Міський голова Тернополя наклав «вето» щодо відведення ділянки на Шпитальній парафії ПЦУ: подробиці

Міський голова Тернополя наклав «вето» щодо відведення ділянки на Шпитальній парафії ПЦУ: подробиці
 • На позачерговій 29 сесії Тернопільської міської ради 4 серпня мали розглянути одне питання — чи дозволять відвести земельну ділянку на Шпитальній одній з парафій Тернопільсько-Теребовлянської Єпархії ПЦУ. Його згідно регламенту внесли на повторний розгляд.
 • Однак, сесія не відбулась через те, що зареєструвались лише троє депутатів.

На офіційному сайті Тернопільської міської ради у розділі «Розпорядження міського голови про скликання сесії 2022-2023 р.» є інформація про скликання позачергової двадцять дев’ятої сесії (дистанційно) 4 серпня о 9 годині ранку.

Щоправда, знайти її непросто — про це йдеться в тексті від 2 серпня «Про зупинення рішення міської ради». Тим не менш, о 9:03 4 серпня на сторінці міської ради у Фейсбук опублікували короткий ефір сесії – всього на 2 хвилини 36 секунд. Розглянути на позачерговому засідання мали всього одне питання: «Про зупинення рішення міської ради».

Відео дня

28 липня 2023 року міська рада прийняла рішення надати дозвіл на складання проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою вул. Шпитальна, 2 «Парафії Святого Івана Хрестителя Тернопільсько-Теребовлянської Єпархії ПЦУ». Проте, начальник управління правового забезпечення, як пишуть на сайті міської ради, мав певні зауваження до ситуації – відсутня нотаріально засвідчена згода на вилучення землі, в межах ділянки є приміщення комунальної власності, а також загалом розрахунок потреби площі необґрунтований.

Тому, аби дотриматись законності у здійсненні місцевого самоврядування та керуючись Законом України «Про місцеве самоврядування», на позачерговій 29-й сесії Тернопільської міськради мали зупинити попереднє рішення та внести на повторний розгляд депутатів – чи дозволити складання проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки на Шпитальній одній з парафій ПЦУ.

Чому сесія не відбулась?

Засідання розпочалось о 9:00 у режимі відеоконференції. Під час того, як зачитували список депутатів, стало зрозуміло, що більшість із них на сесію не прийшли. Зареєструвались лише троє осіб. Тому міський голова Тернополя Сергій Надал сказав, що сесію реєструють як таку, що не відбулась.

– Рішення Тернопільської міської ради «Про надання дозволу на складання проєкту землеустрою щодо відведення земельної ділянки за адресою вул. Шпитальна, 2 «Парафії Святого Івана Хрестителя Тернопільсько-Теребовлянської Єпархії Православної Церкви України міста Тернопіль», не є чинним відповідно до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування», – наголосив Сергій Надал.

Що це означає?

– Таке розпорядження мера про зупинення рішення – передбачене законом, – пояснює екс голова депутатської земельної комісії Тернопільської міської ради Андрій Шкула. – У народі таке зупинення називають «вето». Тобто, міський голова заветував рішення, прийняте попередньою сесією. Вочевидь, і судячи з розпорядження, виникли додаткові відомості та перестороги щодо землі.

За словами Андрія Шкули, саме рішення, яке заветоване, стосується надання дозволу на складання проєкту землеустрою. Тобто отримувач наразі ще не встиг понести суттєвих витрат і не здійснив ряд правочинів щодо отримання ділянки. Відповідно до закону, відбулась позачергова сесія міської ради для можливості подолання вето міського голови.

– Це, зазвичай, формальність, бо депутати рідко йдуть проти рішення голови, – додає екс голова земельної комісії. – Сесія не відбулась через відсутність кворуму. Тобто, більшість депутатів просто не прийшли. Таким чином рішення про надання дозволу на складання проєкту землеустрою – зупинене остаточно. Повторних сесій чи голосувань – не потрібно. Разом з тим, згідно з законом, заявник може виправити виявлені порушення та повторно звернутись на сесію.

 

Читайте також:

Кому міська рада Тернополя закупила футболки та светри за 150 тисяч: ми дізнались

Гімназію Франка і технічний ліцей об'єднають. Про що говорили на сесії міськради 28 липня?

У Тернополі визначилися, хто з громадськості контролюватиме виконання робіт на об’єктах благоустрою

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (19)
 • Анатолій Пасічник

  на Шпитальній? не робіть мені нерви, панове! щоб біля церкви на вузькій вулиці збиралися автомобілі вірян? а швидкі повинні мати вільний проїзд!!!!!!  чи питання у прибутках біля лікарні? на перехресті з вул. Гоголя доведіть церкву до пуття, та й стане того.....
 • Andriy Budzinsky

  Просто це не Тернопільсько-Зборівська Архієпахія, бо їй би земельну ділянку виділили без проблем)
 • Читач46

  Завдяки скаржниці яка прийшла до нового начальника облполіції  та зщавждяки його старанням суд вирішив призупинити скандальне будівництво  будинку і будь- яке будівництво на цій вулиці. Хай би спробували ігнорувати рішення суду, реакція облполіції була б блискавичною. Тому і заветоване дане рішення так що святі отці пролетіли як фанера над парижем завдяки старанням начальника обласної поліції- це вам не попередник з яким були наведені усі мости. Тут прийдеться працюватим по- новому якщо не бажаєш загриміти до цюпи.
 • Ян Балога

  На Шпитальній накладає вето бо не дали на лапу, а на Малишка чому не наклав вето - бо взяло хабар. Це суче кодло свободівське яке продасть державу за три мідяки

keyboard_arrow_up