Що їсти, коли бал правлять гормони, радить відома дієтолог Оксана Скиталінська

Що їсти, коли бал правлять гормони, радить відома дієтолог Оксана Скиталінська

Яке харчування потрібне для чоловіків та жінок; чому жінки часто не можуть схуднути, незважаючи на дієти і відвідування спортзалу, коли краще займатися фізичною активністю і від чого це залежить, радить відома дієтолог Оксана Скиталінська

Наш зовнішній вигляд, стан шкіри, волосся, постава, фігура – це результат процесів, які відбуваються в нашому організмі, бо якщо щось не так, буде набрякле лице, мішки під очима, або нездоровий колір обличчя, тьм’яне волосся. Зовнішня краса – це результат внутрішніх процесів, зазначає дієтолог Оксана Скиталінська.

- Здорового і молодого вигляду можна досягнути не лише здоровим способом життя, і це не лише здорова їжа, - зазначає дієтолог. - Має бути щодення фізична активність, достатній сон, бо інакше організм не зможе відновлюватися вночі, і ми будемо старіти з більшою швидкістю. Отже, шлях до збереження молодості починається не лише з харчових звичок, а й з виставлення пріоритетів, побудови планів, як діяти. Бо якщо на першому місці буде тільки робота, то багато старань будуть перекреслені нанівець.

Коли говорити про здоров’я чоловіків і жінок, варто зауважити, що на наше здоров’я впливають різні гормони.

- Вони не лише обумовлюють наш зовнішній вигляд, якісь вторинні статеві ознаки. Це і наша поведінка і певні хвороби, - пояснює лікар. – Чоловіки більше хворіють на хвороби серця, судин, печінки, цукровий діабет, онкозахворювання. Жінки більше страждають від проблем з імунною системою, дегенеративних хвороб, психічні захворювання. Чоловічі статеві гормони у чоловіків захищають мозок, імунну систему, але в той же час вони роблять дуже вразливими серце і судини. А у жінок такий гормон як гормон стресу кортизол, коли його надмір, сильно руйнує тканини організму.

Гормони правлять нами, вони в різній мірі впливають на наше самопочуття: це і кортизол, і естрогени, і т. д.  

 

Забагато кортизолу – не можемо схуднути

- Гормон кортизол задуманий природою для того, щоб м’язи мали максимальну силу, кров приливала до серця і м’язів, відбувався викид глюкози, щоб людина мала силу і виживала, коли на неї чекає небезпека, - розповідає лікар. - І коли жінки беруть на себе такі функції, як бути керівником, робити чоловічу роботу, жити в постійному стресі, то це не проходить безслідно для жінки. Якщо цього гормону забагато, якщо він постійно на дуже високому рівні, а це легко перевірити в лабораторії, то це не на користь організму. Це проявляється в тому, що ми погано спимо, сон важкий, ми постійно невиспані, росте жир на животі, про який в народі кажуть «не від котлет, а від років», але насправді це від кортизолу. І поступово з’являється виснаження наднирників, бо кортизол синтезується в наднирниках. Високий рівень кортизолу тягне за собою ряд інших проблем. Ми можемо ходити до косметолога і робити суперпроцедури, але наша шкіра буде старіти, незважаючи на постійні походи до косметолога, будуть шершаві лікті і т. д.

Як з боротися з високим рівнем кортизолу? А це потрібно робити, бо його надмірна кількість пригнічує роботу усіх інших гормонів, які відповідальні і за статеве здоров’я, і за роботу щитовидки і т. д.

  • Якщо бачите, що погано спите, не можете схуднути, є зайвий жир в ділянці живота, є постійна втома, нічого не хочеться, не хочеться навіть бачити того чоловіка, з яким ще не так давно ходили на побачення, то варто скористатися рослинними адаптогенами, - радить дієтолог. - Також варто скористатися порадами кардіологів і додати в раціон омега-3жирні кислоти, бо вони мають загальну протизапальну дію, нормалізують рівень гормонів. Можна скористатися готовими капсулами, чи споживати продукти, багатими на ці корисні речовини: двічі на тиждень споживати жирну морську рибу, насіння льону. Також потрібні продукти, багаті на вітаміни групи В. Це може бути нежирне м'ясо, курятина чи індичатина, і обов’язково варена, а не смажена, це яйця, гречка, чи додатковий прийом вітамінів групи В, це продукти багаті на вітамін С- зелена цибулька, червоний перець, різноманітні ягоди, бо саме в комплексі з біофлавоноїдами вітамін С виявляє таку свою дію. Це продукти багаті на вітамін Д – домашні яйця. В них є велика кількість вітамінів Е, А, D, фосфоліпідів, щоб нормалізувати рівень кортизолу.

 

Влітку спати з повязкою

Другий важливий компонент – наш сон. Влітку особливо важливо використувати маску на очі, щоб ранішнє світло не заважало сну. Саме вночі, починаючи з 23-24 години утворюється дуже важливий гормон – мелатонін. Він приходить в організмі на зміну кортизолу. З восьмої ранку до восьмої вечора – кортизол, а потім до ранку – мелатонін. Цей гормон допомагає відновлювати наші тканини. Якщо мелатоніну недостаньо, буде переважати кортизол і будуть виснажуватися наднирники. А це має погані наслідки, зокрема в тому, що високий рівень кортизолу викликає резистентність до дії усіх інших гормонів, які діють на організм – гормонів щитовидки, статевих гормонів і т д.

Також важливо правильно вибрати час для тренувань. Якщо у вас дуже високий рівень кортизолу, не суб’єктивно ви собі вирішили через постійну втому чи поганийй сон, а лабораторно підтверджено, то пізні тренування влаштовувати не можна - які б не були найкращі наміри, бо ви сильно зайняті вдень, а фігуру гарну мати хочеться і ви йдете в спортзал і з усіх сил займаєтеся. Вам підходить лише ранковий час.

Також скористайтеся аромотерапією. Багато людей недооцінюють їхньої благотворної дії, але якісні олії досить гарно впливають на жіночий організм – ялівцеві, цитрусові, сандалового дерева - вони допоможуть безпечно нормалізувати рівень кортизолу.

Далі – дихальні вправи – коли ми знаходимося в стресі, то не помічаємо, що маємо поверхневе дихання грудною кліткою, а треба глибоко дихати животом. Це масажує внутрішні органи і нормалізує рівень цього гормону.

Лікар зазначає, що попри важливість їжі є речі, які заважають отримувати користь від неї – це постійний стрес, недосипання, неправильна фізична активність. Якщо є всі ці ознаки, якщо ви не можете схуднути, незважаючи на дієти, вправи, цей жир скопичується на рівні пупка, то це може свідчити про високий рівень кортизолу. Якщо хочеться постійно спати, не хочеться ніякого сексу, взагалі нічого не хочеться, ніякої активності, а ввечері тільки думаєте, як би то доповзти до того ліжка це сигнал організму, що щось не так, бо усе разом знижує якість життя.

 

Їсти часто потрібно не всім

Другий важливий гормон – гормон інсулін. Він допомагає постачати до клітин глюкозу. Також він допомагає обміну всіх речовин, не лише вуглеводів. Якщо постійно буде його високий рівень, так само як і високий рівень кортизолу, то будуть посилюватися запальні процеси, будуть пошкоджуватися судини, порушуватися синтез усіх гормонів, що буде виявлятися в поганому самопочутті. Коли це буває? Найпростіший спосіб постійно мати високий рівень інсуліну, коли харчуватися часто. Це те що часто чуємо з екранів телевізорів, з інтернету, від своїх тренерів – харчуйтеся часто і худніть. Але це не так.

- Здоровій людині харчуватися часто не потрібно, - наголошує дієтолог Оксана Скиталінська. - Це потрібно лише людям, які мають певні проблеми, наприклад, після операції, після опіків і т. д. Здоровим це не потрібно. Бо щоразу, коли ми поїли навіть білкову їжу, підвищується рівень інсуліну. Високий рівень інсуліну відразу блокує дію інших гормонів підшлункової, і це заважає використанню жиру в якості енергії. Тому нам важко схуднути. Також високий рівень інсуліну тягне за собою різні запальні процеси.

Кожен продукт має свій глікемічний індекс, і треба вибирати продукти з низьким чи середнім рівнем, щоб не підвищувався рівень інсуліну і процес старіння сповільнювався.

  • Літо – пора різнокольорових напоїв. А особливо небезпечним є рідкий цукор з напоїв. Не пийте самі таких напоїв, не давайте дітям, - застерігає дієтолог. - Не пийте і солодкі соки, навіть самі не тисніть. Сік без клітковини - це погано: глюкоза миттєво потрапляє в кров і псуються капіляри. Не менш шкідлива є додана фруктоза. Тобто не та фруктоза шкідлива, яка є в яблуку чи винограді, а та, яка додана додатково. Не хочу бути гастрофашистом, але щодо морозива, то варто знати, що корисним є тільки домашнє морозиво. Його легко приготувати самому з банана, авокадо, і будь-яких ягід – шовковиці, черешні чи інших. Збити блендером і покласти в холодильник. Смачніше морозиво вийде, коли додати вершки. Берете магазинне морозиво, то читайте етикетку, щоб були натуральні молочні продукти, поменше гідрогенізованих жирів. Але пам’тайте, що це продукт з викоким гліrемічним індексом. Якщо з’їсте раз, нічого поганого не буде, але якщо їсти щодня, це погано.

В наступних публікаціях лікар розповість, що жінкам треба їсти у різні дні місячного циклу, аби бути "на висоті", і яку мати фізичну активність.

Коментарі (2)
  • Григорий Логинский

    було би що їсти
  • Амбо Курчакян

    нічого нового...давно то знаю
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

19:01 “Думав, застряг у черзі державного обліку“: як тернополянин-сирота Іван отримав омріяне житло 18:29 В Україні запустили вісім нових поїздів (перелік) 18:01 "Зробили операцію і запевнили, що це не онкологія. Наслідки були страшними": 14-річний Стас бореться із раком 17:29 Де у Тернополі не буде світла Від читача 09:23 На Тернопільщині рибоохоронний патрульвилучив 255 кг водних біоресурсів протягом місяця 17:02 66-річний пасажир випав з 12 маршрутки на Живова. Хто оплатить лікування і відшкодує збитки? 16:33 Із 9 грудня у Тернополі можливе погіршення якості води 16:15 У Тернополі в під’їзді багатоповерхівки виявили бойову гранату 16:06 На Симоненка мешканці двох будинків воюють за розташування смітників у дворах. Викликали поліцію photo_camera 15:45 Зустріч нормандської четвірки (онлайн-трансляція) play_circle_filled 15:29 Понад тисячу доларів дві шахрайки виманили у працівниці обмінника у Тернополі 15:02 Візьміть дитину на свята в родину 14:28 За вбивство дружини пенсіонер отримав 7 років 13:28 Тристоронній годинник у Тернополі знову став найпопулярнішим об’єктом за туристичним скануванням в Україні 12:25 Затримали тернополянина, якого підозрюють у скоєнні квартирних крадіжок 11:49 Тернополянка просить встановити світлофор на Микулинецькій 10:42 Україна почала імпортувати картоплю з РФ 10:03 Біля "Текстильника" на пішохідному збили жінку. До "шостого" затор photo_camera 09:30 У Тернополі в годину пік будуть частково перекривати рух транспорту через Гаївський міст 09:03 Гривню суттєво посилили: курси долара і євро б'ють рекорди
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Афіша та квитки на Moemisto.ua Афіша:
keyboard_arrow_up