Як сім'я Заставних поза чергою щепилася Pfizer у приватній клініці? Ми в них запитали
- 6 липня блогерка і невістка екс-мера Тернополя опублікувала у Instagram історію про свою вакцинацію. У ній жінка зазначила клініку Києва та препарат, яким їй зробили щеплення – Pfizer.
- Розгорівся скандал: як приватна клініка змогла обійти світове правило першочергової вакцинації та щепити людей приватним способом?
- Що прокоментувала відома у Тернополі сім’я та чи продовжують здійснювати вакцинацію вакциною Pfizer у столичній клініці?
- Хто має право на першочерговий захист і хто відповість за зловживання вакцинами?
- Завдяки Вашим підпискам ми можемо готувати більше цікавих матеріалів. Дякуємо за підтримку незалежної журналістики!
Родина екс-мера і знаного підприємця Тернополя Романа Заставного опинилася у доволі незручній ситуації, пов’язаній із вакцинацією його сина і невістки приватним способом у столичній клініці. Так, його невістка, дружина Петра Заставного – блогерка Аліна Френдій – 6 липня опублікувала у Instagram історію про свою вакцинацію. У ній жінка зазначила клініку Києва та препарат, яким їй зробили щеплення – Pfizer. Згодом ці відомості із історій у профілі блогерки зникли. Та відеоскрін історій все ж вдалося зберегти журналістці «Української правди».
Усі вакцини проти COVID-19, які є в Україні, повинні бути безкоштовними.
Нагадаємо, що навесні 2021 року в Україну прибула вакцина виробництва Pfizer-BioNTech (Comirnaty).
У МОЗ також нагадали, що вакцину Comirnaty/Pfizer-BioNTech в Україну доставили в рамках COVAX, глобальної ініціативи, яка має на меті забезпечити рівний доступ до вакцини всіх країн. До кінця року у межах COVAX Україна може отримати безоплатні вакцини для 20% населення.
Що каже родина Заставних?
За коментарями журналісти «20 хвилин» у телефонному режимі звернулися до Романа і Петра Заставних.
Петро Заставний – чоловік Аліни Френдій, який, як видно із історій у Instagram, також вакцинувався разом із дружиною вакциною Pfizer у приватній клініці. На пів запитанні нашої журналістки про те, чи готовий він публічно прокоментувати свою позицію стосовно незручної ситуації, яка склалася навколо скандалу із вакциною, кинув слухавку. Телефонний зв'язок із ним обірвався на пів слові. Відповіді від нього ми так і не отримали.
Роман Заставний на запитання журналістки, чи обізнаний із скандалом, в епіцентрі якого опинилися його діти, емоційно відповів, що не обізнаний і не розуміє, який скандал і в чому скандал, кинувши на цьому трубку.
Тому журналісти «20 хвилин» не змогли отримати коментарів позиції родини Заставних із об’єктивних причин.
Що коментують у клініці?
Наші журналісти звернулися у столичний ТОВ «Медичний центр Verum», де і проходило вакцинування Заставних, судячи із історій у Instagram Аліни Френдій. У клініці нам повідомили, що коментарі надає уповноважена на те особа – медичний директор-хірург, зайнятість якого, у зв’язку із операціями, зашкалює. Тож ми відправили клініці журналістський запит. Щойно отримаємо їхню відповідь, опублікуємо.
Сьогодні, 9 липня, журналістка "20 хвилин" під виглядом клієнтки, яка хоче щепитися Pfizer написала клініці в Instagram.
Ось, що їй відповіли:
"Наша клініка не проводить вакцинацію, її проводить мобільна виїзна бригада вакцинації та контролює процес ревакцинації на матеріально технічній базі нашої клініки."
Про що наголосив міністр охорони здоров’я?
За інформацією, наданою від представників ЗМІ про можливий продаж вакцини від COVID-19 виробництва Pfizer-BioNTech, в одній із приватних лікарень Києва в Міністерстві охорони здоров’я ініціюватимуть службове розслідування.
«Вакцинація – це єдиний ефективний спосіб побороти пандемію. Першочергово захисту потребують ті, хто входить до переліку професійних та вікових груп ризику або мають хронічні хвороби. Держава гарантує захист від коронавірусної інфекції всім охочим, але через дефіцит вакцин у всьому світі надає доступ до імунізації поступово, відповідно до Дорожньої карти. Торгувати вакцинами сьогодні – значить наражати на смертельну небезпеку тих, кому мала дістатись саме ця доза препарату», - наголосив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.
Він додав, що МОЗ нарощує інфраструктуру і залучає приватні заклади та лікарів-ФОПів. Вони можуть сформувати пункти щеплень або мобільні бригади з імунізації від COVID-19 та вакцинувати громадян у різних регіонах України, уклавши контракти з НСЗУ. Відповідно до цього вони отримують ті чи інші види вакцин для роботи.
Вакцина AstraZeneca (Covishield, SKBio) та CoronaVac від Sinovac Biotech доступна у пунктах щеплень та центрах масової вакцинації. Їх також використовують мобільні бригади для щеплень визначених груп ризику та працівників критичної інфраструктури. Вакцина Comirnaty/Pfizer-BioNTech доступна для імунізації лише силами мобільних бригад, нею також щеплюють певні групи ризику, освітян та організовані колективи, які зареєстрували свої заявки в контакт-центрі МОЗу.
«До вакцинації зараз прикуто багато уваги, але ми все одно отримали повідомлення про можливі зловживання із вакцинами. Дякуємо ЗМІ за пильність та інформування. Ми одразу ж відреагували та почали розбиратись в ситуації», - додав Віктор Ляшко.
Відповідна інформація опублікована на сайті МОЗ.
До слова, вчора, 08 липня, в Україні встановили новий рекорд щеплень за добу. Таку інформацію розмістило МОЗ України на своїй офіційній сторінці у Фейсбуці.
109 160 людей вакциновано проти COVID-19 8 липня 2021 року. Одну дозу отримали 44 816 людей, повністю імунізовані - 64 344 людина.
Протягом доби працювали:
- 724 мобільні бригади,
- 1 525 пунктів щеплення;
- 35 центрів вакцинації.
Станом на 8 липня 2021 року до листа очікування вакцинації від COVID-19 записалися 786 299 людей.
За даними ГО "Антикорупційний штаб" у Тернопільській області станом на 07 липня вакциновані 50 688 осіб, що складає 4,88% від усього населення області (1,03 млн осіб). Тернопільська область посідає 14-те місце серед усіх областей — наразі це середній показник в Україні. Щільність вакцинованих так само на середньому рівні — 488 особи на 10 тисяч населення.
Від початку вакцинальної кампанії щеплено 2 223 408 людей, з них отримали 1 дозу – 2 223 406 людей, повністю імунізовані та отримали 2 дози – 1 082 602 особи (із них двоє осіб отримали одну дозу за кордоном). Загалом проведено 3 306 008 щеплень.
Докладніше про захворюваність та вакцинацію від COVID-19 - за посиланням: https://bit.ly/2Rr4iW5.
Отримуйте інформацію щодо вакцинації проти COVID-19 з надійних джерел:
- вебсайту МОЗ https://moz.gov.ua/,
- вебсайту https://vaccination.covid19.gov.ua/.
Дізнавайтеся більше про вакцинацію проти COVID-19 за номером контакт-центру 0 800 60 20 19 та на сайті vaccination.covid19.gov.ua.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
Олександр Яворський
Віталій Баньковський
Kumska Lilia
Kumska Lilia reply Kumska Lilia
Марія reply Kumska Lilia
Roman Kinash reply Kumska Lilia
Iryna Iavorska reply Kumska Lilia
Марія reply Iryna Iavorska