініціативи прийняли 10 березня цього року.

...

Прийнята постанова Кабміном надасть можливість забезпечити проведення якісного та об'єктивного процесу проведення перевірки транспортних засобів, роз'яснюють в уряді.

Урядовці передбачили, що виконавець робіт повинен здійснювати фото- та відеофіксацію процесу проведення обов'язкового технічного контролю транспортного засобу. Однак, перш ніж здійснювати усі роботи, він зобов'язаний попередити замовника. Крім того, усі фото- та відеоматеріали повинні зберігатися три роки. 

Це унеможливить видачу протоколів перевірки без її здійснення та забезпечить накопичення об'єктивних відомостей про технічний стан авто, наголошують в уряді.

У прийнятому документі зазначено, що фотофіксація процесу проведення обов’язкового технічного контролю транспортного засобу здійснюється виконавцем під час зовнішнього огляду транспортного засобу, перевірки фар, гальмової системи методом стендових випробувань з фіксацією загального вигляду транспортного засобу та номерного знака.

При цьому на фотографіях обов’язково зазначаються час і дата фотофіксації, які повинні відповідати часу і даті видачі протоколу перевірки технічного стану. Результат фотофіксації процесу проведення обов’язкового технічного контролю повинен друкуватися на зворотному боці протоколу перевірки технічного стану транспортного засобу.

Проте, як роз'яснюють у Регіональному сервісному центру МВС в Тернопільській області прийняті зміни урядовцями щодо вдосконалення механізму процесу проведення перевірки технічного стану транспортних засобів стосуються виключно автомобілів, які використовуються в комерційних цілях. 

Фахівці місцевого сервісного центру МВС спростовують інформацію, яка поширилася інтернетом про те, що урядові нововведення торкнулися і тих авто, у яких здійснюється реєстрація або перереєстрація документів. Проте, коли буде відновлений техогляд для усіх транспортних засобів поки невідомо.

  • Наразі ми не маємо жодної інформації стосовно відновлення техогляду для усіх автомобілів, - прокоментував один з фахівців сервісного центру Василь Барановський. - У ВРУ існує законопроект, згідно з яким мають бути відновлені перевірки технічного стану транспортних засобів. Однак чи приймуть його і коли - наразі не відомо.

Однак про те, що Україна зобов'язалась ввести обов'язковий техогляд авто згідно Угоди з ЄС пише на своїй сторінці у Facebook заступник Голови Ради автомобілістів при Кабінеті Міністрів України Олег Назаренко.

 

Коментарі (0)

Анонім

Ви не авторизовані

Новини за темою