"Поки знайдеш потрібний будинок, доводиться поблукати". Таксист скаржиться на відсутність номерів на будинках

"Поки знайдеш потрібний будинок, доводиться поблукати". Таксист скаржиться на відсутність номерів на будинках

На відсутність номерів на будинках скаржаться тернополяни. Особливо це завдає незручностей водіям таксі, а також екстреним службам.

На проблему з нумерацією будинків у редакцію поскаржився водій таксі пан Андрій ( прізвище просив не називати – ред).

- Іноді дуже важко буває знайти потрібну адресу, адже на будинках вказівників жодних, - каже чоловік. - Може якийсь флеш-моб організувати, щоб кожен будинок подбав про табличку зі своїм номером та назвою вулиці. На одних будинках, якщо навіть є номер, то його закривають дерева, реклама, або написи настільки витерлися та вигоріли на сонці, що розібрати їх неможливо. На деяких будинках взагалі нема табличок з номером, або є на стіні зі сторони подвір'я і їх не видно. Потрібно, щоб такі таблички були від дороги. Щоб таксі, пожежні та швидка бачили їх, коли заїжджають у двір.

Доводиться довго блукати

Особливо проблеми з номерами на будинках є на вул. Лучаківського, Просвіти, каже пан Андрій.

Відео дня

- Данила Галицького 2,4,6, 8, а потім 12, - каже таксист. - А щоб знайти будинок №10, виявляється треба заїжджати зі сторони проспекту Бандери дворами, зовсім з другого боку і логіки в тому нема жодної. А ще, наприклад, хлібзавод розташований на вул. Будного, 3, а зразу біля нього будинок №30, як таке може бути? Уявіть пожежна не може знайти будинок, чи швидка. Це може коштувати майна чи людського життя.

Є така проблема і в приватному секторі, зауважує водій таксі. Господарі будинків не поспішають чіпати таблиці з номером будинку.  

- Приміром, у Петрикові навколо багатьох будинків дорогі огорожі, а вчепити табличку не можуть, - каже таксист. - Іноді доводиться довго блукати, поки знайдеш потрібний будинок.

Просять додаткові орієнтири

Зіштовхуються з такими труднощами і працівники швидкої.

- Справді є проблеми з нумерацією будинків, під’їздів, а часом із назвами вулиць, особливо коротких, - каже заступник з медичної роботи директора Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, головний лікар Тернопільської станції екстреної медичної допомоги Ганна Мончак. - На пошук адреси іноді доводиться витрачати додатковий час, що може коштувати життя чи здоров'я людини. А також труднощів завдають шлагбауми, обмежувачі руху, відсутність заїзду до будинку. Щоб оперативно знайти будинок, наші диспетчери зв’язуються з абонентом, щоб він допоміг у пошуку адреси назвав додаткові орієнтири.

Вивчають район виїзду

Аби швидше добратися до місця, де сталася пожежа, водії пожежно-рятувальної служби вивчають райони заздалегідь.

- У нас є електронна карта, по якій події вивчають район виїзду, - каже помічник начальника управління ДСНС в Тернопільській області з питань зв'язків зі ЗМІта роботи з громадськістю Ірина Крупа. - Крім того водії постійно вчать район виїзду наочно. Вони їздять вулицями і стараються все запам’ятовувати. Свій район, як правило знають дуже добре, бо це їх основна робота. Навіть звертають увагу, які там заїзди, де розташовані гідранти. Вивчення району виїзду проводиться дуже ретельно. По-друге диспетчер, приймаючи виклик, з'ясовує, де трапилася пожежа. Окрім самої адреси уточнює орієнтири: де саме, біля чого? І люди кажуть, приміром, біля магазину "Прогрес", заїзд зліва. Окрім того, якщо є пожежа, є дим, це також орієнтир. А також люди, які чекають пожежно-рятувальний підрозділ, виходять на зустріч. Так і швидку зустрічають.

Водії скаржаться, що є проблеми з нумерацією будинків на вул. Стадникової, а також у промзонах. Але кожен водій знає свою зону відповідальності і старається оперативно знайти потрібну адресу, додає пані Крупа.

Проблеми у нових будинках

Проблема номерами будинків у місті справді є, погоджується начальник управління житлово-комунального господарства міськради Олег Соколовський. Особливо це стосується новобудов, які на балансі ОСББ.

- У Тернополі 3,5 тисяч будинків, у нашому підпорядкуванні лишилося 900 будинків, всі інші належать до ОСББ, - каже пан Соколовський. - Як правило на всіх наших будинках є таблиці з номерами, нема на їхніх. Йдеться саме про нові будинки. Ми звертаємось до голів ОСББ, щоб вони подбали про таблички з номерами, це не дорогі речі.

Також Олег Соколовський додає, що на сьогодні немає чітких вимог у законодавстві, які зобов’язують ОСББ робити такі речі в обов’язковому порядку. Відтак управління житлово-комунального господарства може лише рекомендувати це зробити. Тому потрібні зміни у законодавсті.

На будинках, які є у підпорядкуванні управління жкг проблем з номерами не виникає, запевняє посадовець.

- Це питання ми тримаємо під контролем, - каже Пан Соколовський. - Десь нема номера, одразу все вирішуємо. А щодо новобудов, то людям слід звертатися у своє ОСББ.

 

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (7)
  • Анонім

    Пішли вони нах...... Так як вони працють ,що хер викличеш то таксі .Що не позвониш немає вільних машин ,а приїжаєш на вокзал купа машин стоїть .Їм 10 м западло проїхати ,то про які таблички можна говорити.
  • Omnis Omnibus

    Мій колега, що живе в Лондоні, (населення 9 мільйонів), розповів, що там на таксиста потрібно рік вчитися, а на іспиті по пам‘яті запропонувати три варіанти маршруту між двома довільними  точками. В нас все по іншому. Як в анекдоті: «Яка країна, такий і теракт».

    А якщо реально, то тернопільське таксі на 70% являє собою гопотичний напів-криміналітет в Абібасах. Певно, що без табличок їм ніяк....
  • Толік Стадник

    Не той нинька пішов  таксист...

    Василь Назарко reply Толік Стадник

    Так толік, зовсім не той

    Василь Боденко reply Толік Стадник

    ая.....ая....так як ти кажеш)
  • Людмила Комендат

    У всьому світі користуються навігаторами.

    David Starr reply Людмила Комендат

    Навігатор табличку не замінить, та й 100% покладатися на нього не варто.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
17:03 У Чортківській лікарні відкрили оновлене педіатричне відділення photo_camera 16:00 «На одну сироту у світі менше»: Олексій Філюк взяв опіку над 14-річним хлопцем 15:39 Редакція «20 хвилин» долучилася до мережі «Вікно Відновлення». Відбудовуємо країну разом! photo_camera 15:20 Усе для ванної кімнати: огляд магазинів сантехніки Тернополя (партнерський проєкт) Від читача 14:06 Ціни на аналізи в лабораторіях Тернополя. Огляд ринку 15:00 Військовослужбовцю Тернопільського військкомату, якого затримали на корупції, обрали запобіжний захід 14:05 Жителя Чортківщини підозрюють в організації схеми переправлення чоловіків через кордон 13:15 Знімають асфальт та кладуть нову бруківку: на вулиці Торговиці знижують висоту бордюрів play_circle_filled photo_camera 12:46 На «Алясці» чоловік пошкодив чотири автомобілі, припарковані у дворах — поліція play_circle_filled 11:25 Масована атака росії: удару зазнали об'єкти критичної інфраструктури України 11:01 На Тернопільщині через негоду перебої з електропостачанням є у 39 населених пунктах 10:25 У Мінекономіки назвали причини переходу на літній час 09:35 Помер військовослужбовець із Кременецької громади 09:00 29 березня без світла буде одна вулиця в Тернополі 08:00 У Тернополі відновлюють футбольні матчі з вболівальниками 22:20 Поліція розшукує 15-річного хлопця з Чорткова Олександра Мороза 22:00 Дитячу травматологію змінив на артбригаду: історія молодого лікаря-науковця 21:00 У Тернополі прощатимуться із військовослужбовцем Іваном Грицком 20:00 Перетворили пустир на модульне містечко: як переселенці стали стимулом для відбудови Малашівців play_circle_filled 19:00 «На щиті» повернувся додому сапер із Теребовлянської громади
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up