12 тернополянок, які виховують дітей з інвалідністю, в суботу, 9 березня, отримали безкоштовний майстер-клас з пілатесу, зустріч із психологом. Їм зробили зачіски, макіяжі та влаштували фотосесію. Проект "Я.VESNA" організували заради того, щоб мами відпочили та відчули себе красивими.
Щомісяця у Тернополі ГО "Ділові Українські жінки в Тернопільській області" проводять благодійний захід "Ранкова кава", на яку запрошують різних спікерів. А кошти з таких зустрічей спрямовують на благодійність.
- У Олени Коваль, яка є ініціатором проекту "Життя без меж", виникла ідея влаштувати такий день для мам, які виховують дітей з інвалідністю, а ми її реалізували, профінансували, - каже віце-президент ГО "Ділові Українські жінки в Тернопільській області" Олеся Чванкіна. - Кошти з минулої кави, на яку запрошували Ольгу Сумську, ми віддали на це захід. Програму складала Олена Коваль, яка є мамою дитинки з особливими потребами. І вона як ніхто знає, що потрібно таким жінкам. В першу чергу це зустріч із психологом, адже ці жінки увесь свій час приділять дитині.
Організатори хотіли трішки зняти психологічну напругу і показати, що життя різнобарвне і не треба зважати на оцінку суспільства. Адже багато жінок комплексують через те, що їхні діти з особливими потребами.
- Ідея зародилася давно, бо у мене в самої така ситуація, що я протягом чотирьох років майже не виходжу з дому, - каже Олена Коваль. - І це вперше, коли я змогла приділити собі цілий день, розслабитися, відчути себе жінкою. Не варто зациклюватися лише на статусі матері, слід приділяти і собі час. На захід прийшли 12 жінок, які також змогли залишити своїх дітей на рідних. Вони теж розуміють, що мамі треба відпочити.
Програму заходу організатори розписали на цілий день. Вранці для жінок провели майстер клас з пілатесу, зустріч із психологом, дегустацію домашнього варення. Влаштували обід. А щоб кожна матуся відчула себе розкішною жінкою, усім зробили засічки, макіяжі та влаштували фотосесію. Завершили захід екскурсією в етногалерею "Спадок". За словами віце-президента ГО Тетяни Фарини, організувати такий захід непросто, але посмішки жінок того вартують.
Лариса Люба виховує синочка, якому 24 березня виповниться 4 роки. У нього синдром Дауна. Жінка розповідає, що будь-які зустрічі за межами дому, поза сім'єю є дуже важливими.
- Навіть просто вийти з дому і кілька годин приділити для себе - це дуже добре, - каже пані Лариса. - Ще позитив у тому, що мами, які мають діток з різними потребами, можуть поспілкуватися, поділитися якимось досвідом. Бо в звичайному житті ми не бачимось, на це немає часу.
Після зустрічі із психологом президент ГО "Ділові Українські жінки в Тернопільській області" Ірина Демкура запросила матерів, які відвідали сьогоднішній захід, на всі "Ранкові кави". Для цих жінок вони будуть безкоштовними.
- Місія нашої організації - розвиток жінки, - каже пані Ірина. - Жінки, які прийшли на цей захід, просто не мають багато можливостей себе знайти. Бо коли жінка хоче себе знайти, то може піти на один форум, інший, щось прочитати , щось послухати. Оскільки ці матері обмежені в часі, то ми хочемо дати їм можливість бути на таких зустрічах, де б могли віднайти свою реалізацію, партнерів, можливо, свого спікера. Це те, що має допомогти їм щось змінити, якщо вони захочуть.
Організатори дякують усім, хто допоміг в організації такого свята для жінок. І додають, що це не останній захід такого плану.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 41 від 9 жовтня 2024
Читати номер
Marcus Aurelius