Депутати просять церкву бути поміркованою в земельних питаннях

Депутатська земельна комісія міської ради звернулись до місцевих єпархій з проханням бути уважнішими, коли звертаються за ділянками і униками землі в зелених зонах, скверах на прибудинкових. Також попросили не будувати при церквах багатоповерхівок

Депутати просять церкву бути поміркованою в земельних питаннях

Текст звернення на своїй сторінці у Facebook розмістив член земельної комісії, депутат міської ради Роман Навроцький. Чоловік, до слова, в минулому свободівець і один з трьох депутатів, доступ до міськради яким блокують невідомі особи останні засідання сесії. В своєму дописі депутат зазначив: «Мусимо реагувати на неодноразові спроби недобросовісних забудовників втягувати релігійні громади та організації в будівельні схеми та скандали. На постійній депутатській земельній комісії одноголосно підтримали ініціативу звернулися до релігійних організацій». В самому тексті звернення депутати також наголошують на тому, що Церкву підтримують в усіх її добрих починаннях. Проте в питаннях землі все має бути згідно з Законом та потребою громади. Причиною такого звернення, як повідомив голова цієї комісії Андрій Шкула, стали конфлікти в різних частинах міста та нецільове використання землі.

- Церква, і це правильно, може безоплатно користуватися землею, - каже Андрій Шкула. - Крім того депутати, зазвичай, йдуть на зустрічі релігійним організаціям чи громадам, коли ті просять ділянки. Всі ми розуміємо: церква несе не лише віру, а й функцію опіки, виховання, навчання. Проте останніми роками бачимо тенденцію: ділянки під храми просять там, де є спротив громади або ж на землі отриманій під культову споруду, виростають різні об’єкти. Часто житлові та комерційні. Мусимо на те реагувати, бо такі дії забудівників, які пробують втягти церковні інституції в подібні речі, погані. Шкода іміджу Церкви, бюджету міста, інтересам громади.

Наводимо текст звернення, яке розіслали різним конфесіям Тернополя.

«Звернення щодо недопущення зловживань в земельній сфері в межах м.Тернополя»

На розгляд постійної комісії міської ради з питань природокористування, приватизації, продажу та оренди землі, а потім і на пленарні засідання сесії, часто надходять проекти рішення про надання дозволу на складання проекту землеустрою відведення земельної ділянки, а потім його затвердження, релігійним організаціям, установам, громадам.
Частина з проектів - «фіксація» землі під існуючими об’єктами. До таких проектів рішення в членів комісії зауважень чи застережень немає. Та, буває, що на розгляд надходять проекти рішення, котрі стосуються «голих» земельних ділянок необхідних для будівництва нових храмів або ж побудови технічних і житлових приміщень поряд. В таких випадках, часто, рішення комісії негативні через невдоволення тернополян.
Такі ж негативні висновки комісії були, і напевне будуть, до проектів рішень, якими вносяться зміни в попередні рішення. Така практика існує задля того, щоб на церковній землі розпочалась багатоповерхова житлова забудова або ж зменшився розмір пайового внеску на розвиток інфраструктури.
Для уникнення непорозумінь, зняття соціальної напруги, припинення обурення тернополян рекомендуємо при зверненнях перевірити чи ділянка, яку пропонуєте для відведення чи затвердження, не:
- зелена зона, сквер, площа;
- прибудинкова територія, дитячий чи спортивний майданчик;
- площею дійсно лише для будівництва храму, а не храму та багатоповерхівки.
Крім того рекомендуємо до звернень щодо закріплення таких ділянок (на етапі надання дозволу на складання проекту землеустрою) долучати підписи мешканців довколишніх будинків (з вказанням вулиці, № будинку й квартири). Присутність на комісії під час розгляду таких питань одного представника від єпархії та одного від релігійної громади, вітається.

Щодо конфліктних ділянок, які уже в Вашому користуванні, рекомендуємо (спільно з міською радою та депутатами) шукати варіанту заміни земельних ділянок. Тернопіль, хоч повільно, але розростається і на нових землях Храми знайдуть своє місце.
Висловлюємо свою повагу і наголошуємо, що комісія готова сприяти та допомагати Церкві у всіх її хороших починаннях».

Коментарі
play_circle_filled

По вул. С. Будного і Лучаківського, що біля Західного ринку, дуже часто трапляються аварії. Тернополянин Максим Кухарук просить...

Інформацію про самотнього птаха, який мерзне посередині водойми, неподалік дамби оприлюднили в одній зі спільнот Facebook.

На думку сексологів, у поганій ерекції часто криється психологічна травма. ЇЇ можна вирішити, але для цього варто працювати...

photo_camera

19-річна студентка Тетяна Слободенюк із Кременця епатує на повну. Дівчина-бунтарка, наперекір батькам, учителям та однокласникам,...

Не пропускай новини — долучайся до нас на Facebook
keyboard_arrow_up