Що кажуть у Тернопільському центрі служби крові про працівницю з небезпечною хворобою

Що кажуть у Тернопільському центрі служби крові про працівницю з небезпечною хворобою
  • Головний лікар обласного центру служби крові узяв на роботу працівницю, хвору на туберкульоз, і з сумнівними документами - таку новину від читачів на сайті "20 хвилин" опублікували працівниці закладу.
  • У публікації просять журналістів розібратись в ситуації.
  • В медзакладі ситуацію прокоментували і запевняють, що жодної небезпеки ні для працівників, ні для пацієнтів немає. 

Новину читача на сайт "20 хвилин" працівниці КУТОР "Тернопільський обласний центр служби крові" додали 13 липня. У ній йшлось про те, що у Тернопільському центрі служби крові вирують пристрасті довкола прийому на роботу працівниці, яка тривалий час хворіла на туберкульоз.

- Працівників здивував той факт, що жінка замість лікуватися на стаціонарі, весь курс пройшла вдома. Коли люди почали зв’язуватися зі знайомими, які працюють в тубдиспансері в Березовиці, то дізналися – хвора там не лікувалася. А невдовзі отримали інформацію, що лікар, який видав їй довідку про те, що вона здорова, був звільнений з роботи за ймовірну підробку документів.Останньою краплею в інциденті стало те, що жінку перевели з відділу експедиції у відділ, де донори здають кров. Коли в службі крові усі працівники проходили флюорографію в пересувному флюорографії (машина приїжджає з Березовиці), жінка відмовилася від обстеження. Сказала, що поїде до себе в райцентр і там пройде. Це вкотре насторожило людей. Нині головний лікар пішов у відпустку, залишивши проблему невирішеною. Сама працівниця продовжує ходити на роботу. Напередодні декілька її співробітниць, коли головний лікар був ще на роботі, пішли до нього з вимогою звільнити колегу через високий ризик зараження людей і продукції туберкульозною паличкою. Він пообіцяв розібратися, однак за декілька днів написав заяву на відпустку. Тепер втрачено ще місяць, - йдеться у новині від читачів. 

Про здоров'я говорити забороняє Закон

У Тернопільському центрі служби крові погодились прокоментувати ситуацію через інформаційний запит. 

- На наш погляд, відомості і зауваження, викладені в статті, є безпідставними та необґрунтованими, а незнання дописувачем вимог законодавства України, що регламентує порядок здійснення комплексу профілактичних заходів, спрямованих на запобігання виникнення і поширення інфекційних захворювань, приводить до необ’єктивного і упередженого судження описаної ситуації, - йдеться у відповіді, яку підписав головний лікар КУТОР "Тернопільський обласний центр служби крові" Петро Лучанко. 

Інформацію про хвороби працівниці закладу відмовились надавати, оскільки це  це суперечить вимогам Цивільного Кодексу України і карається Законом. Проте у відповіді зазначили, що згідно із висновком заключного акту комісії з проведення медичних оглядів закладу охорони здоров’я, який здійснював періодичний медичний огляд, від 24 квітня 2018 року, жоден працівник центру служби крові не має протипоказів для виконання обов’язків, визначених посадовою інструкцією. 

Не зобов'язана обстежуватись зі всіма

Те, що жінка відмовилась проходити флюрографію разом з іншими працівниками медзакладу, коментують так: ні один із законодавчих актів України або нормативних документів Міністерства охорони здоров’я не зобов’язує працівника проходити лабораторні та рентгенологічні методи дослідження, в тому числі флюрографію, за місцем роботи чи проживання, а в окремих випадках, визначених Міністерством охорони здоров’я, працівник зобов’язаний пройти медичне обстеження лише в спеціалізованих закладах охорони здоров’я.

- Запевняємо, що комісія враховує медичне заключення вузьких спеціалістів лише тих закладів охорони здоров’я, які мають ліцензію з медичної практики і право на відповідний вид медичних послуг за результатами державної акредитації, відповідно до Порядку державної акредитації закладу охорони здоров’я, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №765 від 15.07.1997року "Про затвердження Порядку акредитації закладу охорони здоров'я", - йдеться у відповіді на запит.

Проводили перевірку

- Враховуючи розголос, який набула дана публікація, за дорученням головного лікаря здійснили перевірку занесених до медичної картки результатів медичного обстеження всіх, без виключення, працівників і провели консультації із спеціалістами спеціалізованих закладів охорони здоров’я, які приймали участь в роботі комісії та надавали заключення про стан здоров’я, - йдеться у відповіді.

За словами головного лікаря, в ході перевірки працівників,  визначених тимчасово або постійно непридатними за станом здоров'я до професійної діяльності, та порушень недобросовісного виконання своїх обов’язків з боку відповідальних осіб за медичний огляд працівників закладу та комісії - не виявили. Перевірка підтвердила  достовірність наданих комісією висновків про те, що всі працівники центру можуть приймати участь у виробничих процесах виготовлення продуктів крові, відповідно до своїх функціональних обов’язків, та відсутня небезпека інфікування для членів трудового колективу. 

Якість роботи контролюють

- Виходячи з  вище наведеного, вважаємо, що стаття  носить особистий та дискримінаційний характер і згідно із ст. 24 Конституції України порушує конституційні права громадянина України, - йдеться у відповіді на запит. -  Дискримінація людей, які мають хвороби, або тих, хто хворів чи кого в цьому підозрюють, є порушенням прав людини та спотворює основні людські цінності альтруїзму, поваги, співпереживання та доброти. Всі люди мають право на пошану і гідність незалежно від стану їхнього здоров’я. 

Та наголошують, що новина від читача у, якій йдеться про працівницю, яка хворіла на туберкульоз, негативно впливає на пропаганду добровільного донорства серед населення для залучення до здачі крові, адже тільки донор дарує шанс на збереження життя та одужання хворому.

- Крім того, у читачів може скластися негативне враження про організацію роботи центру служби крові, але запевняємо Вас, що в закладі є постійний і суворий контроль за виконанням стандартів управління системою якості і безпеки донорської крові та її компонентів, - додають у відповіді..

Та запевняють, що стабільні і безпечні запаси продуктів крові створюють на міцній основі, що спирається на добровільне безоплатне донорство та добре організовану, координовану і ефективну службу крові.
 
 

Коментарі (3)
  • Герасимчук Ростислав

    Розруха
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

15:51 Олена Підгрушна – 15-та у гонці переслідування 15:18 Знайшли тіло 15-річного Віті Груб'яка 14:56 МОЗ вводить нові спеціальності для лікарів play_circle_filled 14:09 Як швидко схуднути до Нового року? Найбільші вороги для фігури: поради від тренерки Дарії Побер photo_camera Від читача 16:10 Допоможіть врятувати життя !!! 13:08 Скільки коштуватимуть овочі та фрукти до новорічного столу та де купувати вигідніше 12:22 Як прикрасити дім до свят: поради декораторки з Тернополя photo_camera 11:00 Міфи і правда про грип: як захиститися від інфекції і що допоможе вилікуватися play_circle_filled 10:03 Зима бігу не перешкода 09:09 Чи корисна йога для майбутніх мам? photo_camera 08:00 Сьогодні, 15 грудня: День працівників суду 07:00 Погода в Тернополі 15 грудня: усього потрохи. Дощ, мороз, сонце і хмари, +6 21:49 Бюст на всі 100: як зробити жіночі груди більш апетитними 21:02 Тернополянка Меркушина здобула "срібло" на другому етапі Кубка IBU 20:09 На Тернопільщині двоє дітей випали з автобуса. У поліції кажуть: двері самі не могли відчинитися photo_camera 19:01 Сніг та новорічні вогники: як тернополяни розпочали зиму в Instagram (шукайте своє фото) photo_camera 18:01 Гравець "Поділля" Сергій Гуменюк став найвродливішим футболістом року
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up