Неділя – День для Бога. Дежа вю?

Лановецькі священики просять у депутатів та міського голови, щоб перенесли «базарний день» у райцентрі з неділі на інший день тижня. Однак місцеві підприємці, як і деякі мешканці райцентру, категорично проти. Подібне відбувалось 10 років тому у Тернополі. Переміг базар
Неділя – День для Бога. Дежа вю?

 

Протистояння у Ланівцях загострюється. Місцеві священнослужителі прагнуть навернути людей до Церкви та піднести християнські цінності. Ланівчани та підприємці, які мають свої торгові місця на ринку, обурені. Адже неділя у Ланівцях – базарний день .


Отці пропонують перенести торгівлю на інших день тижня, я неділю, як і належить, віддати Богові. Ще два місяці тому священнослужителі звернулись до міського голови та депутатів з проханням переносу «ринкового» дня. Однак, стикнулись з супротивом з боку місцевих підприємців.
 

Ця ситуація нагадала тернополянам про подібне протистояння, яке виникло у місті на початку тисячоліття. Тоді міським головою щойно став Богдан Левків.
– Здається, це було у 2002-му, – пригадує тернополянин Олександр Матвієць, який у той час мав кілька «валіз» на Центральному ринку. – Тоді також прагнули закрити всі ринки у неділю. Мотивували, що люди в цей день мають йти до церкви, не на базар. Питання «утрясалося» десь зо рік, однак потім ринки залишили у спокої.
 

Цю неприємну ситуацію пригадав і тодішній очільник міста Богдан Левків. Каже, що його тоді звинувачували у тому, що «Левків хоче всіх до церкви загнати». Однак, як вважає екс-мер, хто хоче йти до храму, піде в будь-якому випадку. А хто не хоче – їх туди ніколи і ніяк не заженеш.
 

– Насправді, проблема була в іншому, – пояснив Богдан Левків. – До мене звернулись наймані працівники з центрального ринку, аби неділю зробити вихідним. Бо, мовляв, вони зовсім не бачать своїх дітей, родин. І принаймні вихідний хотіли б провести дома у колі сім’ї та зайнятися домашніми нагальними справами.
 

Наймані працівники мотивували ще й тим, що порушуються їхні права, адже у вихідний оплата мала б бути вдвічі вищою. Однак підприємці були категорично проти щось змінювати, і, тим паче, закривати ринки у неділю.
Міська влада тоді вивчала зарубіжний досвід, зважувала «за» і «проти», однак ринки у неділю прикрити не наважились. Натомість розпорядились, щоб підприємці зі своїми працівниками врегулювали робочі графіки, дотримуючись законодавства. Після цього вихідним на Центральному ринку став понеділок.
 

– На мою думку, вихідний у неділю для продавців та підприємців, як і для решти городян, – це правильно, – зауважив Богдан Левків. – Я прихильник позиції, що неділю таки потрібно віддати Богові та проводити зі своєю родиною.
 

Коментар
О. Анатолій ЗІНКЕВИЧ, настоятель Свято-Троїцького духовного центру на честь Д. Галицького:
– Я бував майже у всіх європейських країнах, то там у воскресний день 90% крамниць зачинені. У сусідній Польщі в неділю працювали тільки ринки, де торгували українці. Так самі поляки з осудом дивились на наших людей. Така ж ситуація в інших країнах, де рівень моральності вищий, чи нижчий – всюди 7-й день тижня віддають Богові, родині та відпочинку. На Сході України завжди люди у вихідний та свята працювали – на городах, білили хати. Вони стали від цього багатшими чи здоровішими? Ні! Західна Україна – більш побожний край. Нас за діда-прадіда вчили 7 день віддавати Богові, наводити лад у душі та відпочивати. Християнин йде в неділю до Церкви та просить у Бога, щоб допоміг реалізувати все задумане на наступний тиждень. Та наводить лад у своїй душі. І це правильно. Це – фундамент нашого життя. Я пригадую подібна ситуація, як нині на Лановеччині, у Тернополі була ще за Левківа. Більше того – я був ініціатором вихідного у неділю. Однак,на жаль, «золотий тілець» взяв верх і це пішло не на користь духовному життю.
 

Коментарі (165)
 • Anonymous

  Багато напишу :) Я підтримую пропозицію щоб неділя був вихідним днем для підприємців на ринку а також торгових центрів. Поясню чого.. сьогодні чув думку що Церква це робить для того, бо Їй мало грошей. Я з цим категорично не погоджуюсь. Я думаю що для того - щоб було краще людям. Знаю людей підприємців чимало які цього хочуть, які незадоволені тим що немають у неділю вихідного. А виходять на базар тому що всі люди "летять" на базар і торг у неділю в кілька раз більший ніж серед тижня, я серйозно. І замітьте летять не до родини, сімї чи друзів а на якусь фігню - базар. А відносини родинні я замічаю у наш час не пропагуються, жаль.. Згідний що можна зрозуміти тих людей які працюють цілий тиждень, але ж є практика в Україні і закордоном коли торгові місця у неділю закриті. Скажу відкрито: якщо людина є практикуючим християнином, тобто дійсно шукає Бога, то для неї ця тема є важлива, бо вона знає що думає нарахунок 7 дня Бог. Якщо ж це людина з іншими поглядами то ясно що їй небуде це важливо, бо яка різниця чи це неділя чи вівторок. А для християнина це важливо. Ніхто нікого в Церкву не заганяє :) Просто дійсно я хочу у неділю не торгувати на ринку а піти до своєї родини чи поїхати в село до племінниці :) Тому щоб бізнес не вилетів у трубу і щоб християнські підприємці могли заробляти прошу особисто владу йти на зустріч. Бо людині якщо треба щось купити то вона його купить, навіть якщо це буде інший день.
 • Anonymous

  Носик ХВАТИТЬ ВЖЕ!!!!!! Ти сам себе вже обганив в очах людей. А якщо це не носик, то ти його обсираєш.
 • Anonymous

  тиснути кнопки клавіатури , і дути бульку ви мастаки, обсудити , обматюкати, принизити, Базару в неділю не бути--- питання часу. Бог поможе!!!!!!
 • Anonymous

  люди добрі схаменіться якби у вашому серці була б маленька іскорка любові до Бога то ви б не говорили всяких дурниць схаменіться якщо маєте сказати щось проти Бога то киньте собі вуглик в рот

  Anonymous reply Anonymous

  Гріша,Сталін,кук,зрячий,момот,ніна,мошко,мент - ці коментарі пише одна людина,в якої проблеми з психікою. Думаю що це менулий і майбутній кандидат в мери Носик. Він злий на Хоменця, бо він забрав в нього всі голоси. І всіх людей ,яких тут ганять,це тільки тому,що їх бояться. Є така приказка : " Слон іде , а Моська тявкає " . Продовжуйте тявкати, це все що ти можеш робити!

  Anonymous reply Anonymous

  Не дай нам Боже, щоб Носик став мером

  Anonymous reply Anonymous

  Які ви слони.Ви черви -гнойовики.мерзота тупорила.

  Anonymous reply Anonymous

  Андрощуківці то як тля на землі Лановецькій.Дихлофосом вас лікувати потрібно.

  Anonymous reply Anonymous

  Током їх.Током.

  Anonymous reply Anonymous

  Розумні люди розумне пишуть!Молодець Іванка. Я тебе повністю підтримую)
16:00 Тернополяни пригадали день, коли вибухнув Чорнобиль 15:00 Вперше в Тернополі дизайнер Андре Тан із ексклюзивним майстер-класом 14:30 Вночі на "Дружбі" чоловік підстрелив хлопця, бо той заважав йому спати 14:15 Тернополяни витрачають на ліки найбільше в Україні 14:00 Від спогадів волосся дибки: тернополянин про Чорнобиль 13:31 В крові хлопців, які загинули в аварії в Світлий понеділок, алкоголю було в 10-15 разів більше норми (оновлено) 13:20 У "Сквері волонтерів" висадили дерева. Про вартість не говорять, бо бояться, що покрадуть 13:00 Фото дня: біля пам'ятника “Жертвам Чорнобильської катастрофи” молились та  ділились наболілим 12:40 Тернополянин став «викрадачем» свого автомобіля. Чоловіка оштрафували 12:18 Тернополяни перемогли на чемпіонаті України з кікбоксингу 12:15 Як покращити свій фізичний стан, якщо ви офісний працівник 11:47 У Чорткові мотоцикліст збив 5-річну дитину 11:15 Апеляційний суд Тернопільщини залишив убивцю дівчини за ґратами на 14 років

Раніше у "Сквері волонтерів" зрізали 12 сухих дерев та 30 кущів. На їхнє місце 26 квітня висадили 27 нових дерев та...

Вже минає 32 роки трагедії на Чорнобильській АЕС. Та біль, який завдала країні катастрофа, не вщухає з роками. Тисячі...

Соціальний проект "Класний керівник" -  це можливість для вчителів розповісти про себе та свою діяльність,...

Швидка доставила хлопчика у лікарню із забійною раною та гематомою голови. Травми 5-річна дитина отримала в результаті...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up