“Ліки від раку крові можуть бути у кожному з нас”: презентували перший в Україні реєстр донорів кісткового мозку

“Ліки від раку крові можуть бути у кожному з нас”: презентували перший в Україні реєстр донорів кісткового мозку
  • Сьогодні, 18 серпня відбулася презентація діяльності реєстру донорів кісткового мозку.
  • Підтримати благодійний фонд запрошували чиновників та бізнесменів Тернополя.

- Допомагали в організації презентації наші друзі, які вирішили підтримати наш проект, - розповідає голова благодійного фонду "Український реєстр донорів кісткового мозку" тернополянин Роман Куць. - Метою є презентувати нашу діяльність, наш реєстр. Хочемо залучити до допомоги і владу, і бізнес. Адже зараз проект набув такого масштабу, що ми не можемо самостійно фінансово його підтримувати.

За словами засновника фонду, реєстр існує за кошти з благодійних внесків.

- Частину витрат оплачувала наша сім’я, частину друзі, друзі друзів, - продовжує Роман Куць. - Часто потенційні донори, які реєструються, виявляють бажання оплатити вартість проведення аналізу, дехто надсилає більші суми. Але людей, які хочуть стати донорами більшає, не всі мають можливість оплачувати аналіз. Тому для цього потрібні додаткові кошти.

Організатори презентації запросили близько сімдесяти гостей.

- Сьогодні тут присутні не лише тернопільські чиновники та бізнесмени, а й гості з Києва, Львова, Білої Церкви, а також з Німеччини та Канади, - зазначає голова благодійного фонду Роман Куць.

- Для того, щоб реєстр донорів повноцінно функціонував, у ньому має бути достатня кількість зареєстрованих людей, - коментує донор Юрій Гуцалюк. - Щоб це відбулося, охочі стати донорами мають бути свідомими. А для цього вони мають бути добре проінформованими. Тому цей захід може зацікавити  людей, які б сприяли розвитку фонду.

Юрій Гуцалюк розповів, що став донором для своєї сестри.

- Ми зіткнулися з проблемою, що в Україні таких операцій не роблять, - пояснює чоловік. - Довелося їхати закордон, а саме в Польщу. Лікар сказав, що найкращий варіант - це коли донор - брат. Та ймовірність, що сестра чи брат підійдуть для донорства - 25%. Я дуже переживав, що можу не підійти. Та все склалося добре.

Під час презентації голова благодійного фонду "Український реєстр донорів кісткового мозку" Роман Куць ознайомив присутніх з діяльністю реєстру, порівняв роботу існуючого впродовж дев’яти років державного реєстру зі створеним недержавним, розповів про наповненість таких же закордонних реєстрів.

- Шукаючи допомоги для хворого, потрібно знайти його генетичного близнюка, - зазначає пан Куць. - І він може бути будь-де. Та набагато легше знайти потрібного донора в одній країні, бо ДНК у нас схожі. Тому ми й хочемо наповнювати вітчизняну базу. Так ті, хто потребує допомоги зможуть знаходити неродинних донорів.Ми повинні знати, що ліки від раку крові можуть бути у кожному з нас.

Кожен охочий віком від 18 до 45 років може стати потенційним донором кісткового мозку. Для цього не потрібно проходити надскладних перевірок. Лише заповнити  форму для отримання тест-набору у благодійному фонді,  його надсилають поштою. Безпосередньо діагностику ДНК проводять у Німеччині. Якщо результати добрі донорів заносять до реєстру.
 

Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:17 40 перших шпальт світових ЗМІ за уїк-енд про ордер на арешт путіна (частина 1) 21:32 «ВАРТО РОБИти СВОЄ». На розвиток ветеранського бізнесу можна отримати до 1,5 млн грн 20:43 У Тернополі та деяких селах 21 березня відключать світло через ремонти 19:58 Троє чоловіків з Тернопільщини намагались втекти до Румунії Від читача 16:29 У Тернополі на міжнародному форумі піднімались питання сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб 18:51 Рятувальники Кременеччини навчали школярів пожежній безпеці 18:01 На дорогах Тернопільщини стартував ямковий ремонт photo_camera 17:32 Народила здорову доньку в туалеті, а потім утопила… Як суд покарав горе-матір? 17:09 Виділяли мільйони: скільки та які генератори купували для шкіл і садків у Тернополі 16:40 Жителів Тернопільщини попереджають про фейки щодо виплат від Червоного Хреста 16:00 Комікс про Героя Віталія Скакуна видала команда столичного проєкту. Де можна купити? photo_camera 15:36 У центрі Чорткова викрили підпільний гральний бізнес 15:03 Останки радянських воїнів у Тернополі викопають і перенесуть на край іншого кладовища – подробиці photo_camera 14:34 Тернополянин заплатив понад 3 тисячі доларів за неіснуюче авто 14:00 Діти Героїв Тернопільської громади можуть безкоштовно навчатись у мистецьких і спортивних школах міста 13:30 Наркотики і зброю серед трун та вінків зберігав уродженець Тернопільщини play_circle_filled photo_camera 13:05 У Тернополі рятували 84-річну жінку 12:37 У Тернополі відбулося спецпогашення марки та презентація артбуку, присвячених Володимиру Лучаковському photo_camera 11:49 Під колесами авто, яким керував нардеп Гевко, загинув пішохід. Ми дізналися подробиці 11:30 Релігійна громада на Тернопільщині отримала особливий статус photo_camera
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up