Партнер рубрики Події

Демобілізацію через 18 місяців вкотре вимагали рідні захисників у Тернополі

Демобілізацію через 18 місяців вкотре вимагали рідні захисників у Тернополі
  • У Тернополі організували мирну акцію за демобілізацію.
  • Дружини, діти, батьки та знайомі захисників вимагають встановити чіткі терміни військової служби.

Об 11.00 люди зібралися біля Центрального універмагу, на вулиці Руській. Традиційно принесли із собою десятки різних плакатів із закликами.

«Військовий – не дорівнює раб», «За Перемогу відповідальні всі, тож треба мінятися», «Армія – не рабство», «Встановіть адекватні терміни служби» — учасники акції тримали в руках плакати із написами про потребу мобілізації військових через 18 місяців за їхнім бажанням.

Відео дня

Жінки наголошують, їхні чоловіки заслуговують на відпочинок і цивільне життя. Майже два роки на захисті України чоловік тернополянки Вікторії. Зі слів дівчини, третього березня 2022 року він добровільно пішов до військкомату і з того часу вони фактично не бачились.

— За весь цей час мій чоловік мав лише одну ротацію. Мені байдуже на ці відпустки, я просто хочу, щоб його нарешті повернули додому, — каже пані Вікторія. — Ми хочемо, щоб після 18 місяців служби кожен захисник мав право вибору: продовжувати службу чи повертатися до цивільного життя. Наші чоловіки теж повинні реабілітуватися, відновлювати здоров’я і просто жити спокійним життям.

Нагадаємо, ще 24 серпня 2023 року на офіційному інтернет-представництві Президента України опублікували петицію щодо демобілізації після 18 місяців служби. Петиція набрала 25 тисяч голосів. І вже є відповідь. 

Схожі мирні мітинги проходять у різних містах України: Житомирі, Запоріжжі, Києві, Чернівцях та інших.

Читайте також:

«Ще побігаємо на протезах»: історія захисника, який вчиться ходити після поранення

На бульварі Тараса Шевченка облаштовують Алею пам'яті з портретами загиблих героїв

Вдову захисника з Тернопільщини з двійнею виписали з пологового

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up