Боргова розписка – як її скласти

  • Marichka Kril

Напевно, у більшості в житті була ситуація, коли доводилося позичати гроші знайомим чи друзям. В таких ситуаціях завжди хочеться вірити в те, що ніякої біди не трапиться і кошти будуть поверненні в строк. Але, на жаль, такі ситуації часто обертаються фінансовими проблемами. Тому уникнути непередбачуваних наслідків можна за допомогою боргової розписки.

Боргова розписка - це документ, який укладається між сторонами під час позики грошей. Вона являє собою розписку про отримання грошей із зазначенням умов повернення.

Боргову розписку обов’язково потрібно укладати в письмовій чи друкованій формі і вона повинна містити:

-  дату та місце складання розписки;

- паспортні дані Позичальник та Позикодавця;

- суму, яка передається Позичальникові Позикодавцем - якщо сума в іноземній валюті, потрібно вказати курс цієї валюти до державної, на момент укладання договору;

- дату отримання грошей Позичальником і термін повернення коштів або іншого предмета договору - якщо цього не вказати, в суді Позичальник може сказати, що гроші не отримував і нічого не винен;

- мету позики - якщо гроші були надані в борг на особисті потреби, варто так і писати. Якщо упустити цей пункт, Позичальник може переконати суд, що отримав гроші на корпоративні цілі, інвестиції, які передбачають отримання прибутку, але ризиковані, а отже, й відмовити в поверненні боргу Позичальником;

- особисті підписи сторін - без підписів боргова розписка не матиме юридичної сили. Підписи потрібно ставити після або в момент передачі коштів.

Також рекомендується під час складання боргової розписки запросити свідків, завданням яких, бути присутніми при передачі коштів, і які повинні будуть  підписатися, зазначити свої дані та місце реєстрації у документі.

Боргову розписку краще складати у 2-х примірниках – по одному для кожної сторони.

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

Коментарі

19:03 Не полишив думки про захист України: Тернопільщина прощається з захисником Ростиславом Урдою photo_camera 18:04 У голові була думка «Що робити?»: як у медуніверситеті почали безкоштовно лікувати зуби захисникам і переселенцям photo_camera 17:04 Українським чоловікам-студентам таки заборонили виїзд за кордон 16:03 З’явились українські кавуни: скільки коштують овочі та фрукти у Тернополі photo_camera Від читача 12:09 Компенсація за безкоштовне розміщення ВПО збільшиться у двічі 15:03 Україна переможе! Ми розіб’ємо ворога і все буде добре, хлопці, вірте! Прощаються з Ярославом Калиняком 14:06 "Україна – вісь земна і небесна": у музеї на Тернопільщині відкрили виставку photo_camera 13:02 У Тернополі продовжили час продажу алкоголю. Чи підтримуєте таке рішення? 12:03 У Зарваниці відбулася Всеукраїнська проща освітян: як все відбувалось (ФОТО) photo_camera 11:03 У тернопільському депо поповнення: доставили новий тролейбус Skoda (ФОТО ДНЯ) photo_camera 10:05 В обласні дитячій лікарні з'явився сучасний інкубатор для новонароджених photo_camera 09:06 За попередню добу COVID-19 забрав життя жінки, але кількість нових захворювань зменшилась вдвічі 08:02 Сьогодні, 25 вересня: Всесвітній день мрії 20:03 Воїнам на передову терміново потрібні маскувальні сітки. Потрібні робочі руки, долучайтесь!
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up