Хто вчиться у школі, а хто і далі — онлайн. Як діти на Тернопільщині повернулися до навчання

Хто вчиться у школі, а хто і далі — онлайн. Як діти на Тернопільщині повернулися до навчання
  • З 687 загальноосвітніх навчальних закладів Тернопільщини, три залишилися на дистанційному навчанні. Чому і хто «керує» формою навчання в інших школах?
  • Проголосуйте в опитуванні, яка форма навчання найбільш прийнятна для вас і ваших дітей.

– Діти щасливі, бо нарешті зустрілись всім класом, але вже ниють, бо навантаження велике, – так відреагувала на запитання журналістки «20 хвилин» щодо початку повноцінного навчання у школі мама трьох школярів Оксана Ковальська. – Перший день минув суто на емоціях – з деякими однокласниками не бачились майже рік. Позитивні емоції закінчились, щойно вдома пообідали і сіли за уроки.

Дітям важко адаптуватись до різких змін форми навчання у школі, підтримала її мама двох учнів Олена Сергійчук. Жінка каже, що донька, яка навчається в 5-му класі, ледь звикла до уроків «через день». А потім вся родина знайшла у цьому свої плюси.

Відео дня

– Найкраще нам усім зайшло навчання через день, – каже мама школярів. – Діти і до школи ходили, а на уроках більше чули, ніж з екрану мобільного чи планшету. Толку від такого було більше. Окрім того, встановили графік: день у школі, наступного дня, коли вдома, роблять уроки, займаються додатково іноземною з репетитором і на секції встигають.

За і проти дистанційки

Проти дистанційного навчання – це однозначно, — такої думки майже сто відсотків батьків школярів, яких ми опитали.

Щодо очного навчання, яке в школах Тернополя розпочалось у понеділок, 25 січня, більшість батьків висловились «за». Єдине, на що нарікали, це що дітям важко адаптуватись до серйозного навантаження. Ще одна проблема – відправити раніше спати, бо діти вже звикли починати навчання о 10.

– У мене двоє синів-школярів, окрім того, я ще є вчителькою початкових класів, тому загалом учнів у мене 34, – жартує Надію Грицюк. – Як мама, я рада за власних дітей, бо знання систематичніше. Раніше, коли ходили до школи через день, їм за один урок викладали дві теми. Програму потрібно було виконати. Хто почув і хто зрозумів, а хто ні – побігли далі. За 9-11 класи взагалі мови нема. Там потрібні ґрунтовніші знання, а через поспіх часто теми викладали поверхнево.

Першоклашки, яких навчає пані Надія, щасливі від того, що нарешті зустрілись. Онлайн-уроки раніше відбувались щодня. Але це маленькі дітки. І дуже важко втримати їхню увагу по той бік монітору. Уроки тривали мало часу, а потрібно зі всіма привітатись, поговорити хоч хвилину-дві, встигнути вправи зробити, потрібні для онлайн-уроку – на саме викладання предмету часу майже не лишалось.

Навчання має бути щодня, і це нормально, поділилась Olga Goncharenko. Жінка зізналась, що її донька дещо шокована від кількості дітей у класі – учениця майже за рік від такого відвикла. Звичайно, важко ввійти в колію, але ці труднощі тимчасові, переконана жінка.

– Моєму синові 12 років, він учень 7 класу, - поділилась Олена Ілинич. - Не знаю, як іншим дітям, а моєму важко щоразу адаптовуватися до іншої форми навчання - то дистанційно, то в школі. Плюс — з музичною та ж історія. Вдома в дитини у будь-якому випадку немає такої дисципліни та організованості до навчання. Тож ми однозначно за отримання знать у стінах школи. Як це зробити безпечнішим в умовах пандемії - інше питання.

Пандемію ніхто не скасовував: то що заборонено?

Власне тому, що пандемію ніхто не скасовував, а коронавірус нікуди не подівся, у Міністерстві освіти і науки наголошували, що навчання має відбуватись за правилами «помаранчевої» зони.

– Від 25 січня продовжують діяти обмежувальні протиепідемічні заходи для закладів освіти, визначені постановою Кабінету Міністрів від 9 грудня 2020 року №1236, – наголосили у МОН.

Згідно з документом, на період дії карантину заборонено:

  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти групами кількістю більш як 20 осіб, крім закладів дошкільної, загальної середньої, позашкільної та спеціалізованої мистецької освіти;
  • відвідувати заклади освіти здобувачами освіти у разі, коли на самоізоляції через контакт з пацієнтом з підтвердженим COVID-19 перебуває більш як 50% здобувачів освіти та персоналу закладу освіти;
  • проводити в закладах освіти масові заходи (вистави, свята, концерти) за участю дітей з більш ніж однієї групи/класу та за присутності глядачів (відвідувачів).

Коментар

Анна Зварич, заступниця начальниці управління освіти і науки облдержадміністрації:

— Заклади освіти області із 25 січня відновили навчання, враховуючи протиепідеміологічні заходи. Однак із 687 загальноосвітніх навчальних закладів, три заклади залишилися на дистанційному навчанні. Це у Великодедеркальській, Великогаївській, Козівській громадах. У Великогаївській громаді, а саме у Баворівській школі, за парти повернулися лише учні початкових класів. Оскільки є захворюваність понад 50% серед здобувачів та надавачів освітніх послуг. Усі наші пропозиції носять рекомендаційний характер, оскільки згідно із Законом «Про повну загальну середню освіту» кожен заклад освіти має організаційну автономію і самостійно приймає рішення (про форму навчання – прим. авт.), залежно від епідеміологічної ситуації.

Опитування

Опитування

Яка форма навчання найкраща для вас і ваших дітей?

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
11:36 Волонтерка Христина Феціца розповіла, чому складає депутатські повноваження 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 млн грн Від читача 10:01 Набір до патрульної поліції Тернопільської області триває 09:02 Окупанти вдарили по багатоповерхівці в Дніпрі. Є загиблі, серед них — дитина 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області 22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі 21:03 Мрію повернутия до Тернополя: де зараз американський співак який виступав у центрі міста play_circle_filled photo_camera 20:01 У Тернопільському музеї влаштували Великодню майстерню photo_camera 19:00 По 15 років тюрми присудили трьом депутатам держдуми 18:15 На «Дружбі» ремонтують аварійні сходи: що змінилося? 17:33 Як в Україні буде відбуватись мобілізація ув'язнених. Пояснює юрист 16:50 Неймовірні магнолії та сакури розквіли в Кременецькому ботанічному саду. Як туди дістатись photo_camera 16:10 У Тернополі засудили екскерівника податкової та його сина, які вимагали 40 тисяч доларів неіснуючого боргу 15:35 В Україні презентували законопроект про відбудову та відновлення 14:53 Видання «20 хвилин» на мапі рекомендованих медіа в Україні. Читайте лише перевірені факти! photo_camera 14:30 Ветерани та ВПО можуть скористатись безкоштовною послугою переїзду в Україні (Новини компаній) 14:17 На Тернопільщині — штормове попередження 13:45 У Тернополі виділили майже 2,6 млн гривень на техніку для школярів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up