Для літніх тернополян організовують зустрічі з медиками

Для літніх тернополян організовують зустрічі з медиками

Поміряти рівень цукру в крові та артеріальний тиск, дізнатися корисне для збереження свого здоров’я змогли літні тернополяни на зустрічі з медиками в рамках соціальної ініціативи «Єднання поколінь». Зокрема у середу, 19 березня, в Центрі молодіжних ініціатив ім. Довженка їм розповіли про дефіцит йоду та його наслідки для здоров’я.

Цього разу з тернополянами поважного віку попрацювали доцент кафедри внутрішніх хвороб №1 ТДМУ Людмила Наумова та волонтери-медики - студенти 4-го і 6-го курсу медичного університету.

- Тема йододефіциту менше висвітлена, ніж, скажімо, цукровий діабет, мало людей знають, що таке дефіцит йоду і які його наслідки, – а це не лише призводить до розумової відсталості, а і до зниження функції щитоподібної залози, яка повністю відповідає за стан нашого організму, наші емоції, наш настрій. Нема такого аспекту, за який не відповідала би щитоподібна залоза, - зазначила Людмила Наумова. - Поповнення запасів йоду допоможе уникнути проблем із щитоподібною залозою , адже йод є складовою гормонів щитоподібної залози. Якщо нема складової – немає цієї цеглинки, нема з чого утворюватися гормонам щитоподібної залози. Це елементарний метод, коли за допомогою вживання додаткової кількості йоду, можна вберегти себе від низки захворювань.

Щоб покривати денну потребу організму в йоді, як зазначила лікар, достатньо з’їдати 100 г морської капусти. Також найбільше йоду в червоній рибі, ікрі, морерподуктах, але оскільки ці продукти не є доступними для більшості населення, тому фармація пропонує препарати йоду для людей різного віку з достатньою дозою йоду – чи це йдеться про дітей, чи вагітних, чи людей середнього чи старшого віку. Призначити їх має лікар.

Дефіцит йоду – це передумова до захворювань щитоподібної залози, наголосила лікар. Найбільш відоме з них – гіпотиреоз, який веде до зниження функції щитоподібної залози.

У багатьох країнах для масової профілактики нестачі йоду збагачують продукти щоденного споживання йодом. Так у нас в магазинах можна купити йодовану сіль, йодоване молоко, за кордоном є йодований хліб та олія. Ці продукти до певної міри покривають нестачу йоду.

- Єдине, що категорично не можна робити для профілактики йододефіциту – це мастити на тілі йодну сітку, - зазначила лікар. – Адже відбуватиметься передозування йоду, а це може зашкодити людині. Цим можна наробити катастрофу для своєї щитоподібної залози, спровокувавши так зване йодіндуковане захворювання. Ви ж не знаєте, скільки йоду поглине організм,а доза може бути в тисячу разів більшою.

Серед вищих навчальних закладів міста саме медуніверситет є найактивнішим учасником в проекті «Єднання поколінь», зазначила керівник соціальної ініціативи «Єднання поколінь» Ольга Гордієнко. – Завдяки медуніверситету ми можемо зустрічатися з багатьма медиками - уже була зустріч з невропатологом, тепер відбулася з ендокринологом, будуть зустрічі з психіатром, урологом. Графік у нас дуже насичений і за це велика подяка університету, бо це дуже велика робота, - зазначила вона.

Після зустрічі усім бажаючим студенти-волонтери медуніверситету виміряли рівень цукру і артеріальний тиск.

- Цукровий діабет займає перше місце серед ендокринологічних захворювань, - зазначила Людмила Наумова. - Згідно із статистикою, до 2025 року практично кожен  буде мати якісь розлади вуглеводневого обміну. Щороку кількість хворих на цукровий діабет зростає і саме раннє виявлення дає можливість запобігти виявленню ускладнень. Коли йдеться про старших людей, то для них характерне виникнення діабету без симптомів. В них частіше проявляється це захворювання з серйозних ускладнень – а це інфаркт, інсульт, діабетична стопа. І коли пацієнти звертаються з цими проблемами, в них виявляють суттєве перевищення рівня цукру.  Тому потрібно якомога раніше виявити цю проблему і скерувати пацієнта чи до сімейного лікаря, чи до ендокринолога, щоб запобігти виникненню ускладнень.

Тепер дещо змінилися норми рівня глюкози в крові, зазначила Людмила Наумова. Для молодших людей нормальний рівень глюкози в крові вважається в межах 3,3-5,5 ммоль/л. Для людей після 60 років нормальним вважається цукор в крові до 6,7 ммоль/л.

- Цукор треба міряти натще, а також має значення рівень цукру через дві години після прийому їжі, цю глікемії ніхто ніколи не визначає, а саме вона є причиною важких ускладнень цукрового діабету, - пояснила фахівець. - Якщо немає особливих пересторог, достатньо перевіряти цукор раз на три місяці. Ідеальний параметр – це є глікований гемоглобін, який перевіряють раз на три місяці. 

66-річна тернополянка Іванна Бай розповідає, що часто приходить на зустрічі ініціативи «Єднання поколінь».

- Це важливо для мене, - каже пані Іванна. - По перше – це спілкування, багато нового дізнаєшся, це і екскурсії, і цікаві зустрічі, вдома тієї інформації не дізнаєшся. Це і позитивні емоції, тут усе позитивно, йдеш додому з гарним настроєм. Сьогодні була можливість поміряти цукор і тиск, і я задоволена результатами, у мене все в нормі. Останній раз цукор міряла три місяці тому.

Де і коли у Тернополі відбуваються зустрічі ініціативи «Єднання поколінь»

Соціальна ініціатива «Єднання поколінь» - це можливість бути активним та мати багато друзів, зазначають її організатори. Людей поважного віку Тернополя запрошують на щотижневі тематичні зустрічі, лекції про важливі речі, концерти, зустрічі з громадськими діячами та відомими творчими людьми, перегляд фільмів, майстер-класи, консультації спеціалістів та для спілкування з учасниками ініціативи відбуваються за таким розкладом:

- у вівторок і четвер о 15.00 — бібліотека-філія для дорослих, вул. Миру, 4 а;

- у вівторок і четвер о 16.00 — Еко-бібліотека для дорослих, проспект Злуки, 33;

- середа — 13.00 та неділя 14.00 — Центр дозвілля і молодіжних ініціатив ім. Довженка, проспект Злуки, 45.

31 березня буде вихідний у зв'язку з виборами Президента.

Довідки за тел. 067-755-89-68.

Стежте за новинами Тернополя у: Facebook, TelegramInstagramViber та YouTube.

Коментарі (6)
 • медична сестра

  людмило  в теперішній медицині  можна все не дотримуватись ні стерильності ні правел  забрати апендицит а потім оперувати знову цю ж саму проблему це все що ви змогли навчити  коли вони приходять елементарного не знають такий ви викладач святі гроші моліться за нас

  Людмила reply медична сестра

  А ви знаєте який я викладач? Вам в політику треба. Шикарно вмієте людей брудом поливати. Профі.
 • медична сестра

  в інструкціі написано що одніею парою рукавиць проводити забір крові чи може для кожного мають бути окремі чому студенти не одягненні по формі де працююють на фермі   не  треба розказувати що скільки коштуе ці смужки можливо вже простроченні а ви пані  людмило робити показуху і набиваете собі ціну

  Людмила reply медична сестра

  Шановна пані, межична сестраяка побоялася навіть представитися. Не даремно кажуть що хтось бачить зорі в калюжі, а хтось болото. Студентів ображати не дозволю. Про мене можете думати що завгодно, я сама знаю чого я варта. Діти потратили свій час і добровільно старалися допомогти.  Забір крові глюкометром не передбачає стерильні умови, оскільки контакт з кров'ю мізерний, небезпеки інфікування немає. Це засіб для екстренного контролю цукру. Ви, як медична сестра,  повинні б це знати. Треба було прийти і подивитися як оброблялися рукавички після кожного заміру. І якщо вже чіплятися, то Рукавички одягаються з метою безпеки того хто проколює пальчик!!!! Ризику для пацієнтів не було!!!! Але критикувати завжди легше, як зробити щось самому. Гарного вам вечора і позитивних думок.
 • медична сестра

  що то за стерильність при заборі крові головне повдівали рукавиці скажіть за яким це алгоритмом взагалі втратили страх і стид

  Людмила reply медична сестра

  Шановна пані медична сестра! Забір крові і визначення глікемії за допомогою глюкометр це різні речі. При використанні глюкометра студенти волонтери використовували одноразові голки і тест- смужки. До речі безкоштовно ( ціна 1 смужки від 5 до 25 гривень, якщо ви не знаєте). А рукавички одягнули у зв'язку з інструкціями, які є загальноприйнятими при контакті з кров'ю. Тому в чому ,,втратили страх і стид'' не розумію
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

16:42 Масове отруєння дітей на Збаражчині: вони хочуть їсти – а це вже ознака, що одужують 15:54 Крав у Борщеві, а здавати возив у Чортків: крадія склотари викрили борщівські поліцейські 15:02 Чоловіків, які напали та побили жінок на тернопільському ринку, розшукують поліцейські play_circle_filled 14:15 Для евакуйованих українців з Китаю опрацьовують чотири варіанти об’єктів у різних регіонах play_circle_filled Від читача 13:24 Юні аніматори зібрали речі для притулку собак "Ноїв Ковчег" 13:25 Зніс парапет і влетів у зупинку: як п'яний тернополянин з друзями тікали від поліції play_circle_filled 12:51 Спеціальні костюми та респіратори : у тернопільські лікарні закуплять засоби захисту від коронавірусу 12:18 Вулицю Рєпіна у Тернополі нарешті відремонтують. А де ще потрібні зміни? ОПИТУВАННЯ 11:45 На Тернопільщині у салоні "Крайслера" поліцейські виявили зброю та наркотики 11:30 Жителі Микулинців і Конопківки приїхали на позачергову сесію обласної ради: що вимагають люди (оновлюється) play_circle_filled photo_camera 11:10 У Тернополі відкриють новий маршрут №21. Ще у двох будуть зміни photo_camera 10:45 Відмовився проходити Драгер: у п'яного тернополянина забрали авто на штрафмайданчик photo_camera 10:04 Літак для евакуації українців вночі вилетів до китайського Уханя. Відео play_circle_filled 09:20 На Тернопільщині отруїлися діти: уже 27 студентів коледжу у лікарні (оновлюється) play_circle_filled 09:02 НБУ знизив офіційний курс долара і євро 08:00 Сьогодні, 19 лютого: українці відзначають День Державного Герба 07:00 Готуйте окуляри від сонця: синоптики розповіли, яку погоду слід очікувати 19 лютого 21:07 За чим «полюють» тернополяни у магазинах і на ринку. Одяг та взуття можна купити у 2-3 рази дешевше photo_camera 20:05 Як у 60-х виглядав відомий фонтан “Грибок” біля Драмтеатру photo_camera 19:00 "Ми не повинні забувати те, що відбувалося на Майдані". Спогади очевидців
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up