ТОП цьогорічних прем'єр фільмів, знятих на Тернопільщині. Про що вони?

ТОП цьогорічних прем'єр фільмів, знятих на  Тернопільщині. Про що вони?
  • Тернопільщина стає все привабливішою для кінематографістів, а в останні роки зйомки українських стрічок на території Тернопілля вже не рідкість.
  • Ми підготували для вас підбірку фільмів, що вже вийшли, або вийдуть цьогоріч на широкий екран, що знімали саме на території нашої області та розповімо вам більше про цікаві моменти зі зйомок цих стрічок.

Цікавими фактами зі зйомок поділився з журналістом «20 хвилин» колишній голова Асоціації кінокомісій України Леонід Бицюра. Висловлюємо йому щиру подяку.

1. «Червоний 2. Без лінії фронту»

Стрічка режисера Зази Буадзе та Тараса Ткаченка розповість передісторію головного героя першого фільму «Червоний», командира загону УПА Данила Червоного. Сюжет розповідає про становлення Данила Червоного, студента Кременецького ліцею, який став командиром загону УПА.

Відео дня

Знімали фільм півтора року в Бережанах та Кременці, а завершили зйомки в березні минулого року.

– В стрічці кременчани зможуть побачити не тільки професійних акторів, але й свого міського голову, який виконав роль прокурора, – розповідає Леонід Бицюра. – Також до зйомок долучився і заступник міського голови Бережан. У фільмі він зіграє роль жандарма.

Фільм перенесе глядачів у Кременець 40-их років минулого століття, тож вони зможуть побачити звичні локації міста такими, якими вони виглядали 80 років тому.

Щодо виходу фільму, продюсери розглядають дві дати – 24 серпня або 14 жовтня.

– Крім того, сценаристи вже допрацьовують сценарій фільму «Червоний 3» і за планом, частина зйомок також буде проходити на Тернопільщині, – каже пан Бицюра.

2. «Зарваниця»

"Зарваниця" – це фільм-подорож про прочан, які долають сотні кілометрів з карпатської с.Криворівні до святого місця на Тернопільщині. Він про прочан та їх перешкоди і шлях, який вони долають. Такі різні люди: фотограф-ентузіаст, ведучий місцевого каналу, юний хлопець, який вперше вирушає до Зарваниці, всіх їх єднає віра в диво та випробовує на шляху.

Стрічка вийшла на широкі екрани 15 липня. Дату показу ви можете дізнатися за посиланням.

3. «Довбуш»

Події в цьому історичному фільмі розкажуть про життя найвідомішого карпатського опришка Олекси Довбуша. Стрічку знімає український режисер Олесь Санін.

В липні 2021 року зйомки проходили і на Тернопільщині, у Збаразькому замку, а серед акторів масових сцен до 300 осіб – люди з Тернопільщини. Загалом, зйомки на цій локації тривали два дні.

– Не всі актори масових сцен мають відповідну освіту, але люди з радістю долучилися до зйомок, – продовжує Леонід Бицюра. – Також цікавий факт, що у фільмі знялися і люди, які виступили спонсорами стрічки.

До зйомок фільму планували приступити ще торік, однак через пандемію їх довелося відтермінувати.

Прем’єру стрічки творці планують восени цього року.

4. «Джура-Королевич»

Зйомки цього фільму хоч і не проходили на Тернопіллі, але все ж, чималий вклад у його створення внесли тернопільські актори, зокрема і народний артист України В’ячеслав Хім’як. А постановкою батальних сцен у стрічці займався тернопільський співак, каскадер та актор Олександр Алєксєєв.

Казка розповість про історію боротьби добра та зла, епоху Середньовіччя, чаклунів та злі сили. За сюжетом головний герой Іванко дізнається про те, що він є сином короля, якого вбив злий чаклун. Тепер злі сили полюють і на хлопчика.

Знімали «Джуру-Королевича» на Рівненщині, а серед акторів масових сцен є чимало тернополян. До того ж, зняли фільм за партнерства з Тернопільською кінокомісією.

Як розповів пан Бицюра, особливо цікавою робота були тим, що вже в процесі його допрацювання опитували підлітків, на яких і орієнтований фільм.

– У початковому варіанті режисери планували додати в стрічку сюжетну лінію з постапокаліптичним підтекстом, посилом до Чорнобиля та діти вирішили інакше, тому її довелося прибрати з початкового сценарію, – каже Леонід Бицюра. – А ще довелося домальовувати більше крові та диму на прохання дітей.

Вперше стрічку планують показати в жовтні. А точнішу дату обіцяють повідомити згодом.

Читайте також

ТОП фільмів, які знімали у Тернополі. Про що вони та хто зіграв головні ролі?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up