Партнер рубрики Події

У Тернополі нагородили борців за незалежність України ХХ століття

У Тернополі нагородили борців за незалежність України ХХ століття

До Дня Соборності України у Тернополі нагородили борців за незалежність України.

У День Соборності України в УД «Перемога» відбулася акція «В єдності наша сила», під час якої  розгорнули 35-метровий державний прапор та нагородили борців за незалежність України у ХХ століття на території Тернопільської територіальної громади.

Про це повідомили в Тернопільській міській раді.

Статус Борця за Незалежність України у ХХ столітті на території Тернопільської громади отримали:

Відео дня
  • Роман Антонович Петришин,
  • Микола Степанович Богів,
  • Степан Михайлович Оконський,
  • Роман Іванович Легкий.

Було присвоєно такий Статус також Василю Богдановичу Когуту, Ігорю Богдановичу Копачу.

А посмертно такі відзнаки було вручено рідним Ганни Теодорівні Загалюк, Луки Михайловича Бойка, Григорія Павловича Друля, Івана Григоровича Джоджика, Михайла Антоновича Баканчука, повідомили в управлінні культури та мистецтв Тернопільської міськради.

«Сьогоднішня дата для України має величезне значення, оскільки в цей день, в далекому 1919 році було укладено Акт Злуки. Уперше за багато століть Україна об’єдналася у межах більшості етнічних земель нашого народу. Вперше постала Соборна Україна, за яку споконвічно боролися українці, — відзначає Сергій Надал. — День Соборності і єдності зібрав майже 3 млн. українців, які об’єдналися із Заходу до Сходу, щоб показати всім, що ми єдині та прагнемо бути незалежними та суверенними».

Нагадаємо, раніше «20 хвилин» публікували архівні фото, як 34 роки тому українці стали у «Живий ланцюг», який зʼєднав людей з Івано-Франківська йшов через Стрий (звідси йшло його відгалуження на Закарпаття), через Львів, Тернопіль, Рівне, Житомир до Києва.

 

Читайте також:

«Наша єдність — наша зброя»: 22 січня Україна відзначає День соборності

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up