Про те, що у її мами виявили коронавірус, в соцмережах пише Оксана Мельник. Зараз жінка перебуває в Італії, тому на допомогу батькам приїхати не може. Вона розповідає, що дуже переживає за ситуацію в Монастириськах.
- Моя мама здала аналізи на коронавірус в п'ятницю, 3 квітня, бо мала температуру і кашель.
Експрес-тест був негативний. А в неділю до неї подзвонили з поліції і сказали: "А ви знаєте, що у вас підтверджений результат на COVID-19?" - пише пані Оксана. - Мама сказала, що про це їй раніше ніхто не повідомив. Далі вона подзвонила сімейному лікарю. Лікарка сказала, що буде дзвонити в Тернопіль. Тому мама мала передзвонити їй за кілька годин. Але за той час їй стало гірше, вона має проблеми з серцем. Мама дзвонила на швидку, переадресували на Тернопіль. Там дали номер головного санітара - трубки не брали.
Після дзвінків жінка знову зателефонувала в поліцію, адже їй гіршало. І лише після цього через пів години приїхала швидка, каже донька. Від першого дзвінка минуло понад три години.
- Тато також хворий, ще не здавав аналіз, але має температуру. Їх забрала швидка, але в лікарню не хотіли прийняти, - продовжує пані Оксана.- Мама наполягала, бо їй було погано. Тата лікарі відправили додому. Медики халатно до всього поставились. Маму спочатку навіть не перевірили, і аж наступного дня в 11 годині прийшли її слухати та міряти тиск.
Батька пані Оксани відправили додому зі словами: "Приходьте завтра".
- Наступного дня тато в поліклініці сидів три години, щоб перевіритись і здати аналізи, - каже жінка. - І сам ходив в аптеку собі за ліками. А ще мамі передавав посилку, бо треба все своє: чашку, тарілку. Ніхто навіть не запитає, чи потрібна допомога, бо кажуть майже всім, що це легка форма, але це не так!
Оксана Мельник стверджує, що за рентген у її мами взяли гроші. Хоча він для пацієнтів, у яких навіть є підозра на коронавірус, мав бути безкоштовним.
- Усі знають, що рентген є на першому поверсі в хірургії, - розповідає пані Оксана. - Маму вели через подвір`я. І вона ще верталась назад, бо не взяла гаманець, а рентген платний. Навіть ніхто не взяв гроші, щоб передати, а вона повинна була ще раз по вулиці іти хвора.
Проте через кілька годин після того, як жінка розповіла історію батьків у "Фейсбук", з лікарні подзвонили, вибачились та повернули гроші. Бо, кажуть, думали, що жінка прийшла на рентген без направлення. Воно ж прийшло пізніше.
Окрім того, жінка стверджує, що у штабі приховують реальну статистику хворих.
- На вихідних поступила жінка зі Слобідки, і моя мама ввечері. Це тільки ті, що я знаю, - каже пані Оксана. - І сьогодні в обід ще мама з дочкою з Ковалівки, але доньку відправили додому, бо в неї легка форма. У мами ж запалення! Це вже чотири особи, про які знаю тільки я! Вони не хочуть нікого приймати, і ніякої допомоги сімейні лікарі не надають такої, як це зазначено!
Нагадаємо, від вечора 3 квітня до ранку 6 квітня статистика в Монастириському районі щодо кількості хворих на коронавірус лишалася незмінною.
За коментарем щодо статистики ми звернулись до керівника оперативного штабу для боротьби з коронавірусом в Монастириському районі Павла Дроня.
- Попередні 15 днів біозразки забиралися в основному з Монастириського району. Зараз почали приймати їх з інших районів, - каже Павло Дронь. Одна вірусологічна лабораторія не взмозі обробляти одночасно велику кількість біоматеріалів. В зв`язку з першим, зараз змінюється порядок забору проб. Якщо попередні два тижні ми, в першу чергу, знімали зразки у підозрілих, контактних та медперсоналу, то тепер біопроби братимуться у підозрілих з симптомами (температурою, утрудненим диханням або кашлем).
Павло Дронь каже, що статистику приховувати немає сенсу, адже він двічі на день оновлює дані, які йому дають в лікарні.
- Ми не живемо в Радянському Союзі, - каже пан Дронь. - Ми змінюємо статистику зранку та увечері. Всі дані, які дають нам лікарі. Якщо поступили люди сьогодні - увечері будуть оновлення. Все, що ми знаємо, двічі на день статистику оновлюємо. Я дізнаюсь що сталось у цієї сім`ї та в чому причина їх проблеми.
Після першої розмови з журналісткою "20 хвилин" Павло Дронь попросив кілька годин, щоб дізнатись про ситуацію та стримав слово і перетелефонував.
Як повідомив Павло Дронь, жодних проблем із лікуванням пані Марії та її чоловіка наразі немає.
- Я уточнив інформацію в сімейного лікаря та в начмеда лікарні щодо цієї сім`ї, - каже Павло Дронь. - В обох людей легкий перебіг хвороби. Справді хвору переводили вулицею. Але вибачте, ми поки що не купили гелікоптера, щоб подвір`ям можна було перелетіти. Наразі немає на це грошей, немає і іншого рентген-апарату в хірургічному корпусі.
Щодо стану чоловіка пані Марії, то зараз із симптомів, за словами сімейного лікаря, температура 37.1. Інших проявів немає, і його стан контролюють.
- Чоловікові ніхто не давав рекомендації іти в лікарню та сидіти там годинами, - каже Павло Дронь. - Сімейний лікар наполягав на тому, щоб він був на самоізоляції. Чому він пішов сам у аптеку, хто йому казав йти в поліклініку та чому він пішов провідувати дружину, ніхто не знає.
Зараз аналізи хворого відправили на лабораторне дослідження. Результат буде згодом.
- Усі виклики з підозрами на коронавірус зараз опрацьовуються не на швидкість, а на правильність виїзду бригади, на якість, - коментує заступник директора з медичної роботи Центру екстреної медичної допомоги Ганна Мончак. - Спочатку збираємо епіданамнез, в тому числі епідеміологічний. Також потрібно пам`ятати, що існують гарячі лінії по місту та області, для випадків підозр на коронавірус.
Ганна Мончак каже, що на гарячі лінії можуть звертатись самі хворі, або їх відправлятимуть вже із гарячої лінії швидкої. Бригада екстреної допомоги виїжджає на середні та важкі ступені захворювання.
- Варто розуміти, що потрібно вивчити куди відправляти швидку та куди транспортувати людину, продовжує лікар. - Це може вимагати затрат часу. Також бригада одягається у захисні костюми, що не так просто як здається. Потрібно розуміти, що зараз навантаження дуже велике.
Станом на 11.00 7 квітня в Монастириському районі виявлено інфікованих 113 осіб. Засобів індивідуального захисту для медперсоналу вистачає на наступні 10 днів. Ліків вистачаєя - на тиждень.За інформацією районного штабу для боротьби з коронавірусом.
Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
№ 3 від 20 січня 2021
Читати номер
Олег
Івана Забурко
Ігор Ігорович
Хтоссь