У Тернополі виступить ансамбль пісні і танцю «Льонок»

У Тернополі виступить ансамбль пісні і танцю «Льонок»

Концерт Поліського академічного ансамблю пісні і танцю «Льонок» (Житомир) відбудеться 16 листопада о 18.30 у Тернопільській обласній філармонії. Вартість квитків – 40-80 грн.

Цей творчий колектив – один із найвідоміших в Україні. Він – краса і гордість національного вокально-хореографічного мистецтва. Ансамбль є істинним носієм найкращих традицій колективного співу і народної хореографії, самобутньої фольклорної манери з її мелодійним різноголоссям, ритмічним багатством, унікальною танцювальною пластикою.

«Льонок» заснований у 1958 році при Житомирській філармонії. Біля витоків ансамблю стояли музикознавець і славетний поет-перекладач Борис Тен (Микола Хомичевський) та видатний діяч української хорової культури Анатолій Авдієвський.

Починав колектив працювати в такій мистецькій формі як народний хор. І вже перші виступи «Льонка» на сцені викликали неабиякий інтерес у глядачів. За короткий строк хор завоював популярність не лише в Україні, а й далеко за її межами. Тоді ж з’явилися перші платівки, на яких були записані українські народні пісні у виконанні ансамблю.

Відео дня

На початку 60-х років минулого століття «Льонок» ледве не припинив своє існування. За браком коштів на його утримання, високопрофесійний народний хор перетворився на своєрідну концертну бригаду, в складі якої залишилось дванадцять жінок-вокалісток, баяніст-концертмейстер і артист розмовного жанру, який, за сумісництвом, вів концертну програму.

Новий етап у багатій творчі біографії ансамблю «Льонок» розпочався в 1970 році, після приїзду в Житомир випускника Одеської консерваторії Івана Сльоти. Він сформував репертуар, укомплектував склад ансамблю переважно з непрофесійних співаків-«самородків», поставив і усталив голосові строї вокалістів, розробив оптимальний режим репетицій і концертних виступів та гастролей – і вивів «Льонок» у ранг Поліського ансамблю пісні і танцю. Всю творчу роботу в колективі спрямовано так, щоб охопити музичним і хореографічним пошуком весь регіон українського Полісся, включаючи Рівненську, Чернігівську, значні частини Волинської, Сумської та Київської областей.

В театрально-ігрових композиціях колективу вдало поєднується звучання як сучасних, так і прадавніх музичних інструментів: бугая, козобаса, кози, двуденцівки, окарини, сурми, флейти, кобзи, скрипки, шумових та ударних інструментів. Іноді учасники ансамблю, для створення автентичного звучання, використовують побутові предмети: косу, пічну заслінку, пральну дошку та інші.

Вокальний репертуар «Льонка» складається з українських народних пісень, творів українських композиторів, української пісенної класики, а також творів місцевих авторів. Значне місце в репертуарі ансамблю займають пісні його керівника Івана Сльоти.

За роки існування в ансамблі створено більше двох десятків оригінальних художніх програм, з яким змогли познайомитись сотні тисяч глядачів. Завдяки записам творів у виконанні ансамблю на платівках, компакт-дисках, аудіо та відеокасетах колектив відомий у Європі та світі.

У 1972 році звукозаписуюча фірма «Мелодія» випустила першу вінілову платівку ансамблю під назвою «Поліський ансамбль пісні і танцю «Льонок». Платівка, на якій записані кращі композиції колективу, вийшла багатотисячним тиражем і розійшлася в найкоротші строки. Наступна платівка із записами «Льонка» вийшла в 1980 році, а ще одна «Пісні з Полісся. Співає «Льонок» – у 1982 році. На початку 90-років минулого століття в Канаді вийшло 2 аудіо-альбоми ансамблю. Видаються компакт-диски з записами ансамблю і в Україні.

Впродовж всіх років існування «Льонок» веде активну концертно-гастрольну діяльність. Високому мистецтву українських артистів не раз захоплено і вдячно аплодували жителі далекого і близького зарубіжжя.        

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:01 На Тернопільщині через негоду перебої з електропостачанням є у 39 населених пунктах 10:25 У Мінекономіки назвали причини переходу на літній час 09:35 «На щиті» повертається захисник з Кременецької громади 09:00 29 березня без світла буде одна вулиця в Тернополі Від читача 12:17 Пів мільйона грн компенсацій отримали цьогоріч роботодавці Тернопільщини, які працевлаштували переселенців 08:00 У Тернополі відновлюють футбольні матчі з вболівальниками 22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади 18:00 У замку на Тернопільщині організовують толоку 17:00 26-річний тернополянин за 4500 доларів став «батьком» трьох литовських дітей 15:30 Причетному до організації вибухів у Тернополі повідомили про ще одну підозру 15:07 «Афілійований міні-EdCamp Ternopil»: що зібрало у 19 школі майже дві сотні освітян? 14:00 На Тернопільщині мотоцикліст врізався в кам'яну огорожу — є постраждалі 13:30 Патріотична організація «Центурія» проводить набір активної молоді 13:00 На п’ятьох вулицях Тернополя триває поточний ремонт дорожнього покриття 12:33 Кременчанину, який торгував зброєю, повідомили підозру 12:00 На дорогах Тернопільщини вітер повалив понад 20 дерев
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up