Безоплатна правова допомога людям з інвалідністю

  • Ольга Дубчак

Щороку 3 грудня разом із світовою спільнотою Україна відзначає день людей з інвалідністю.

Міжнародний день людей із інвалідністю не є святом, а покликаний привернути увагу до проблем цих людей, захисту їхніх прав, гідності і благополуччя, тому хочемо нагадати, що особи з інвалідністю, які отримують пенсію або допомогу, що призначається замість пенсії, у розмірі, що не перевищує двох прожиткових мінімумів для непрацездатних осіб, мають право на всі види правових послуг, передбачені ч. 2 ст. 13 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» - захист від обвинувачення, представництво інтересів у суді та інших державних органах, складання документів процесуального характеру.  

Майже 11% клієнтів, які звернулися у 2022 році за безоплатною вторинною правовою допомогою, – це люди з інвалідністю. Серед найпоширеніших питань, з якими зверталася дана категорія осіб – оскарження дій органів Пенсійного фонду України щодо  ненарахування та невиплати пенсії як особі, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи; оскарження рішення органу місцевого самоврядування щодо відмови у наданні соціальних послуг; оскарження дій державного виконавця в судовому порядку, а також питань розірвання шлюбу, стягнення аліментів, позбавлення батьківських прав, встановлення факту родинних відносин тощо.

Разом зі зверненням про надання безоплатної вторинної правової допомоги людина з інвалідністю або її законний представник подають:

  • паспорт або інший документ, що посвідчує особу, реєстраційний номер облікової картки платника податків;
  •  пенсійне посвідчення або посвідчення, що підтверджує призначення соціальної допомоги, або довідку медико-соціальної експертної комісії (МСЕК) про встановлення інвалідності;
  • довідку про розмір пенсії або довідку про розмір соціальної допомоги, що призначається замість пенсії за останній місяць, що передує даті звернення.

Перелік документів не є вичерпним. Людина, яка бажає отримати безоплатну вторинну правову допомогу, може подати будь-який інший документ, який підтверджує її належність до суб’єкта права на БВПД.

У разі потреби працівники системи надання БПД можуть надавати адресну безоплатну правову допомогу. Залишити запит на отримання адресної правової допомоги можна за номером 0 800 213 103 або зателефонувати до бюро правової допомоги.  Послуга адресної правової допомоги доступна у всіх регіонах, підконтрольних Уряду.

 Довідково.

Усі громадяни можуть безоплатно отримати ПЕРВИННУ правову допомогу. Це надання правової інформації, консультацій та роз’яснень з правових питань, складання правових документів (звернень, заяв, запитів тощо), крім процесуальних.

Як отримати:

Зателефонувати за номером 0 800 213 103 (дзвінки в межах України безкоштовні).

Номер для дзвінків з-за кордону: +38 (044) 363 10 41 (вартість дзвінка з-за кордону за тарифами вашого оператора зв’язку).

Через телеграм-бот «Безоплатна правова допомога (консультації)».

Право на ВТОРИННУ правову допомогу мають окремі категорії осіб, визначені ст. 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу».  Це захист, здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами; складення документів процесуального характеру

Як отримати:

Звернутися до бюро правової допомоги за місцем фактичного проживання незалежно від реєстрації місця проживання чи перебування.

Коментарі

21:03 Мобільні роутери та навіть Старлінки: що можна купити у Тернополі, щоб мати хороше інтернет-з’єднання photo_camera 20:02 На Тернопільщині судитимуть 11 домашніх тиранів 19:30 Жителя Тернопільщини розшукують за підозрою в особливо тяжкому злочині 18:32 Два дні вибивали зізнання: в квартирі на Київській до смерті забили 69-річного чоловіка play_circle_filled Від читача 20:55 Президента просять присвоїти звання Героя України загиблому Андрію Шахсінову 18:05 На Донеччині загинув Герой з Тернополя Ігор Гаврилюк 17:32 На Тернопільщині ускладнюється погода: поради пішоходам і водіям 17:05 Аби призначили пенсію, у 2023-му вже потрібно 30 років страхового стажу. Що робити, як немає й 15-ти? 16:15 Маленькі чортків’яни наколядували на дрон для військових 15:00 У Тернополі запрацював обмін лампочок: ми дізнались деталі 14:27 За 5 тисяч гривень житель Тернопільщини здавав ворогу розташування об’єктів енергетичної інфраструктури 14:20 Жителя Тернопільського району судитимуть за збут наркотиків та створення притону 13:45 4 лютого Тернопільщину відвідає Глава УГКЦ Блаженніший Святослав 13:00 Скільки коштує пообідати в їдальнях Тернополя? Ми промоніторили ціни 12:30 На Тернопільщині дві автівки опинилися у кюветі — серед постраждалих дитина 12:01 Розклад занять на цей тиждень для людей поважного віку у тернопільському Терцентрі 11:15 На вулиці Енергетичній 31 січня не буде води 10:30 У Тернополі відкрили «Дружній простір» — хаб для дітей та молоді, які постраждали внаслідок війни photo_camera 10:01 На Гаївському мості легківка в'їхала у відбійник photo_camera 09:41 Тисячам жінок заборонили виїзд за кордон. Про які професії йдеться
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up