Партнер рубрики Події

Сьогодні, 6 лютого: Міжнародний день бармена

Сьогодні, 6 лютого: Міжнародний день бармена

День бармена відзначається 6 лютого у День святого Аманда. Це свято стало в багатьох країнах професійним святом барменів і рестораторів.   

Заступник виноробів і барменів святий Аманд, єпископ Маастріхтський (584-679), став офіційним заступником виноробів, торговців вином, пивоварів, власників барів і ресторанів і, нарешті, працівників барів (від барменів до посудомийок) через свою діяльність із євангелізації виноробських регіонів Франції, Німеччини і Фландрії. У всьому світі це свято останнім часом прижилося і з кожним роком стає тільки популярнішим. Ремесло бармена не випадково удостоїлося свого власного календарного свята. Професія барменів не менш важка, ніж водіїв автобусів, вчителів і пожежників. Часом бармени проводять на ногах майже всю добу, крім цього вони - чудові психологи і нерідко вгадують улюблений напій клієнта з одного погляду.

Також цього дня: відзначають Міжнародний день нетерпимого ставлення до операцій які калічать жіночі статеві органи.

Відео дня

Операції, які калічать жіночі статеви органи включають в себе всі процедури, спрямовані на зміну або нанесення каліцтв жіночим геніталій в немедичних цілях. Ця практика визнана порушенням прав жінок і дівчаток на міжнародному рівні. Вона відображає глибоку вкорінену нерівність між статями і являє собою крайню форму дискримінації жінок і дівчаток.

Подібна практика також порушує їх права на здоров’я, безпеку і фізичну недоторканність, право на свободу від катувань та жорстокого, нелюдського або такого, що принижує гідність поводження, а також право на життя в разі, коли ці операції призводять до смерті.

Хоча практика нанесення каліцтв жіночим геніталіям зосереджена головним чином в 29 країнах Африки і Близького Сходу, проте, вона являє собою універсальну проблему, котра також стоїть перед деякими країнами Азії та Латинської Америки. Руйнуючі операції на жіночих статевих органах продовжують здійснювати в деяких громадах іммігрантів, що проживають в Західній Європі, Північній Америці, Австралії та Нової Зеландії.

... і проводять Всесвітній день без мобільного телефону.

6 лютого проводять Всесвітній день без мобільного телефону. Варто спробувати, хоч раз, для різноманітності. Це ідея французького письменника Філа Марсо, повідомляє Ділова мова. Свято започатковане з 2001. В один з 3 днів, на ваш вибір - 6, 7 чи 8 лютого. Ці лютневі заходи у першій декаді місяця мають щорічний характер.

Знаменні події

У 2004 році в Таїланді 357 парашутистів встановили рекорд з купольної акробатики - вони утворили в небі гігантську квітку, кольори якої відповідали кольорам національного прапора країни.

У 2001 році Папа Римський Іоанн Павло II обрав святого Ісидора Севільського покровителем Інтернету.

У 2000 році глава МЗС Фінляндії Тар'я Халонен стала першою жінкою-президентом в цій країні.

У 1996 році британську антарктичну станцію «Фарадей» передали українським полярникам. На її базі була створена українська станція «Академік Вернадський».

У 1992 році Україна встановила дипломатичні відносини з Буркіна-Фасо.

У 1989 році у Варшаві, в будівлі Ради Міністрів ПНР, почалися переговори «Круглого Столу» між владою Польської Народної Республіки і польської опозицією. З урядового боку переговори очолював генерал Чеслав Кіщак, з опозиційної - лідер «Солідарності» Лех Валенса. Було досягнуто згоди про глибокі політичні і економічні зміни, в результаті яких Польща перейшла до демократії і ринкової економіки.

У 1987 році відбувся успішний запуск космічного корабля «Союз ТМ-2», пілотованого космонавтами Ю. Романенко та А. Лавейкин.

У 1985 році Стів Возняк, співзасновник компанії Apple Computer, покинув компанію в знак протесту проти її перетворення в громіздке і малоефективне бюрократизированное підприємство.

У 1985 році компанія Microsoft оголосила про створення текстового процесора Word, призначеного для комп'ютерів IBM PC.

У 1971 році в ході прогулянки по Місяцю американський астронавт Алан Шепард продемонстрував удар по м'ячику для гольфу.

У 1958 році в аеропорту Мюнхена під час зльоту розбився літак, на борту якого знаходилася футбольна команда «Манчестер Юнайтед». Загинули 23 людини, серед них 8 футболістів.

У 1958 році створено Союз кінематографістів України.

У 1952 році на престол Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії зійшла королева Єлизавета II з династії Віндзорів.

У 1935 році в продаж вперше надійшла настільна гра «Монополія».

У 1929 році ВУЦВК і РНК УРСР прийняли постанову про авторське право. Розпочалося грандіозне «складування» винаходів в «довгий ящик».

У 1928 році в Нью-Йорк прибула жінка, що називала себе Анастасією Чайковської і стверджувала, що вона дочка останнього російського імператора Миколи II. Це стало початком грандіозної містифікації, яка тривала до 1950-х років, коли претензії Анастасії Чайковської на приналежність до царської родини були офіційно спростовані.

У 1925 році почала виходити перша українська піонерська газета «На зміну» (згодом - «Зірка»).

У 1922 році США, Великобританія, Франція, Італія і Японія уклали Вашингтонську угоду про обмеження морських озброєнь.

У 1901 році в Парижі на вокзалах з'явилися перші громадські телефони.

У 1900 році Олександр Попов вперше передав по радіо сигнал про лихо на морі.

Народилися

У 1912 році Єва Браун, дружина Адольфа Гітлера.

У 1911 році Рональд Рейган, президент США.

У 1883 році Дмитро Павлович Григорович, авіаконструктор, творець першого гідролітака.

У 1861 році Микола Дмитрович Зелінський, український хімік, винахідник першого ефективного протигаза.

У 1665 році Анна Стюарт, англійська і шотландська королева. Перший монарх сполученого Королівства Великобританія.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (2)
  • Сергій Ференц

    Ще сьогодні святкує день народження перша леді Олена Зеленська
  • Helga Soloha

keyboard_arrow_up