12 лютого: свято, іменини, прикмети і пам’ятні дати

12 лютого: свято, іменини, прикмети і пам’ятні дати

12 лютого іменини святкують Євген, Антон, Олексій, Марія.

12 лютого за новим церковним календарем православні згадують святителя Олексія, митрополита Київського і всієї Русі, святителя Мелетія, архієпископа Харківського та Охтирського, а також відзначають день пам'яті чудотворної Іверської ікони Божої Матері.

Пам'ятні дати

12 лютого в Україні та світі святкують День сексуального і репродуктивного здоров'я. Цього дня відбуваються дискусії про різноманітні аспекти репродуктивного і сексуального здоров'я, якими часто нехтують або вважають табу.

Також 12 лютого Міжнародний день дітей-солдатів (День червоної руки). Важлива подія, яка вшановує пам'ять дітей-солдатів. Була започаткована за ініціативи ООН 2009 року. Саме тоді набрав чинності протокол щодо участі неповнолітніх у військових конфліктах. Головна мета цього дня — це заклик до дій, спрямованих проти вербування неповнолітніх дітей і підтримки тих, в кого війна вкрала дитинство.

Відео дня

Ще 12 лютого святкують Міжнародний день шлюбних агентств. Ідея створення цього свята належить Україні. 1 грудня 2010 року українською шлюбною агенцією був зареєстрований цей день. Дату обрали не випадково. Адже через два дні весь світ святкує День закоханих (День святого Валентина).

12 лютого День Дарвіна (Міжнародний день науки і гуманізму). Дату святкування обрали на честь дня народження видатного вченого Чарлза Дарвіна (1809 рік). Першим виступив з ініціативою створити такий цікавий день доктор Роберт Стефенс (1995 року). Згодом його ідею підхопили професори Массімо Піглючі (1997 рік) та Аманда Чесворт (2000 рік).

Також 12 лютого Міжнародний день боротьби з епілепсією. Припадає щороку на другий понеділок останнього зимового місяця. Епілепсія — неінфекційне захворювання мозку. Головна особливість хвороби полягає у періодичних нападах з втратою свідомості й судомами. Пов'язані вони зі зміною ритмів електричних імпульсів, які постійно генеруються мозком людини.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 12 лютого

  • Іменини сьогодні святкують: Євген, Антон, Олексій, Марія.

Талісманом людини, народженої 12 лютого є сардонікс. В давнину цей камінь вважався сильним талісманом. Вірили, що сардонікс захищає людину від неправди, невірності, а також подовжує життя.

В цей день народилися:
1884 рік — українська історикиня, археологиня, одна з провідних представниць державницької школи в українській історіографії Наталія Полонська-Василенко;
1919 рік — український художник Зеновій Кецало;
1932 рік — український літературознавець Василь Яременко.

Народні прикмети і традиції на 12 лютого

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день:

  • дивилися, який сьогодні день: туман чи завірюха до сильних дощів влітку;
  • сніг почав танути — значить буде хороша риболовля в теплі місяці;
  • вночі на небі багато зірок — чекайте на багатий урожай;
  • цього дня не тепліше, ніж у попередні, до теплого березня.

Що не можна робити 12 лютого

  • Краще не позичати цього дня гроші.
  • Не можна думати погано про інших людей.
  • Після заходу сонця заборонено ходити в гості.

Читайте також:

Валентинки, іграшки та кухлики: де у Тернополі дешевше купити подарунки до Дня закоханих.

Що подарувати на День Святого Валентина: ідеї для романтичного свята.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up