Нервувалися всі - і батьки, і діти, і вчителі. Як у Тернополі складали перше ЗНО під час карантину? (ВІДЕО)

Нервувалися всі - і батьки, і діти, і вчителі. Як у Тернополі складали перше ЗНО під час карантину? (ВІДЕО)
  • Температурний скринінг, маски, дистанція та чергування медиків – це нововведення цьогорічного ЗНО. Незважаючи на карантин, тестування не скасовували, адже діти, які закінчили школи та коледжі, мають вступати до вищих навчальних закладів.
  • Журналістам «20 хвилин» вдалось на власні очі побачити, як підготували аудиторії до тестування та як проходила підготовка до ЗНО у тернопільських школах.  

Через карантин в Україні проведення зовнішнього незалежного оцінювання було під питанням. Перше тестування з математики у Тернополі, як і в інших містах, провели в четвер, 25 червня. Загалом у семи навчальних закладах міста відбулось незалежне оцінювання знань випускників.

Чи в безпеці діти?

Журналісти «20 хвилин» перевірили, як підготувались навчальні заклади до проведення ЗНО та чи справді діти будуть в безпеці.

У школах роботу спеціальні групи почали ще о 7:00. Інструктори, члени комісії, медики та правоохоронці забезпечували проведення тестування. Напередодні підготували класи, де діти здають ЗНО. Парти розмістили таким чином, щоб між кожним абітурієнтом була дистанція 1,5 метри. Як і кожного року, лише один учень сидить за партою, щоб унеможливити списування.

Відео дня

- На нашому пункті тестування зареєстрували для складання ЗНО 255 учасників, - розповідає відповідальна за пункт тестування у школі №24 Галина Яворська. – Задіяли 17 аудиторій, в кожній з яких складатимуть тестування 15 осіб. Разом з ними в аудиторії будуть присутні інструктори. На пункті складання ЗНО, окрім інструкторів та наглядачів, працює двоє поліцейських та два медики. Вони проводять температурний скринінг не лише учням, які складатимуть ЗНО, а і всьому персоналу, який задіяний в організації. Загалом працювали 47 осіб, які забезпечують проведення тестування.

Щоб уникати скупчень людей, на підлозі розклеїли спеціальні стрічки. Впускати дітей почали о 9:45. У приміщення правоохоронці запускали всіх по черзі. На вході їм міряли температуру та видавали маски, і лише потім діти могли пред’явити запрошення та паспорт перевіряючим.

Медики чергували на пункті складання ЗНО до кінця тестування. Така ж процедура відбувалась і в інших навчальних закладах міста. Директор ЗОШ №13 Руслан Вавричук розповів, що в його школі складатимуть ЗНО 225 учасників. Також будуть присутні інструктори, чергові, охорона, відповідальні особи, лікарі та працівники поліції.

- Розсаджувати учнів будемо відповідно до карантинних заходів, - розповідає пан Руслан. - Вони в масках та сідатимуть по одному за парту. Попередньо їм проведуть температурний скринінг. Під час ідентифікації обличчя учням доведеться маску опустити.

У випадку, якщо в учня буде висока температура, його прізвище та номер сертифікату запишуть окремо та передадуть в спеціальний центр, аби він мав змогу скласти ЗНО пізніше.

«Хвилюємося, бо багато людей»

Хоча учні могли зайти в аудиторію до 11 години, чимало дітей та батьків почали збиратися ще о 9:00. Хвилювання додавало не лише те, що тестування потрібно написати якомога краще, щоб вступити до вищого навчального закладу, а і напружена ситуація з коронавірусом.

Діти та батьки намагались дотримуватися дистанції на вулиці, адже в там зібралось чимало людей не лише з Тернополя, а і з районів. Деяким батькам це не сподобалось.

– Це не добре, що учнів з різних районів зібрали в одну школу, - каже тернополянка Оксана. - Я вважаю, що діти могли здати і в своїх районах, аби не наражати себе на ризик.

Діти також переживали через цю ситуацію. Труднощів додало і те, що пробне ЗНО скасували, і діти не мали змогу психологічно підготуватися та зрозуміти, чого їм очікувати, відчути атмосферу та морально підготуватися до основної сесії.

- Я хвилююся більше за саму процедуру, аніж за ЗНО, – каже одна з учениць. – Страху заразитися немає. Сподіваюся, що здам ЗНО на хороші бали, адже до нього я готувалася.

Однак як вплине карантин, відсутність занять в школах та труднощі з репетиторами на результати ЗНО, ми дізнаємося лише після того, як всі роботи перевірять, проаналізують та порівняють з результатами попередніх років.

Не лише батьки та діти хвилювались перед ЗНО. Інструктори, які проводять тестування, хвилюються не менше і не лише через коронавірус. Як пояснюють вчителі, все тестування має пройти відповідно до протоколу. Не можна допустити жодних порушень з боку інструкторів, адже їм за це загрожує кримінальна відповідальність. Тому потрібно чітко виконувати всі процедури – від відкривання пакетів з тестами та дотримання повної тиші та порядку під час тестів, до заклеювання пакетів  з відповідями та складання всіх актів.  

Коли наступне ЗНО?

Наступний предмет – українська мова та література. Писатимуть тестування 30-го червня. Місце та дати проведення отримали всі абітурієнти, які зареєструвалися на ЗНО. Однак в самому закладі, де писатимуть тест, не знають, з яких шкіл та населених пунктів у них будуть діти, в яких аудиторіях та в якому порядку вони сидітимуть. Про це організатори тестування дізнаються незадовго до після того, як відкривають спеціальний конверт зі списками учнів.

Цього року пройде 9 тестувань основної сесії ЗНО:

  • 25 червня – математика;
  • 30 червня – українська мова та література;
  • 2 липня – фізика;
  • 6 липня – іспанська, німецька, французька мови;
  • 7 липня – англійська мова;
  • 9 липня – історія України;
  • 13 липня – біологія;
  • 15 липня – географія;
  • 17 липня – хімія.

Додаткова сесія ЗНО відбудеться з 23 липня до 11 серпня. Результати основної сесії ЗНО розмістять на сторінках учасників до 29 липня.

А як вважаєте ви, чи варто було проводити ЗНО під час карантину? Пишіть у коментарях!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
12:05 Суддю не каратимуть за перевищення швидкості, а тернопільського поліцейського, який його зупинив — звільнили 11:25 У Тернополі водійка на LEXUS в'їхала у перешкоду прямо перед відділком поліції. Була напідпитку 10:50 У Ланівцях зустрічатимуть кортеж «На Щиті»: загинув Герой Василь Друзюк 10:10 В Україні прогнозують зростання зарплат. Кому на нього розраховувати Від читача 09:22 У конструктивній співпраці – ефективна робота 09:30 18 квітня світло вимикати не будуть, але ситуація може змінитись 09:00 У Чорткові підняли тариф на воду 08:00 На Тернопільщину йде похолодання 22:05 На Тернопільщині 18 квітня вводять в дію графіки обмеження енергопостачання для окремої групи підприємств 22:00 Погрожував вбивством, отруїв собаку і підкинув наркотики — на Тернопільщині родичі не можуть поділити хату 21:02 Двотижневий фестиваль «Великодні мотиви» стартував у Тернополі (ФОТОРЕПОРТАЖ) photo_camera 20:00 З висоти пташиного польоту: розвідник розповів, як розквітають «Піони» і «БУКи» у вогні артилерії 19:02 Ніхто не скаржився на витік газу, а він був: скільки нарахують в третій платіжці за перевірку мереж 18:30 Біля дамби Тернопільського ставу висадили катальпи 17:50 На вісьмох вулицях «Нового Світу» 18 квітня не буде води 16:30 «На гарячому» затримали чоловіка, який за $ 12 000 обіцяв домовитися з ВЛК Тернопільського військкомату 16:05 Бійці 55 батальйону: Дрони від тернопільської міської ради знищують окупантів (пресслужба Тернопільської міської ради) 15:53 «Поділили на «своїх» і «чужих»? Переселенка з Харкова скаржиться, що синові не видали книги в бібліотеці 15:45 Робота в Тернополі: Актуальні вакансії тижня, оновлено 17 квітня 15:30 Сім’я полеглого воїна Миколи Пителя пожертвувала дзвін для храму play_circle_filled
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up