Партнер рубрики Події

У Тернопільському районі виявили рідкісну орхідею

У Тернопільському районі виявили рідкісну орхідею

У заповіднику в Тернопільському районі виявили рідкісну орхідею — комашник бджолоносний.

У заповіднику знахідку назвали сенсаційною.

Про це повідомили в природному заповіднику «Медобори».

Відео дня

— Науковці заповідника Галина Оліяр та Галина Баранчук спільно із представницею управління екології та природних ресурсів Тернопільської ОДА Іриною Леньків під час натурних обстежень для створення в майбутньому об'єктів природно-заповідного фонду на одній із ділянок в Тернопільському районі виявили надзвичайно рідкісну орхідею комашник бджолоносний, офрис бджолоносна, офрис бджолоносний (Ophrys apifera Huds.). Природоохоронний статус виду: занесений до Червоної Книги України. Зникаючий. Занесений до Додатку II CITES, — йдеться у повідомленні.

Дотепер орхідею в Україні фіксували лише по декілька особин у двох місцезнаходженнях — на південному берегу Криму (від Севастополя до Ялти). У 2010 р. одноразово виявили у Галицькому національному природному парку на заході України.

Довідка
Комашник бджолоносний — багаторічна трав'яна рослина 20-45 см заввишки. Стебло з 4-7 сизувато-зеленими листками при основі та кількома листовими піхвами з невеликими листовими платівками у середній частині. Листки прикореневої розетки відмирають у середині травня. Суцвіття розгалужене, до 18 см завдовжки, з (2)3-8(10) квіток. Квітки великі (до 2,5 см у діаметрі), жовто-коричневі, нагадують бджолу, пелюстки зовнішнього кола рожеві, червоні, білі. Губа трилопатева, до 1,5 см завдовжки, оксамитова, з коричневим малюнком. Цвіте у квітні-червні. При відсутності комах-запилювачів або у несприятливих умовах звичне для рослин перехресне запилювання замінюється самозапиленням. Плодоносить у липні-серпні. Розмножується насінням.

Фото Галини Оліяр, Галини Баранчук

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» повідомляли, що у лісі на Тернопільщині фотопастка зафіксувала рідкісну тварину.

 

Читайте також:

Коли на водоймах Тернонопільщини можна буде повноцінно рибалити та які обмеження діють

У Став внесли хлорелу, щоб вода не цвіла: скільки коштів витратили та чи допоможе це?

Дністер обмілів, криниці висохли, риба і все річкове гине. А що робить влада?

На вулиці Чорновола вперше зацвіли декоративні сливи: дивіться фото!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up