Як продати нерухомість під час військового стану?

  • Marichka Kril

У разі укладання договору купівлі-продажу, обміну чи дарування нерухомості під час воєнного стану забороняється перепродавати, дарувати чи іншим чином відчужувати таке майно протягом 1 місяця з дня державної реєстрації права власності на нього.

Зазначаємо, що посвідчити договори купівлі-продажу, обміну, дарування можуть ЛИШЕ нотаріуси, що включені до Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна.

Зверніть увагу, що відповідний перелік періодично оновлюється. Тож, перед вчиненням купівлі чи продажу нерухомості радимо вам перевірити, чи має право обраний сторонами нотаріус, посвідчувати такого роду договори. Актуальний перелік при цьому можна знайти на сайті Мін’юсту https://cutt.ly/LLPfmcq

Важливо також зазначити, що з червня місяця укласти договір купівлі-продажу квартири, будинку, іншої нерухомості можна НЕ лише за місцезнаходження такої нерухомості. Дане обмеження скасовано постановою Кабміну від 24.06.2022 № 719.

Тобто на даний момент посвідчити договір купівлі-продажу нерухомого майна можна у нотаріусів з наведеного вище Переліку:

- за зареєстрованим місцем проживання («пропискою») покупця або продавця;

- за місцем знаходження такого майна;

- за місцем знаходження юридичної особи, якщо покупцем або продавцем виступає товариство, підприємство тощо.

Також з червня місяця дозволено посвідчувати договори купівлі-продажу нерухомості, яка знаходиться в районах бойових дій, що включені до Переліку територій обмеженого доступу. Зробити це знов-таки мають право лише нотаріуси, що включені до Переліку нотаріусів, якими в умовах воєнного стану вчиняються нотаріальні дії щодо цінного майна, щоправда, незалежно від місцезнаходження нерухомого майна.

Укласти договори про відчуження нерухомого майна (купівлю-продаж, обмін тощо) дозволено на підставі довіреності, однак ЛИШЕ за умови, що вона містить опис відповідних повноважень представника та зареєстрована в Єдиному реєстрі довіреностей.

Важливо зазначити, що згідно з постановою уряду від 24.06.2022 № 719 на день підписання відповідного договору має пройти НЕ більше  1 місяця з дня посвідчення такої довіреності нотаріусом або НЕ більше 2 місяців, якщо її було посвідчено консульською установою (дипломатичним представництвом) України або уповноваженим органом іноземної держави.

Також, наголошуємо на тому, що у випадку якщо пройшло більше часу, представнику необхідно буде надати нотаріусу заяву від власника нерухомості про підтвердження дії довіреності. В даному випадку справжність підпису на такій заяві має бути засвідчено нотаріусом (не раніше ніж за 7 календарних днів) або консульською установою (дипломатичним представництвом) України, іноземною установою (не раніше ніж за 1 місяць до дня укладення відповідного договору).

За правовими консультаціями та юридичною допомогою можна звернутися до Бережанського бюро правової допомоги за адресою: м. Бережани, вул. Банкова, 6. Тел.: (03548) 2 39 99.

Коментарі

10:53 Тестування завершили: як надалі працюватиме система оповіщення від ДСНС 10:36 Навчання для ветеранів війни та членів сімей загиблих захисників у Тернополі: які освітні напрямки доступні 09:52 Зекономлені гроші передає родичам в окупації: історії переселенців, які неможливо читати без сліз photo_camera 09:07 Чи можна здавати кров після ковіду та які протипокази Від читача 16:00 40 тисяч гривень неустойки за прострочення аліментів доведеться сплатити недобросовісному батькові на утримання дітей 08:13 Сьогодні, 27 вересня: Всесвітній день туризму 22:04 Інвалідність — не перепона для життя: житель Гусятина відправиться в мотоподорож до Карпат play_circle_filled 21:07 10 найрейтинговіших сучасних фільмів: що подивитись осіннім вечором photo_camera 20:32 Джавеліна, Квітослава і Байрактар: які імена для своїх діточок обирають українці цьогоріч play_circle_filled 20:00 Холодні макарони і сир низької якості – чим годують вихованців Тернопільської спецшколи 19:16 Тернопільські студентки вибороли два золота та срібло на Кубку світу з єдиноборств photo_camera 18:41 У Тернополі працює Кімната кризового реагування: для чого та як скористатись photo_camera 17:58 Поблизу Теребовлі трапилась аварія з потерпілими. Рух транспорту ускладнений 17:35 Олександр Педан знову мандрує українськими вишами з донькою 16:51 Франківські ковалі «рятують» двері від тернопільської Катедри (ФОТО) photo_camera 16:18 Куди подіти котів, які окупували підвали? Мешканці шукають вихід, а влада розводить руками photo_camera 15:35 Відвідав 92 країни і тепер допомагає ЗСУ: у Тернополі канадець кличе на зустріч 15:28 Виправдовував збройну агресію росії та займався пропагандою – судитимуть жителя Тернопільщини 14:50 Свято української пісні та гумору: у Тернополі відбудеться концерт Степана Гіги та гурту «БУДЬМО» 14:15 Брав участь у гасінні складних пожеж: відійшов у вічність тернопільський рятувальник
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up