Коронавірус та карантин станом на 11 червня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)

Коронавірус та карантин станом на 11 червня (ОНОВЛЮЄТЬСЯ)
  • Щодня ми публікуємо на сайті "20 хвилин" усю найважливішу інформацію щодо карантину та ситуації із коронавірусом у Тернополі та Україні.  
  • Нові обмеження і нововведення у Тернополі з 11 червня. 
  • Актуальна статистика.  

17:30 У Тернополі посилюють карантинні заходи

Тернопільський міський штаб для боротьби з коронавірусом вирішив:

заборонити з 11 червня 2020 pory npoведення тренувань дітей у спортивних залах, занять у закладах позашкільної освіти;

з 11 червня розпочати підготовчу роботу з організації пришкільних таборів;

Відео дня

заборонити роботу фітнес-центрів, спортивних і тренажерних залів;

дитячо-юнацьким спортивним школам заборонити тренування, крім занять на повітрі для тих, хто готується до всеукраїнських змагань;

закладам громадського харчування заборонити проведення фуршетів і роздачу непорційних страв.

Повний текст рішення Тернопільського міського штабу - ТУТ.

14:37 Карантин можуть посилити в разі погіршення ситуації в 10 областях: уряд

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль не виключає можливість посилення карантину в Україні. Це можливо у разі погіршення епідеміологічної ситуації в 10 областях.

Про це Шмигаль заявив на брифінгу, передає кореспондент РБК-Україна.

За словами прем'єра, найближчим часом уряд не буде змінювати систему управління карантином.

"Ми сьогодні працюємо дуже щільно з регіонами, де відбувається погіршення ситуації. Але ми розуміємо, як цим керувати. Ті параметри, за якими вибираються ті чи інші заходи щодо пом'якшення або посилення карантину, вони прописані, вони дієві. Сьогодні це ефективний інструмент для прийняття рішень. Ми не припускаємо найближчим часом міняти систему управління карантином. Якщо в критичній кількості областей буде погіршення - це 10 і більше областей, це буде приводом для прийняття рішення про посилення в державі", - сказав Шмигаль.

13:10 "Розслаблятися зарано": звернення міністра охорони здоров’я Максима Степанова

Сьогодні країна встановила новий антирекорд. За добу зафіксовано 689 нових випадків захворювання на COVID-19, 21 людина померла, серед них і один медик. Такої кількості захворювань у нас не було навіть на піку епідемії у квітні. Крім цього, ми спостерігаємо збільшення кількості випадків захворювання вже протягом тижня.

Однак, незважаючи на ці показники і погіршення епідеміологічної ситуації, деякі громадяни легковажно вирішили, що вірусу більше не існує, та вийшли з карантину. Якщо ми вийдемо на вулицю, то побачимо, скільки людей вже пересуваються містами, не дотримуючись жодної соціальної дистанції чи маскового режиму.

Сьогоднішні цифри – 689 нових хворих та 21 летальний випадок – мають усіх привести до тями та нагадати, що розслаблятися зарано. Епідемія в країні триває і продовжує забирати життя українців. Відчуття безпеки, яке в багатьох з'явилося після пом'якшення карантину, є уявним і не повинно стати приводом для легковажності. Адже вірус нікуди не подівся, він продовжує вбивати людей.

Я ще раз нагадую, що пом'якшення карантину було запроваджено з урахуванням тих заходів безпеки, про які ми говоримо щодня. Це дотримання маскового режиму, часта дезінфекція рук та звернення до лікаря при перших симптомах захворювання.

Все, що ми пропонуємо, ми пропонуємо не для себе. Ми рекомендуємо це для всіх українців. Ми знаємо, що в разі дотримання цих рекомендацій кількість випадків буде знижуватися. А якщо ми не дотримуємося правил, то бачимо такі цифри, як зараз.

Я нагадую, що кожен українець також несе особисту відповідальність за своє здоров'я, а тому рекомендую не наражатися на небезпеку і не ставити під загрозу своє життя й життя своїх близьких.

12:05 В Україні вже дев'ять регіонів не готові до ослаблення карантину

За добу ситуація погіршилася в Київській і Тернопільській областях. 

В Україні Київ, а також вісім областей не відповідають критеріям Міністерства охорони здоров'я, які дозволяють почати ослаблення карантину. У всіх регіонах перевищено інцидентність захворювань коронавірусом. Про це свідчать дані, опубліковані на сайті МОЗ.

Так у списку регіонів, які не можуть почати ослаблення потрапили Київ, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Київська, Львівська, Рівненська, Тернопільська та Чернівецька області. В цих регіонах зафіксовано 12 випадків захворювання коронавірусом на 100 тисяч населення.

11:08 Україна за минулу добу побила антирекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19

Результати брифінгу міністра охорони здоров’я Максим Степанов за 11 червня:

▪️ В Україні за минулу добу зафіксовано 689 нових випадків захворювання на коронавірусну інфекцію, з них 19 у дітей та 65 у медичних працівників. Госпіталізовано у заклади охорони здоров’я 134 особи. За добу одужали 372 особи, померла 21 особа.

▪️ За останню добу проведено 18 692 тестувань, з яких 10 569 методом ПЛР,
8 123 методом ІФА.

▪️ За добу найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстровано у Львівській (125), Київській (54), Рівненській (53) та Волинській (52) областях, а також у місті Київ (91).

▪️ Україна за минулу добу побила антирекорд за кількістю нових випадків захворювання на COVID-19. Тенденція збільшення захворюваності спостерігається протягом усього останнього тижня. У цій ситуації МОЗ буде пропонувати низку заходів, спрямованих на порятунок життів українців. Погіршення епідеміологічної ситуації, на думку міністра, пов’язано з недотриманням громадянами рекомендацій фахівців щодо профілактики зараження коронавірусом. МОЗ закликає громадян дотримуватись карантинних правил.

▪️ Підвищення кількості захворювань на COVID-19 спостерігається не лише в Україні, а й у низці європейських країн.

▪️ Відновлення міжнародного авіасполучення Україна планує з 15 червня. МОЗ розглядає можливість проведення тестування на коронавірусну хворобу туристів в аеропортах. МОЗ буде пропонувати запровадити обов’язковість медичного страхового полісу для іноземців, які приїжджатимуть в Україну.

▪️ МОЗ України прийме рішення щодо використання методу переливання плазми людей, що перехворіли на COVID-19, для лікування хворих на коронавірус, після відповідних клінічних досліджень, які наразі проводять українські фахівці.

9:42 Впродовж останньої доби в Україні лабораторно підтверджено 689 випадків COVID-19

Підтверджено 29 070 випадків COVID-19, з них 13 141 одужав, 854 померли. Протягом останньої доби лабораторно підтверджено 689 випадків.

Усього в Україні 456 509 зразків досліджено методом ПЛР та 60 135 зразків — методом ІФА.

Загалом випадки підтверджено:
Вінницька обл. — 1236 (808 одужали);
Волинська обл. — 1266 (330 одужали);
Дніпропетровська обл. — 981 (695 одужали);
Донецька обл. — 269 (122 одужали);
Житомирська обл. — 992 (540 одужав);
Закарпатська обл. — 1471 (634 одужали);
Запорізька обл. — 510 (303 одужали);
Івано-Франківська обл. — 1649 (992 одужали);
м. Київ — 3671 (1053 одужали);
Київська обл. — 1919 (616 одужали);
Кіровоградська обл. — 563 (447 одужали);
Луганська обл. — 54 (44 одужали);
Львівська обл. — 2414 (589 одужали);
Миколаївська обл. — 311 (203 одужали);
Одеська обл. — 1045 (421 одужали);
Полтавська обл. — 276 (256 одужали);
Рівненська обл. — 2175 (1164 одужали);
Сумська обл. — 203 (159 одужали);
Тернопільська обл. — 1349 (995 одужали);
Харківська обл. — 1374 (657 одужали);
Херсонська обл. — 179 (173 одужали);
Хмельницька обл. — 523 (355 одужали);
Черкаська обл. — 506 (348 одужали);
Чернівецька обл. — 3793 (1176 одужали);
Чернігівська обл. — 341 (81 одужали).

9:11 За попередню добу на Тернопільщині підтвердили 36 випадків коронавірусної інфекції. Більшість з них - в Тернополі та Тернопільському районі

Станом на 11 червня 2020 року в Тернопільській області за результатами досліджень методом ПЛР – у 1349 випадках діагноз лабораторно підтверджений (1251 випадок - дорослі, 98 випадків - діти), з них 26 летальних. Видужало 995 осіб.
В ДУ «Тернопільський ОЛЦ МОЗ України» проводиться тестування біоматеріалу методом ІФА контингентів груп ризику. Всього обстежено 517 осіб, у 17 осіб виявлені антитіла класу IgG до вірусу SARS-CoV-2.

За попередню добу:
✅видужало 8 осіб
✅проведено 634 дослідження методом ПЛР.
✅підтверджено 36 випадків зараження вірусом COVID-19

Географія поширення нових випадків:

м. Тернопіль (13 осіб)

Тернопільський район (11 осіб):
• с. Гаї Гречинські – 1
• с. Великі Гаї – 1
• с. Мишковичі – 1
• с. Івачів Горішній – 1
• с. Велика Березовиця – 1
• с. Гаї Шевченківські – 2
• с. Підгородне – 1
• с. Баворів – 1
• с. Скоморохи – 1
• с. Заств’є – 1

⭕️Збаразький район (1 особа):
• с. Гнидава – 1

⭕️Козівський район (6 осіб):
• с. Козівка – 3
• с. Золота Слобода – 1
• смт. Козлів – 2

⭕️Заліщицький район (3 особи):
• с. Городок – 3

⭕️Бучацький район (1 особа):
• с. Доброполе – 1

⭕️Чортківський район (1 особа):
• м. Чортків – 1

Головне за 10 червня

Брифінг заступника міністра охорони здоров'я, головного державного санітарного лікаря України Виктор Ляшко 10 червня:

▪️ З 10 червня в Україні вводиться черговий етап пом’якшення карантину для тих областей, які відповідають епідеміологічним критеріям, встановленим Кабінетом Міністрів.

▪️ Сім регіонів не можуть послабити карантинні обмеження, оскільки критерій інцидентності у них перевищує встановлений рівень. Це Київ, Волинська, Житомирська, Закарпатська, Львівська, Рівненська і Чернівецька області.

▪️ З 10 червня дозволено роботу закладів культури і проведення культурних заходів.

▪️ З 10 червня дозволено відкриття закладів, що надають послуги розміщення, крім дитячих оздоровчих закладів. Щодо закладів, які надають послуги розміщення, то вони мають дотримуватись таких рекомендацій: попередня онлайн-реєстрація, по можливості організація харчування в номерах або з дотриманням норм, які діють для закладів громадського харчування.

▪️ В лабораторіях, які проводять тестування методом ПЛР, вдалося значно зменшити кількість черг. В більшості лабораторій результати видаються не пізніше ніж через добу.

▪️ ВООЗ підтвердила, що носити захисні маски при відвідуванні громадських закладів повинні як хворі, так і здорові люди.

▪️ МОЗ змінило підходи до виписки хворих на COVID-19 з лікарень після одужання. Якщо раніше підставою для виписки була відсутність клінічних симптомів, а також два негативні ПЛР-тести, то зараз - відсутність клінічних симптомів і один негативний ПЛР-тест.

▪️ 5 червня Євросоюз прийняв рішення про відновлення з 15 червня внутрішніх пасажирських авіаперевезеннь. Авіасполучення з третіми країнами ЄС планує відновити з 1 липня за умови відповідності країни певним епідеміологічним критеріям.

▪️ МОЗ повідомляє про зменшення кількості хворих на COVID-19, які потребують госпіталізації та лікування у відділеннях інтенсивної терапії. Водночас в Україні продовжують фіксувати випадки серйозних ускладнень від коронавірусу. На сьогодні майже 3200 лікарняних ліжок зайняті хворими на коронавірусну інфекцію та 98 хворих підключені до апаратів ШВЛ.

▪️ МОЗ уважно відстежує ситуацію в країнах ЄС з відновленням футбольних матчів за участю вболівальників.
Польща планує відновлення матчів за участю вболівальників з 19 червня, але заповненість трибун не повинна перевищувати 25%. Україна орієнтується на досвід Польщі, але до прийняття відповідного рішення матчі в країні проводитимуться без глядачів.

Як на Тернопільщині?

Згідно з Постановою Кабміну, для введення адаптивного карантину показник інцидентності має не перевищувати 12 осіб на 100 тис. населення. Однак у Тернопільському районі цей показник складає 47,8, у місті Тернопіль – 24,9, у Збаразькому – 15, 9.

Тому на позачерговому засіданні регіональної комісії з питань надзвичайних ситуацій при Тернопільській ОДА рекомендували місцевим комісіям ТЕБ НС посилити карантинні заходи у місті Тернопіль, Тернопільському, Збаразькому та Кременецькому районах.

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • Сергій Блиндюк

    чим більше тестів, тим гірша картина.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:00 102 роки виповнилося жительці Кременеччини 21:22 У Байківцях загорівся котеджний будинок 21:00 На фронті загинув 30-річний солдат із Тернопільщини 20:10 Медики врятували 2-місячну дівчинку з Тернопільщини, яка не могла дихати Від читача 16:46 Антрацит фільтрант 19:15 Підтвердили загибель військовослужбовця з Тернопільського району Івана Григуса 18:40 Спецоперація Росії «Майдан 3» досягне власної кульмінації у березні-травні 2024 року, — ГУР 17:45 Ще 100 FPV дронів поїхали на фронт з Тернополя — Сергій Надал (пресслужба Тернопільської міської ради) 17:33 Аферисти запропонували тернополянину «встановити захист банківської картки від шахраїв» 16:38 Усі послуги в шкірвендиспансері – лише за гроші. Заклад реформують: деталі дізналися «20 хвилин» 16:25 У медзакладі Тернополя призупиняють проєкт безкоштовної діагностики 55-70-річних 15:40 Як виглядає оновлена зупинка на проспекті Бандери? photo_camera 15:00 Колишнього працівника ТЦК підозрюють у виготовленні фальшивих документів для виїзду чоловіків за кордон 14:30 На ринку у Тернополі вже продають полуницю: дивіться, які ціни на фрукти та овочі photo_camera 14:00 Ситуація на польському кордоні — де найбільше вантажівок у черзі та чи пропускають легківки й автобуси 13:30 Де і як дізнатися інформацію про себе, яка зберігається в електронній системі охорони здоров'я 12:28 Програми для домашніх тиранів невдовзі запровадять у Тернопільській та Кременецькій громадах 11:20 «Посадили безневинну людину», — постраждалий став на захист швагра, якого звинуватили у замаху на його вбивство 11:09 Смертельна аварія на автодорозі «Тернопіль–Львів» — у поліції повідомили обставини ДТП photo_camera 10:25 27 лютого лататимуть ями на чотирьох вулицях Тернополя
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up