"Ми маємо підтримати українських моряків": про що говорили на засіданні Всеукраїнської ради церков у Збаражі

"Ми маємо підтримати українських моряків": про що говорили на засіданні Всеукраїнської ради церков у Збаражі
  • Про підтримку українських моряків та військовополонених, тих, хто постраждав від російської агресії, створення єдино помісної церкви, гендерну політику, сімейні цінності, питання суспільної моралі говорили під час засідання Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій у Збаразькому замку 17 грудня.
  • Засідання ради церков за участі представників різних конфесій вперше відбулося за межами Києва. І Тернопільщина стала першим регіоном, де провели таку зустріч.

- Так складається, що в певний переломний історичний момент для нашої держави на Тернопільщину приїжджають гості, - каже голова Тернопільської ОДА Степан Барна. - Пам'ятаєте, коли оголосили Томос для української церкви, до нас приїхав патріарх Філарет. На цих вихідних створили українську помісну церкву, а тепер відбулося засідання Всеукраїнської ради церков. Це говорить про те, що Тернопільська область є унікальною і є справді духовним центром держави. Ще в нашій області є більше 1 800 релігійний громад, які спокійно співіснують та підтримують позицію соборності територіальної цілісності України. 

За словами губернатора, під час засідання Всеукраїнської ради цекров обговорювали важливі питання. Зокрема, про оцінку ролі статті в суспільстві, питання щодо моральних складових розвитку України. 

Головний рабин України й міста Києва Яків Дов Блайх розповів, Всеукраїнську раду церков та релігійних організацій створили для того, що була можливість обговорити важливі питання для релігійний організацій та держави. 

Відео дня

- Якщо раніше всі питання вирішувала держава, то зараз, якщо є питання які стосуються релігійного життя України, їх обговорює рада церков до того, як приймуть законодавчі акти, - каже Яків Дов Блайх. - Під час зустрічі ми говорили про сімейне життя, гендерну політику, тарифи на газ, про українських полонених, які зараз в Росії. Дуже важливий момент, щоб полонені моряки і їх родичі знали, що ми про них не забули. Обговорили питання об'єднання церков в єдину помісну  православну церкву України, як її створювали. А перше виїзне засідання ради провели саме на Тернопільщині, бо я родом із Хоросткова. 

Про важливість такої зустрічі говорить і архієпископ Тернопільський і Кременецький Нестор. 

- Ще ми обговорювали плани роботи Всеукраїнської ради церков на наступний рік, - каже архієпископ. - Сама зустріч пройшла в дуже приязній та цілеспрямованій на результат обстановці. Ми віримо, що всі рішення, які були прийняті, втілять в життя і це принесе користь і у Всеукраїнському масштабі, і в межах нашої області. Приємно, що ми стали першими в цьому форматі і віримо, що такі заходи будуть частими на Тернопіллі. 

За словами виконавчого директора інституту релігійної свободи Максима Васіна, Всеукраїнська рада церков і релігійний організацій - одна із найбільш впливових та авторитетних громадських інституцій. І важливо, що за одним столом можуть зібратися представники різниз конфесій, які не просто говорять, а співпрацюють.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
  • ната

    В Ізраилі ортодоксальні євреі не користуються смартфонами))))це заборонено!
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
21:03 Якщо провалились під кригу: тернопільські рятувальники показали, як потрібно діяти play_circle_filled photo_camera 20:00 Мільйон за рік служби: що відомо про контракт 18-24-річних із ЗСУ 19:02 «Якби я його не зупинила, вже була б мертвою»… Як суд покарав жінку за вбивство чоловіка 18:30 Як отримати статус багатодітної сім’ї та які вона має пільги Від читача 17:22 «Знати все про гроші». Тернопільців запрошують на інтерактивну гру-тренінг з фінансової грамотності 17:16 Porsche мчав у населеному пункті зі швидкістю 150 км/год: зафіксував TruCAM 16:50 Не замкнув авто — залишився без сумки з грошима: у Збаражі обікрали водія 16:40 На Білецькій хочуть зробити паркінг. А петицію про збереження площі парку Шевченка взяли до відома 16:15 Директора автошколи на Тернопільщині затримали за «домовлені» іспити з водіння 15:35 24 лютого в Україні встановили Національним денем молитви 15:02 Неподалік Теребовлі чоловіка до смерті побив палицею сусід 14:50 Актуальні вакансії тижня у Тернополі: знайди свою роботу прямо зараз! (оновлено 12 лютого) 14:35 Мого тата забрала війна: донька загиблого Героя Андрія Савчука просить підтримати петицію 14:00 Службова недбалість на 12,7 млн грн: судитимуть посадовця міськради за закупівлю неякісних спальників 13:30 Лід тріщить під ногами, а на Тернопільський Став все одно йдуть рибалки photo_camera 13:00 Підстеріг біля під'їзду та вирвав з рук сумку, в якій було 80 тисяч: тернополянина підозрюють в грабежі 12:20 59% хворих – діти. Через епідситуація деякі школи Тернопільщини частково переходять на дистанційку 11:47 На Симоненка Opel наїхав на чоловіка, який переходив дорогу в недозволеному місці 11:20 Рада підтримала продовження терміну проходження ВЛК «обмежено придатним» 11:00 Бус і тролейбус не розминулись на кільці біля Шостого магазину
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up