ДТП на Симоненка: чи їхав підліток через дорогу на велосипеді та чи гальмувала водійка
Як дізналися «20 хвилин», підліток із багатодітної родини. А водійка зараз в ізоляторі тимчасового тримання — 24 вересня, у ювілейний день народження, їй вручать підозру у скоєнні смертельної ДТП.
13-річний підліток на велосипеді, яким переїжджав (як стверджує поліція) пішохідний перехід на вул. Симоненка, помер у лікарні, а водійку, яка його збила, затримала поліція. Аварія набула неабиякого резонансу у Тернополі. У коментарях під повідомленням про смертельну ДТП розгорілися неабиякі баталії. Одні стверджували, що хлопчина котив велосипед через перехід, а водійка їхала на чималій швидкості. Інші запевняли, що підліток їхав на велосипеді, а водійка не могла їхати зашвидко, виїжджаючи з-за повороту. «20 хвилин» з’ясували через добу після ДТП подробиці, а також з’ясували, що відомо про водійку і хлопчину, який опинився під колесами її авто.
Підліток помер у лікарні
«20 хвилин», нагадаємо, вже писали, що на На вулиці Симоненка зранку 23 вересня сталась ДТП. Як повідомляли читачі, збили дитину на велосипеді. Як того ранку розповіли в ГУ Національної поліції у Тернопільській області, повідомлення про аварію надійшло о 8:42.
Через кілька годин стало відомо, що хлопчик помер у лікарні. І з’явилась інформація у поліції, що він не переходив, а переїжджав пішохідний перехід.
— За попередніми даними, потерпілий переїжджав проїжджу частину дороги по нерегульованому пішохідному переході на велосипеді, — повідомили у поліції. — У цей момент кермувальниця Volkswagen Tiguan не встигла вчасно загальмувати та скоїла наїзд на 13-річного велосипедиста. Школяра бригада екстреної медичної допомоги доправила до лікарні, але, на жаль, за кілька годин він помер.
У водійки взяли зразки крові для перевірки на вміст алкоголю.За даним фактом відкрили провадження, відповідно до частини 2 статті 286 (Порушення правил безпеки дорожнього руху, що спричинили смерть потерпілого) Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до восьми років з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк до трьох років або без такого.
Що відомо про водійку та хлопця
Хлопець — Р.Ш., із багатодітної родини і навчався в школі на «Сонячному» — неподалік місця, де сталася аварія.
Про водійку відомо, що С.Г. проживає в передмісті Тернополя, є підприємницею. За попередніми даними поліції, у момент скоєння ДТП алкоголю у її крові не було.
За попередньою версією поліції, швидкість водійка Volkswagen не перевищувала, вона зупинилася перед пішохідним переходом, пропускала пішохода. Почала рушати з місця, в цей момент хлопець раптово виїхав на перехід. Саме їхав, а не котив велосипед, наголошують у поліції. Цю інформацію силовики отримали завдяки відео з камер спостереження, а також свідченням свідків та очевидців, яких опитали в день аварії. Хлопчик їхав згори в напрямку ринку. Це чітко видно на відео. Ймовірно, думав, що проскочить, тому навіть не пригальмовував, а водійка, скоріш за все, не побачила велосипедиста.
— Поліція отримала чимало відео з камер спостереження, приносили його також небайдужі громадяни, які мали відео, — розповів Сергій Крета. — Відеоматерілу є чимало. У справі також будуть призначені експертизи: автотехнічна, транспортно-трасологічна, фототехнічна і судово-медична. Водійку 23 вересня затримали в порядку ст. 208 КПК.
Як дізналися «20 хвилин» від власних джерел, 24 вересня жінці вручатимуть підозру у скоєнні смертельної ДТП. Її досі не опитали, бо С.Г. зле почувається, у жінки є проблеми зі здоров’ям. І саме в день вручення підозри вона в ізоляторі тимчасового тримання зустрічає 50-річний ювілей.
25 вересня у телеграм-каналах з'явилося відео, яке фіксує момент удару. На ньому видно, що загиблий переїжджав дорогу на велосипеді. А водійка, вдаривши його, не зупинилася одразу, а проїхала ще якусь дистанцію. Просимо читачів утриматися від образливих коментарів щодо загиблого та водійки. Слідство у цій справі триває. Ми повідомлятимемо про зміни.
То їхати чи котити?
У Правилах дорожнього руху-2024 у п. 6. «Вимоги до велосипедистів» йдеться, що «Рухатися по дорозі на велосипедах дозволяється особам, які досягли 14-річного віку».
Чи можна на велосипеді переїжджати пішохідний перехід, чи велосипедисту потрібно йти пішки, а двоколісний котити, — за роз’ясненням журналісти звернулися до управління патрульної поліції в області.
Там нагадали — велосипедисту заборонено:
— керувати велосипедом із несправним гальмом, звуковим сигналом, а в темну пору доби та в умовах недостатньої видимості — з вимкненим ліхтарем або без світлоповертачів;
— рухатися по автомагістралях, дорогах для автомобілів, а також по проїзній частині, якщо поряд облаштована велосипедна доріжка;
— рухатися по тротуарах і пішохідних доріжках (крім дітей до 7 років на дитячих велосипедах під наглядом дорослих).
— Переїжджати пішохідні переходи велосипедист може тільки за умови, що на цій ділянці встановлені відповідні дорожні знаки 5.93.1 та нанесена дорожня розмітка 1.15 (велосипедний переїзд), — повідомила старший інспектор управління патрульної поліції в області Віталія Щупляк. — А пішохі́дний перехі́д , який визначений д.з 5.38.1 — ділянка проїзної частини або інженерна споруда, призначена для руху пішоходів через дорогу. Тому велосипедист не може переїжджати ділянку пішохідного переходу, визначеною дорожнім знаком 5.38.1 «Пішохідний перехід».
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Myroslav Muchailovitch
Bogdan Mandryk
Larusa Romaniv
Larusa Romaniv reply Larusa Romaniv
Петр Шкіряк reply Larusa Romaniv
Larusa Romaniv reply Larusa Romaniv
Петр Шкіряк reply Larusa Romaniv
Larusa Romaniv reply Larusa Romaniv
Петр Шкіряк reply Larusa Romaniv
Tim