Комусь зменшили суму втричі, а декому — і в п'ять разів! Скільки заплатимо за обігрів під'їздів?

Комусь зменшили суму втричі, а декому — і в п'ять разів! Скільки заплатимо за обігрів під'їздів?
 • Тернополяни вже почали отримувати платіжки за обігрів під'їздів і підвалів за січень за новою Методикою.
 • У декого суми зменшилися навіть у п'ять разів, порівняно із минулим місяцем.
 • Що на це повпливало і як буде далі? Аналізуємо

 

Тернополяни ще не відійшли від попередньої методики розподілу теплової енергії за обігрів під'їздів, підвалів і горищ, як уже з'явилася її нова редакція. 

У КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» почали підрахунок за новою Методикою уже за січень 2022 року, бо її норми почали діяти саме у цей звітний період. Тому в лютому платіжки для тернополян обраховані по-новому в усіх аспектах. 

Нагадаємо, що у січні тернополяни отримали грудневі рахунки  на суми від 300 до 1000 грн за обігрів місць загального користування: під'їздів, підвалів, допоміжних приміщень. Це неабияк обурило громаду. У зв'язку з цим, міськрада ініціювала створення робочих груп. Ті обстежували місця загального користування багатоквартирних будинків і складали акти за такими обстеженнями. 

За словами голови ГО «Рада голів ОСББ міста Тернополя» Сергія Лупака,  робочі групи перевіряли тепловіддачу батарей у під'їздах і на сходових клітинах, з’ясовували стан теплоізоляції транзитних трубопроводів у людей, які запросили до квартири. Також групи перевіряли наявність циркуляції гарячого водопостачання, а також офісів чи магазинів на нижніх, підвальних поверхах будинків. На основі цього і мали б здійснити перерахунки у платіжках тернополян. Та, головним чином, на такі суми суттєво впливає і температура повітря. Це стосується будинків, де немає вузлів комерційного обліку, а таких у Тернополі — більшість.

Які суми у платіжках 

Тернополянка Ірина, обуренню якої не було меж за грудневі платіжки каже, їй вже прийшла нова платіжка, за січень. До сплати: 164 грн, замість грудневих — 676 грн. 

— Як знатиму, що платіжка за послуги, які я фактично не отримую, буде 100-200 грн в місяць стабільно, то я готова сплачувати таку суму, бо хтось таки має то все опалювати. А платити 700 грн не готова! Навіть готова писати заяви, щоб мені все відрізали (транзитні стояки — прим.ред.), а як відмовлятимуться, позиватимусь до суду. Навіть найму адвоката! Це ж  проблеми тепломереж, що їхні стояки йдуть через мою квартиру. Це моя власність. Я їхніх послуг не потребую від слова зовсім, — обурюється жінка.

Тернополянин Вадим минулого місяця заплатив 527 грн, у лютому отримав платіжку на суму 171 грн. Чи задоволений перерахунком?

— Хоч сума і значно менша, я все одно платити маю за послуги, які не отримую. Чому я маю під'їзд гріти? — запитує чоловік.

Як бачимо, не всі тернополяни задоволені навіть таким перерахунком і суттєвим зменшенням сум. Як рахували за лютий, чи суми за наступні місяць будуть такими ж і що ще треба обрахувати за новою Методикою? 

Обійшли усі будинки!

Начальник управління житлово-комунального господарства, благоустрою та екології Тернопільської міської ради Олег Соколовський каже, що робочі групи повністю завершили свою місію. Фактично усі будинки, які планували, обстежили. 

Пан Соколовський пояснює, що наразі є багато звернень від мешканців про «додатковий» обхід із різних причин. 

Начальник ЖКГ зазначає, групи були створені і ходила тоді, коли ще не була введена в дію нова редакція Методики. Тому комісії досліджували ту інформацію, яка вимагалась ще за старим принципом нарахування.

Нагадаємо, що за новою Методикою мешканцям вигідно, коли тепломережі знатимуть реальну площу всіх опалювальних місць загального користування і допоміжних приміщень будинку. Крім того, братиметься до уваги ізольованість труб у підвалах, горищах. Наприклад, втрати по ізольованих трубопроводах у підвалах становлять 11 грн Вт/м, при відсутності ізоляції — плата вдвічі більша, тобто 22 за метр погонний. Тому їхню протяжність також потрібно подати тепломережам. Як і хто це має робити?

— Самі мешканці будинку або ж управитель за дорученням мешканців можуть подати у КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» таку інформацію. Якщо вони не подадуть цих показників, їм порахують по формулі, але, можливо, буде вище нарахування. Хоча цього достеменно ніхто не знає, — каже начальник.

Які будуть далі суми

Директор КП «Тернопільміськтеплокомуненерго» Андрій Чумак каже, що платіжки, які почали надходити тернополянам у лютому, — це компенсація! Наперед пан Чумак не береться прогнозувати, якими ж будуть більш-менш сталі суми за нову послугу для тернополян. 

Анрій Чумак обіцяє: усі норми нової Методики будуть враховані належним чином. По чому ж тоді вираховували компенсацію у лютому? 

— Ми рахували компенсацію за результатами роботи робочих груп, — наголошує керівник тепломереж.

До тих, до кого робочі групи не прийшли чи запізно подали акти у тепломережі, компенсацію варто чекати в наступних місяцях, каже пан Чумак. Тому, вірогідно, такі мешканці отримають у лютому вищі платіжки. 

— У ході отримання інформації ми будемо враховувати усі зміни і перераховувати суми, — каже чоловік.

Андрій Чумак каже, що у новій Методиці є конкретика у нарахуванні плати за транзитні стояки у квартирах (ізольовані чи ні), тому тепер тепломережі знатимуть, що з цим робити. Також чітко прописано, як рахувати кількість спожитого тепла у будинку, де немає загальнобудинкового лічильника. Тому вона більше врегульована.

— Тепер буде єдина норма, за якою рахуватимемо кількість спожитого тепла у будинку в цілому. Для кожної багатоповерхівки вона, ймовірно, буде своя, — пояснив пан Чумак. 

Керівник підсумовує, нова редакція Методики регулює ті неохоплені або ж малоохоплені випадки, які були не врегульовані до. А поки тепломережі вивчають нову редакцію правил. 

Нова Методика розрахунку. Про що це?

З 1 січня 2022 року тернополяни платитимуть за «загальнобудинкові потреби на опалення». Але це просто гра слів, оскільки у таку послугу також входять витрати на опалення місць загального користування та допоміжних приміщень. Нічого нового. 

Мешканцям будинку вигідно, коли тепломережі знатимуть  реальну площу опалювальних місць загального користування і допоміжних приміщень будинку. Якщо до вас ще прийшла робоча група чи не заактувала реальну площу місць, що обігріваються, то краще проявити ініціативу і подати у тепломережі таку інформацію. Попередньо треба відняти від загальної площі  — площу магазинів, барів, аптек, тощо у підвалах чи самовільно захоплені «ніші» у під'їздах. За останні мають платити ті, хто їх незаконно облаштував. Тому інформацію про такі площі та їх власників також варто знати тепломережам, щоб порахувати справедливо. Для цього варто провести загальні збори співмешканців будинку. 

У новій Методиці також додали норму, якою врахували наявність паркінгу чи боксів для автівок. Вона передбачена пунктом 11. Відтепер їх власники також платитимуть за розподіл теплової енергії пропорційно до площі своїх паркомісць.

Методикою визначено нормативну температуру повітря у приміщеннях житлових будинків: в опалювальних приміщеннях будинків, проєктну документацію на нове будівництво або реконструкцію яких затверджено до 01 жовтня 2005 року,  — 18° C.

Загальний обсяг теплової енергії на опалення будинку визначається за допомогою вузла комерційного обліку теплової енергії або розрахунково у разі його відсутності, тимчасового виходу з ладу або втрати. 

«Розрахунково» — це знову гора формул, серед яких пересічний містянин навряд розбереться. 

Пам'ятайте, за вашою письмовою заявою теплові мережі зобов'язані надати конкретний розрахунок по вашій платіжці. Включно по кожній формулі.

Читайте також: І знову зміни: за обігрів під'їздів і підвалів рахуватимуть по-новому. Як платитимуть тернополяни?,  Чи є шанси захистити свої права у суді по «космічних» платіжках? Зібрали думки адвокатів,  Як тернополяни можуть модернізувати свої будинки і при цьому добряче зекономити на опаленні

 

Коментарі (15)
 • Mykhailo Tvardyi

  Опалення яке гріє атмосферу теплотрасами, чердачними приміщеннями, і без можливості регуліровки (балансіровки) теплоносія в кожній квартирі окремо не повинно існувати.
  При подачі носія згори в низ мешканці верхніх поверхів страдають від задухи а нижні від холоду.
 • Katy Katy

  Надал, коли ти наїсишся тими грошима. Ти лиса гнида забудовуєш парки Тернополя, роздаєш ділянки під будівництво на березі тернопільського ставу, тобі мало?
 • Читач25

 • Nastya Khrebtak

  так а що з груднем 21р? нарахування за обігрів потрібно  оплачувати в тому самому вигляді?

21:03 Дощі, тумани та магнітні бурі: як зустріне жителів Тернопілля другий місяць осені 20:00 Нашим захисникам потрібне тепло. Допоможіть робити окопні свічки, аби зігріти воїнів (РЕПОРТАЖ) play_circle_filled photo_camera 19:00 Ціни злетіли! Ми перевірили, чи реально знайти у Тернополі калію йодид і скільки він коштує 18:16 День працівника освіти в Тернополі: нагородження вчителів та подяка за їхню самовіддану працю play_circle_filled Від читача 15:01 На Тернопільщині шукають роботу 267 вчителів 17:43 Конфлікт інтересів: у Ланівцях судили міського голову 17:07 1 жовтня у Тернополі пройдуть традиційні сільськогосподарські ярмарки play_circle_filled 16:30 Кременчанка Діана Бонюк самотужки зібрала понад десять тисяч гривень на допомогу ЗСУ 15:47 Подружжя митців з Київщини хоче встановити у Чорткові «Дерево подяки» 15:04 У Лановецьку лікарню передали нове обладнання для кабінету кардіології 14:15 Як святкують тернопільські Віри, Надії, Любові, Софії свої іменини 13:30 Боронив Україну від 2017 року, а тепер йому назавжди 25… Тернопільщина прощається з Андрієм Рудим 12:46 Не стало Заслуженого журналіста України з Тернопільщини Степана Шкарабана 12:09 3.05 проміле на Драгері: п'яний водій спричинив аварію на 15 Квітня 11:09 Стартує конкурс «Народний бренд 2022». Як долучитися підприємцям і допомогти нашим захисникам photo_camera 10:27 На Тернопільщині шукають зниклого пенсіонера 10:05 На Тернопільщині відкриють ще один гуртожиток для переселенців 09:02 В одній з найдавніших церков Тернополя встановили вікно з склопакетом: пластикове чи з дерева? (Оновлене) 08:12 Сьогодні, 30 вересня: Пам’ять Святих мучениць Віри, Надії, Любові та їхньої матері Софії
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up