Жінкам Бережанщини запропонували роботу патронатними вихователями

  • Олена Рак
Жінкам Бережанщини запропонували роботу патронатними вихователями

Про патронатну сім'ю, що тимчасово здійснює догляд, виховання та реабілітацію дитини в період, коли її батьки перебувають у складних життєвих обставинах; за яких умов можливе влаштування дитини в сім’ю патронатного вихователя, які права та обов’язки кожного у сімейному патронаті, які умови створення патронатних сімей та їх функціонування, матеріальне забезпечення таких сімей та оплату праці патронатних вихователів дізналися безробітні бережанки на засіданні жіночого клубу «Берегиня», що діє у Бережанському управлінні Тернопільської філії Тернопільського обласного центру зайнятості.

Учасницями засідання клубу також були керівниця служби у справах дітей Саранчуківської сільської ради Тетяна Кукурудза та Галина Петришин, яка уже є патронатним вихователем.

«Патронатна сім’я - це звичайна сім'я, з батьками та їх дітьми, які пройшли короткий курс спеціального навчання і готові прийняти дитину. Патронату можуть потребувати новонароджені діти, яких залишили в пологовому будинку, підкинуті, безпритульні, діти з сімей, у яких існує загроза їх життю та здоров'ю, які зазнали насильства та жорстокого поводження, батьки яких померли чи безвісти відсутні. Кожен з вас може стати патронатними батьками для такої дитини  та подарувати їй віру та надію у завтрашній день», - звернулась до присутніх Тетяна Кукурудза. - У цей час соціальні фахівці працюють із батьками щодо можливого повернення дітей у власну родину. Звичайно, за свою роботу патронатні вихователі (тимчасові батьки) отримують заробітну плату за здійснення патронату, а також соціальну допомогу на утримання дитини».

Галина Петришин поділилась своїм практичним досвідом у вихованні прийомних дітей.

«Зазвичай кожна така дитина любить своїх батьків, сумує за ними, навіть якщо ті абсолютно далекі від ідеалу. Після складних життєвих перипетій, скандалів та моральних травм дитині важко адаптуватись до соціуму з його системою природного відбору. Набагато легше заліковувати рани в сімейному колі: із затишним будинком, теплими розмовами за смачною вечерею із турботливими батьками, хоч і не рідними, з якими можна обговорити труднощі та душевні переживання», - зауважила пані Галина.

Тетяна Кукурудза запросила до співпраці усі небайдужі родини, які готові поділитися сімейним теплом з дітьми, які мають ризик залишитися без батьківського піклування та потребують соціальної підтримки, подумати та звертатися за докладною інформацією в службу у справах дітей.

 

Коментарі

keyboard_arrow_up