Кнопки, монети, батарейки: що витягують тернопільські лікарі зі шлунків та стравоходів дітей (ФОТО)

Кнопки, монети, батарейки: що витягують тернопільські лікарі зі шлунків та стравоходів дітей (ФОТО)
  • Що найчастіше ковтають діти та чим це небезпечно.
     
  • Колекцію предметів, які витягнули з дитячих шлунків та стравоходів показали лікарі КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР.

Деталі від іграшок, монети, булавки, батарейки, сережки чи ланцюжки — це далеко не весь список речей, які люблять пробувати діти на смак.

На фото колекція предметів, які витягали у дітей зі стравоходу, шлунку та 12-палої кишки медичні працівники відділення УЗД та функціональної діагностики КНП «Тернопільська обласна дитяча клінічна лікарня» ТОР.

Кнопкоподібні літієві батарейки.
Вони широко використовуються як елементи живлення у багатьох предметах побуту та іграшках. Потрапляючи до травного тракту, батарейка за короткий проміжок часу нагрівається до температури понад 100 градусів. Через це з неї витікає електроліт, що призводить до тяжких опіків та виразок слизових оболонок.

Відео дня

Дитячі конструктори, які часто містять багато маленьких високопотужних магнітів

Органи (шлунок, кишківник), які знаходяться між магнітами, зазнають дії високого тиску — внаслідок притягання магнітів один до одного. Після чого виникає порушення кровопостачання в цій зоні, некроз стінки або кишкова непрохідність. В такому випадку дитина потребуватиме складної операції.

Популярні сьогодні гідрогелеві кульки, які широко використовуються для інтер’єру, прикрас для рослин

Коли такі кульки потрапляють у шлунок, вони можуть значно збільшуватися в об’ємі і призводити до кишкової непрохідності. Таку ж небезпеку становлять всі суперпоглинаючі об’єкти, які швидко розбухають у воді.

Безоари - сторонні тіла, що формуються при постійному ковтанні деяких речовин натурального або синтетичного походження, що поступово накопичуються в шлунку.

Безоари можуть формуватися від кількох днів до невизначеного проміжку часу. Вони можуть досягати дуже великих розмірів і заповнювати весь об’єм шлунку. Довгий час може не виникати жодних симптомів. Зі збільшенням розміру безоару в шлунку з’являються біль і тяжкість, зниження апетиту, нудота і блювання, втрата ваги.

Великі безоари можуть спричиняти тяжкі ускладнення: кишкову непрохідність, виразкування, перфорації, кровотечі. Щоб їх усунути — потрібне оперативне втручання.

Чим це небезпечно для здоров'я

У дітей частіше бувають трихобезоари, що виникають внаслідок так званого “синдрому Рапунцель”. Він проявляється вириванням свого чи, наприклад, маминого волосся та постійним його ковтанням. З часом це волосся накопичується у шлунку. Прояви проковтування стороннього тіла у дитини залежать від його розташування.

Також можуть утворюватися фітобезоари. Вони формуються внаслідок споживання великої кількості хурми та інших продуктів рослинного походження, які містять багато клітковини. Піксобезоари виникають в результаті постійного проковтування жувальної гумки або пластиліну.

Стороннє тіло в стравоході може викликати слинотечу, біль за грудиною, неможливість ковтнути навіть рідину. В шлунку чи кишківнику — як правило, безсимптомні. При вдиханні стороннього тіла в дихальні шляхи можливе утруднене дихання, кашель. Інколи таких дітей безуспішно довго лікують від бронхіту.

ПАМ’ЯТАЙТЕ: безпека наших дітей залежить від нас самих!

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up