Поблизу Тернополя у водоймі втопився 57-річний чоловік

Сумна статистика утоплень поповнилася ще одним нещасним випадком.
6 серпня на лінію «102» надійшло повідомлення від жительки села Грабовець Великогаївської громади. Жінка сказала, що її брат пішов купатися на місцевий став і не повернувся.
На березі водойми поліцейські виявили речі зниклого, а тіло 57-річного чоловіка водолази знайшли в водоймі, повідомляє відділ комунікації поліції Тернопільської області.
Труп потопельника направили для проведення судово-медичної експертизи.
Правоохоронці вкотре нагадують про правила поведінки у воді:
• не запливайте за буї, відчувши втому перепочиньте: переверніться на спину і підтримуйте себе на плаву легкими рухами рук;
• потрапивши в течію не слід з нею боротися: пливіть вниз по течії під невеликим кутом, поступово наближаючись до берега;
• не губіться потрапивши у водоверть: наберіть побільше кисню в легені, якомога глибше пірнайте і потужним ривком спробуйте випірнути убік;
• не допускайте грубих ігор під час купання;
• не залишайте дітей без догляду;
• обережно плавайте на надувних виробах: вітром чи течією їх може віднести далеко від берега.
• паніка – головна причина усіх бід: не метушіться, а заспокойтеся і подумайте яким чином підвищити плавучість плавзасобу, що зробити аби більш впевнено триматися на воді.
Зазначимо, що даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, потопання є третьою за масштабністю причиною нещасних випадків. Щорічно тонуть близько 360 тисяч людей у всьому світі. У більшості випадків у зоні ризику знаходяться чоловіки і діти. Чоловіки потрапляють в цю категорію через зайву самовпевненість, а іноді бажання поплавати після прийняття алкоголю або просто люблять плавати наодинці.
Діти не усвідомлюють небезпеки води і більш беззахисні.
Запам'ятайте, якщо людина тоне:
- Вона не кричить.
- Її рот знаходиться на рівні води, а голова задерта.
- Вона часто вдихає і видихає, вода заливається їй у рот.
- Її голова знаходиться низько у воді.
- Рухи рук нагадують не гребки, а спроби вхопитися за що-небудь.
- Погляд не зосереджений на одному предметі.
- Волосся закриває обличчя, але людина не поправляє його.
- Вона майже не рухає ногами і знаходиться в вертикальному положенні в воді.
Якщо ви спостерігаєте ці ознаки у плаваючого, то у вас є від 20 до 60 секунд, щоб врятувати жертву. Інакше людина повністю піде під воду.
Що робити
- Якщо рятувальника немає, приверніть увагу кількох людей, які вміють плавати і повідомте в рятувальну службу за номером 101.
- Якщо поблизу нікого немає, то спробуйте знайти рятувальний круг, жилет, мотузку або довгу палицю, за допомогою якої можна дотягнутися до людини. Зателефонуйте в службу порятунку, дотримуйтесь їх вказівками.
- Якщо ви впевнені в своїх силах, то можете спробувати врятувати людину самостійно. Майте на увазі, що одного тільки плавання недостатньо, потопаюча людина (навіть дитина) здатна затягнути за собою навіть професійного плавця.
Нагадаємо, що тільки за липень на Тернопільщині втопилось семеро людей.
Читайте також:
І війни не треба. У липні на Тернопільщині вода забрала життя вже сімох чоловіків
Що робити і чого категорично не можна, рятуючи того, хто тоне
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.