На організацію громадських робіт для безробітних на Тернопільщині вже передбачено більше 1,1 млн грн

  • Олена Рак
На організацію громадських робіт для безробітних на Тернопільщині вже передбачено більше 1,1 млн грн

Із кожною з 55 об’єднаних територіальних громад Тернопілля місцеві підрозділи служби зайнятості області уклали угоди про співпрацю, де, зокрема, передбачено одну з ефективних форм сприяння зайнятості безробітних - організацію громадських робіт. Такі роботи мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам певної громади, проводяться виключно на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, та кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, включаючи виплату як основної, так і додаткової зарплати.

Із кожною з 55 об’єднаних територіальних громад Тернопілля місцеві підрозділи служби зайнятості області уклали угоди про співпрацю, де, зокрема, передбачено одну з ефективних форм сприяння зайнятості безробітних - організацію громадських робіт.

Такі роботи мають суспільно-корисну спрямованість та відповідають потребам певної громади, проводяться виключно на спеціально створених для цього тимчасових робочих місцях та фінансуються за кошти місцевих бюджетів, роботодавців, для яких роботи виконуються, та кошти Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, включаючи виплату як основної, так і додаткової зарплати.

Види цих робіт визначаються місцевими громадами та можуть бути організовані для всіх бажаючих, але в першу чергу - для безробітних.

Громадські роботи вигідні для громад, оскільки:

  • дають можливість виконати необхідні роботи: навести лад у населених пунктах, здійснити ремонт об'єктів соціальної сфери, упорядкувати цвинтарі, меморіали, зони відпочинку, а також супровід людей з інвалідністю, догляд за громадянами в закладах соціальної сфери, надання допомоги учасникам бойових дій та сім’ям загиблих військових тощо;
  • забезпечують тимчасову зайнятість мешканців,
  • економлять кошти ОТГ (оскільки 20%-50% коштів компенсує СЗ),
  • зростає рівень доходів населення,
  • пом'якшують або попереджують соціальну напругу, наслідки безробіття для жителів ОТГ;
  • забезпечують соціальний розвиток

Громадські роботи вигідні для роботодавців, адже:

  • є можливість залучити тимчасових працівників, не відволікаючи основний штат від роботи,
  • оцінити професійні здібності та якості і при появі вакансій обрати претендентів з числа безробітних, які працювали на громадських роботах,
  • реальна економія коштів.

Громадські роботи вигідні для безробітних, бо:

- це джерело доходу у час пошуку роботи,

- підтримують мотивацію до праці,

- дозволяють уникнути психологічного стресу, соціальної деградації,

- допомагають відчути себе працездатними, повноцінними членами соціуму;

- сприяють відновленню трудових та професійних навичок,

- на учасника робіт поширюються соціальні гарантії,

- період участі у таких роботах зараховується до страхового стажу,

- це реальний шанс у подальшому отримати постійне місце праці.

Після участі у громадських роботах більше третини безробітних працевлаштовуються на постійні місця праці!

В середньому щороку між службою зайнятості Тернопільщини та органами місцевого самоврядування і роботодавцями укладається майже 30 договорів на організацію громадських робіт.

Так, у 2022 році до громадських робіт було залучено 139 осіб, з них 14 осіб з інвалідністю. На проведення цих робіт було витрачено 324,8 тис. грн Фонду та 235,9 тис. грн коштів місцевих бюджетів.

На 2023 рік (за оперативними даними) на організацію згаданих робіт вже передбачено 494,9 тис. грн - в обласній службі зайнятості та 693,9 тис. грн - в місцевих бюджетах.

Запрошуємо до співпраці!

За більш детальною інформацією зверніться у місцевий підрозділ Тернопільського обласного центру зайнятості, в Telegram: @DCZ19_Ternopil (https://t.me/DCZ19_Ternopil) або у відділ активних програм зайнятості управління реалізації політики зайнятості Тернопільського обласного центру зайнятості за тел.: (0352) 43-49-18, 52-55-57 чи на «гарячу» лінію 063 5765756.

До слова: "Суспільно корисні/ громадські роботи  -  у чому різниця?"

Коментарі

21:30 Чи будуть вихідні на Великдень 2023 року 21:01 Діти воїнів з Чортківської громади безкоштовно відпочинуть влітку в Європі 20:00 Без військового квитка ні полікуватися, ні одружитися чи працевлаштуватися – не вдасться 19:05 Власники дорогих авто на Тернопільщині сплатили 400 тисяч гривень податку Від читача 12:32 Питання-відповідь. За яких умов припиняється реєстрація безробітного в службі зайнятості? Коли потім можна знову зареєструватися як безробітний? 18:30 Молодій тернополянці «світить» до семи років тюрми за сутенерство 18:10 Скоротили комендантську годину і згорнули намети-укриття: найголовніше з брифінгу 30 березня 18:00 Великодня краса на вулиці Торговиця: сотні писанок на дереві (ФОТО ДНЯ) photo_camera 17:30 Дружина збирає кошти на авто для роти коханого-артилериста, який воює біля Бахмута 17:05 Був хорошим будівельником, люблячим батьком та справжнім другом: на фронті загинув Василь Наконечний 16:30 В Україні планують створити реєстр ухилянтів: що це і як працюватиме 15:15 Ми перевірили, як під час тривоги відкривають і закривають укриття на зупинках play_circle_filled photo_camera 14:32 На Тернопільщині проводять тестування оновленої системи сповіщення 14:07 З 1 квітня в Україні ліки відпускатимуться за електронним рецептом: як його отримати і скористатись play_circle_filled 13:20 Бійці штурмової бригади «Лють» пройшли перший етап підготовки play_circle_filled photo_camera 12:15 Почаївській лаврі заборонили видобувати пісок 11:25 Тернополянин хоче повернути межі парку Шевченка — як було в 2010-му: є петиція 10:34 У Добриводах вночі згорів гараж photo_camera 10:05 Предстоятель ПЦУ призначив в.о. намісника Києво-Печерської лаври архимандрита Авраамія play_circle_filled 09:20 У Тернополі проведуть інформаційно-спортивні заходи для школярів
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up