Сонячний удар: як вберегтися та як допомогти людині при теплових травмах

Сонячний удар: як вберегтися та як допомогти людині при теплових травмах

Щоб вберегтися від перегрівання, крім захисту одягом, не забувайте пити достатньо води та відпочивати в прохолоді. При підозрі на теплове виснаження або тепловий удар необхідно якомога швидше охолодити потерпілого

Тривале перебування під прямими сонячними променями може бути небезпечним. Проте не менш небезпечним може бути перебування у спекотних приміщеннях.

Сонячний удар — це патологічний стан. Відбувається порушення роботи головного мозку через тривалий вплив сонячних променів на не вкриту головним убором голову.

Тепловий удар — це форма гіпертермії, за якої різко підвищується температура тіла. Тепловий удар діагностують, спостерігаючи за симптомами й ознаками у людини після впливу екстремальних температур.

Відео дня

Сонячний удар вважають різновидом теплового. Тепловий удар відрізняється від сонячного тим, що під час нього перегрівається все тіло, а не лише голова.

Під час сонячного удару розширюються кровоносні судини мозку, що може викликати ураження нервової системи.

Сонячний удар провокує тривале перебування на сонці. Тепловий удар — підвищена температура повітря і надмірна вологість.

Під час теплового удару порушується терморегуляція і втрата рідини організмом. Тепловий удар може виникнути під час високої фізичної активності в тісному приміщенні або у спекотну погоду на вулиці і навіть під час надмірного укутування малюків.

Найважливіші заходи запобігання теплового удару — уникати зневоднення та енергійних фізичних навантажень у спекотну, вологу погоду.

Немовлята, люди старшого віку, спортсмени та люди, які працюють на відкритій місцевості — найбільш вразливі групи.

Немовлята, діти чи тварини, яких залишили у авто мають серйозний ризик отримати тепловий удар. Навіть у помірну погоду температура всередині закритого автомобіля може досягати небезпечних рівнів.

Ознаки теплового та сонячного удару:

▪ теплові висипання: скупчення червоних прищиків або маленьких пухирців;

▪ м’язові спазми в руках, ногах або животі;

▪ короткочасна втрата свідомості;

▪ підвищення температури тіла;

▪ нудота;

▪ блювота;

▪ втома;

▪ слабкість;

▪ головний біль;

▪ запаморочення;

▪ відсутність пітливості, гаряча, червона або рум’яна суха шкіра;

▪ швидкий пульс;

▪ утруднене дихання;

▪ галюцинації;

▪ дезорієнтація.

☝️ У кожної людини симптоми можуть різнитися, тому потрібно бути уважним та у будь-якому випадку зателефонувати до служби екстреної медичної допомоги (103) за підозри на тепловий чи сонячний удар.

На зображенні може бути: текст

 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up