Як змінився мікрорайон Канада у Тернополі: ми відтворили ретро фото!

Як змінився мікрорайон Канада у Тернополі: ми відтворили ретро фото!

Мікрорайон «Канада» – один з наймолодших у Тернополі. Мікрорайон почали забудовувати наприкінці 1970-х — початку 1980-х років. Ми відтворили фотографії мікрорайону. Дивіться та порівнюйте, як змінилось наше місто!

Мікрорайон почали забудовувати панельними будинками на початку 80–х років. Ось як він виглядав зі сторони парку Національного відродження.

У 70–х роках на місці «Канади» не було пусто. Тут були будинки, гаражі, різні комбінати та організації.

Відео дня

На цій світлині 1970–років вулиця Рєпіна. Тут були гаражі обласної ради та різної партійної еліти. Згодом їх передали швидкій допомозі – пригадує тернополянин Олександр Савович.

Це ще одне фото з вулиці Рєпіна 1970–х років.

– Тут був художньо-виробничий комбінат, де штампували пам'ятники, агітаційні плакати і стенди для держустанов і освітніх закладів, – пише Олександр Савович. – Нас зі школи посилали таскати ті плакати для оновлення наглядної агітації в школі. От до низу, де проходить сучасна вулиця Коновальця були людські городи і поодинокі берізки.

А так виглядав мікрорайон на початку 80–х з вулиці Слівенської. Тоді ще не було костелу та багатоповерхівок. Деякі старі будиночки, які стояли вздовж тодішньої вулиці Леніна (нині проспект Степана Бандери) лишились і до наших днів.

Костел Божого милосердя і Божої Матері Неустанної Помочі почали будувати 1999 року. Наріжний камінь під будівництво храму поблагословив Папа Римський Іван Павло II за свого життя. Жертводавцями будівництва були, зокрема, архієпископ Львова, католицький фонд «Реновабіс» з Німеччини, єпископи зі США, деякі парафії та особливо Тарнівська дієцезія в Польщі, приватні спонсори.

А ви пригадуєте, як змінився мікрорайон «Канада»? Пишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (5)
 • Ruslan Salabun

  Хаотичні забудови і знищення  парку національного відродження.....
 • Галина Тарнавська

  Про комбінат, де робили пам'ятники, то його залишки ще є, але трохи далі по вулиці Рєпіна, там, де вже приватний сектор. Фото ж зроблене заблизько, мало не впритул до швидкої)
 • Надія Черній

  Файне місто Тернопіль

  Ірина Панькевич reply Надія Черній

  Надія Черній

  Ярослава Юрків reply Ірина Панькевич

  Я пам'ятаю,в 1965р ми десятикласник шостої школи в вул Коновальця,садили берізки,клени,в мене і фотографія є..т..

keyboard_arrow_up