Сьогодні, 20 листопада: Всесвітній день дитини

Цей Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією 836 (IX) Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року, який відзначається щорічно 20 листопада.
Сьогодні. 20 листопада, відзначається Всесвітній день дитини — свято взаєморозуміння та підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей зі всього світу.
Цей Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією 836 (IX) Генеральної Асамблеї ООН 14 грудня 1954 року.
Саме у цей день — 20 листопада 1959 року Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року — Конвенцію про права дитини.
З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дітей. Як зазначається в документі, кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство.
Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.
Метою святкування Всесвітнього дня дитини є привернення уваги широкої громадськості, організацій та урядових установ до питань, спрямованим на практичну реалізацію заходів щодо забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.
Також у цей день відбулися важливі історичні події
- 1624 — Захарія Копистенський поставлений архімандритом Києво-Печерської Лаври.
- 1805 — Відбулась прем'єра єдиної опери Людвіґа ван Бетховена «Фіделіо».
- 1818 — Симон Болівар проголосив незалежність Венесуели від Іспанського королівства
- 1910 — Початок Мексиканської революції. Франсиско Мадеро оголошує План Сан-Луїс-Потосі, де проголошує себе президентом Мексики та закликає до озброєної боротьби проти диктатора Порфіріо Діаса.
- 1917 — своїм 3-м Універсалом Українська Центральна Рада проголосила УНР
- 1918 — Більшовики створили тимчасовий уряд УСРР на чолі з Юрієм П'ятаковим.
- 1941 — робітники в Ленінграді почали отримувати по продовольчих картках 250 грамів хліба в день, всі решта — 125. За час блокади померло від голоду понад 640,000 ленінградців.
- 1943 — Під охороною УПА на Волині почалася Перша Конференція поневолених народів Східної Європи та Азії, на якій оформлено політичну організацію — Антибільшовицький Блок Народів (АБН).
- 1945 — у німецькому місті Нюрнберг розпочався міжнародний судовий процес над нацистськими діячами Третього Рейху.
- 1985 — випущена Microsoft Windows 1.0
- 1991 — встановлено консульські відносини між Україною і Туреччиною.
- 1998 — запуск першого модуля Міжнародної космічної станції (модуль «Зоря»)
- 2003 — В Антарктиді знайдено лід віком 900 тисяч років.
- 2004 — Шевченківський районний суд Києва відхилив подання Київської міської державної адміністрації про обмеження на проведення масових акцій на Майдані Незалежності з 21 по 23 листопада.
Народились
- 1625 — Паулюс Поттер, нідерландський художник. Один з найвизначніших представників нідерландського живопису Золотої доби.
- 1717 — Григорій Кониський, український письменник, проповідник, церковний і культурний діяч.
- 1858 — Сельма Лагерлеф, шведська письменниця, лауреатка Нобелівської премії з літератури.
- 1889 — Едвін Габбл, американський астроном, автор концепції розширення Всесвіту. Його ім'я має сучасний орбітальний телескоп.
- 1896 — Михайло Вериківський, композитор, диригент і фольклорист.
- 1924 — Бенуа Мандельброт, французький математик польського походження, засновник фрактальної геометрії.
- 1925 — Роберт Кеннеді, американський політичний і державний діяч, молодший брат вбитого президента Джона Ф. Кеннеді.
- 1942 — Джо Байден, 46-й Президент США (з 2021)
- 1934 — Лев Полугаєвський, радянський шаховий гросмейстер і теоретик.
- 1963 — Михайло Петрович Дідик, оперний співак, народний артист України, лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка.
- 1983 — Михайло Хома, український співак, соліст гурту DZIDZIO.
- 1989 — Сергій Полунін, український артист балету, постійно запрошений соліст Королівського балету в Лондоні.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.