Експерти про субсидії-2018: коштів може не вистачити

Експерти про субсидії-2018: коштів може не вистачити

Видатки на комунальні субсидії у проекті держбюджету-2018 передбачені на рівні 55 млрд грн. Реальна потреба – приблизно 80 млрд грн. З чого складається така сума видатків і як недофінансування цих витрат впливає на постачальників послуг та їх споживачів, пояснює координатор житлово-комунальних програм громадянської мережі ОПОРА та експерт РПР Тетяна Бойко.

Кабмін вніс на розгляд Парламенту проект бюджету на наступний рік.

Видатки на комунальні субсидії у ньому передбачені на рівні 55 млрд грн.

Цього може виявитись недостатньо, у тому числі через ситуацію, яка склалась цього року, зазначає експерт РПР, координатор житлово-комунальних програм громадянської мережі ОПОРА Тетяна Бойко.

Відео дня

- За приблизними оцінками, потреба у видатках на субсидії у цьому році – близько 80 млрд грн, - каже вона. - Видатки на субсидії залежать від тарифної політики уряду, яка безпосередньо залежить від того, якою буде ціна на газ. На сьогодні зрозуміло, що уряд не планує підвищувати ціну на газ з 1 жовтня, а шукатиме таку формулу розрахунку, яка би залишила її на попередньому рівні.

Але навіть враховуючи те, що тарифи не зміняться, у цьому році у нас сформувалися величезні борги за субсидіями.

Саме тому передбачених з початку року 47 млрд грн, не вистачило і влітку довелося  збільшувати видатки на 14,9 млрд грн. І це не кінець. Точні цифри будуть відомі лише в кінці року, але вже зараз зрозуміло, що до кінця цього року знадобиться ще не менше 15 млрд грн.

Безпосередньо проблеми із відсутністю коштів на відшкодування субсидій споживачі не відчувають, бо кошти надходять з державного бюджету через субвенцію підприємствам-виконавцям послуг з теплопостачання.

Однак це призводить до нагромадження інших проблем.

Підприємства-виконавці, відповідно, не розраховуються вчасно за газ (через що котельні відключають від газопостачання, тому немає гарячої води – в результаті страждають і ті, хто не отримує субсидій і вчасно платить), не ремонтують теплотраси, не ставлять лічильників.

Щодо наступного року, попереду у нас ще два повноцінних місяці опалювального сезону – листопад-грудень, і проблема з розрахунками по них постане вже у січні, одразу після прийняття бюджету.

Тобто борги цього року ляжуть у видатки наступного. Тому уже зараз можна сказати, що якщо ми хочемо і погасити борги за субсидіями, і профінансувати поточні зобов’язання сума повинна бути значно більшою.

Безумовно, уряд запланував підвищення соціальних стандартів і завдяки зростанню мінімальної зарплати офіційні доходи певної частини населення збільшаться. Це дозволить зменшити кількість субсидіантів, вважає експерт.

До того ж, якщо ввести додаткові обмежувальні заходи – ще зменшити соціальні нормативи, враховувати подарунки, депозити, вартість майна субсидіантів тощо, то можна також скоротити видатки на субсидії. Але поки такі обмеження не прийняті.

Vox Connector, спеціально для 20minut.ua Тернопіль

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Розорвать Лопнуть

    А було б нашим чиновникам добре, як би, ще підняли трохи ту оплату. Більше б їм в кишеню перепало. А то бач, щось за мало платимо. Ви дограєтися з тими підвищеннями, що ні на що грошей не хватить, навіть на ваші міністерські зарплати,  не те що на субсидії. Менше крадіть, і дайте людям нормальну зарплату, той субсидій не потрібно буде...
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:03 У Чортківській лікарні відкрили оновлене педіатричне відділення photo_camera 16:00 «На одну сироту у світі менше»: Олексій Філюк взяв опіку над 14-річним хлопцем 15:39 Редакція «20 хвилин» долучилася до мережі «Вікно Відновлення». Відбудовуємо країну разом! photo_camera 15:20 Усе для ванної кімнати: огляд магазинів сантехніки Тернополя (партнерський проєкт) Від читача 14:06 Ціни на аналізи в лабораторіях Тернополя. Огляд ринку 15:00 Військовослужбовцю Тернопільського військкомату, якого затримали на корупції, обрали запобіжний захід 14:05 Жителя Чортківщини підозрюють в організації схеми переправлення чоловіків через кордон 13:15 Знімають асфальт та кладуть нову бруківку: на вулиці Торговиці знижують висоту бордюрів play_circle_filled photo_camera 12:46 На «Алясці» чоловік пошкодив чотири автомобілі, припарковані у дворах — поліція play_circle_filled 11:25 Масована атака росії: удару зазнали об'єкти критичної інфраструктури України 11:01 На Тернопільщині через негоду перебої з електропостачанням є у 39 населених пунктах 10:25 У Мінекономіки назвали причини переходу на літній час 09:35 Помер військовослужбовець із Кременецької громади 09:00 29 березня без світла буде одна вулиця в Тернополі 08:00 У Тернополі відновлюють футбольні матчі з вболівальниками 22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up