Василь Махно читав вірші про кохання, історію та пам’ятник собі

Поет з Тернополя, який вже багато років проживає у США, цього року приїхав на фестиваль "Ї". Про свої нагороди, нову збірку „Паперовий міст” та творчі плани літератор розповідав 12 травня в Українському Домі „Перемога”.

 

 

Василь Махно читав вірші про кохання, історію та пам’ятник собі

Ведучий творчого вечора одразу вказав на своєрідну роль Махна в українській літературі, представивши письменника „живим мостом між Нью-Йорком та Україною”. Поет справді живе в США значну частину часу і буває в Україні наїздами, щоб відвідати рідні місцини на Чортківщині. Планує об’їхати малу батьківщину і цього разу.

В Тернополі Махно читав свої нові вірші із збірки „Паперовий міст”.

- Така назва повинна нагадати про силу слова, яка поєднує людей через океани і материки, будує хиткий, але важливий спосіб розмови між різними людьми, націями, країнами, епохами, - каже поет.

Декламував Василь Махно любовну лірику та вірші, де переосмислював історію рідних теренів на фоні історії власного роду. Частина віршів природно була пов’язана із американськими реаліями – Атлантичним океаном, Брукліном. Цікаво, наскільки сильно Махно відчуває себе вписаним у контекст світової літератури. Другу частину нової книги він написав як творчий відгук на роботи знаменитого чилійського письменника Пабло Неруди.

Як і багато інших визначних поетів, Махно створив вірш про пам’ятник в свою честь. Тим самим він вписав себе в довгу традицію, яка тягнеться від давньоримського поета Горація, коли через образ пам’ятника поет роздумує над своїми життєвими здобутками і своїм місцем у пантеоні національної та світової літератури.

Письменник також розповів, що інтерес до України в США зменшився, однак революція 2014-2015 років остаточно утвердила образ України як місця, де люди постійно борються за свободу. В американській масовій свідомості закріпилось слово „Майдан”.

Юрій Матевощук, організатор фестивалю, побажав Махну отримати Нобелівську премію. Справді, в Україні літературних нагород, які б не відзначили своєю увагою письменника практично не залишилось. В 2015 році пан Махно отримав премію „Книга року” від української служби ВВС за дебютну прозову збірку „Дім у Бейтінг Голлов”. Новели, в яких передані життєві враження від перебування в Америці та Чорткові стали помітною подією українського культурного життя.

До речі, літератор розповів, що у наступному році сподівається видати складний, поліфонічний роман, дія якого буде відбуватися в трьох історичних епохах та поєднуватиме персонажів різних національностей і культур. В тому ж 2015-му він став фіналістом премії Шевельова за найкращу есеїстику. Отже, несподівано для самого автора, саме непоетичні жанри принесли йому в останні роки успіх.

Публіка тепло вітала Василя Махна у Тернополі. Оваціями приймала кожний прочитаний вірш.
 

Коментарі
21:00 Тернопільські чорнобильці поділилися наболілим 20:00 Тернополянка стала призеркою чемпіонату України з шашок-64 19:32 Стало відомо, хто керуватиме ТНЕУ 19:00 Чому важливо бути щепленим від небезпечних інфекцій 18:41 Тернополянин «рішав» меддовідки на права і щоб відкосити від армії 18:14 Обізнана людина завжди зможе себе захистити – у вишах пишуть правовий диктант 18:00 На Тернопільщині стартує найбільша теренова гра України «Гурби – Антонівці» 17:25 Скільки платитимуть сімейним лікарям за немовлят, дітей, дорослих і літніх – рішення уряду 16:49 Отримали усне попередження, бо не погодили вигляд та місце контейнерів для сміття з владою 15:48 Тернополянин за медичні довідки вимагав та отримав 3750 грн хабара 15:20 Чоловік по місту розгулював з гранатами Ф1 14:40 На повороті поблизу "День і ніч" не розминулись "швидка" і автобус. Дорогу перекрили 14:30 Вниз чи догори – куди бігти у випадку пожежі

Практично усі травневі вихідні тернополяни та гості міста зможуть порозважатись на фестивалях. Будуть традиційні гастрономічні...

До кінця травня оброблять територію від кліщів, потім візьмуть аналізи води та піску, згодом рятувальна служба проведе...

"20 хвилин" вирішили запитати у тернополян, яку із сусідніх країн вважають найбільш дружньою до нашої держави.

Соціальний проект "Класний керівник" -  це можливість для вчителів розповісти про себе та свою діяльність,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up