Пишеш ти! Коментує

Тернопіль

У районній лікарні можуть відключити електроенергію та газ. А війна за ласе приміщення в Центрі триває

Зараз тривають судові баталії довкола Тернопільської районної лікарні. Жодна із протиборчих сторін – Тернопільська районна рада і Тернопільська міська рада – не бажають здаватися і звинувачують один одного у лихих намірах прибрати до рук майно лікувального закладу. Суть і розвиток конфлікту аналізували «20 хвилин».

Медики районної лікарні та пацієнти закладу фактично стали заручниками конфлікту рад. Поки останні не можуть поділитися, кому належатиме приміщення, у закладі вже склалася критична ситуація довкола сплати комунальних платежів. Колектив розповідає нашій редакції останні новини та просять резонансу ситуації. 

З чого почався спір

Депутати Тернопільської райради 17 листопада 2020 року прийняли рішення, за яким майно районної лікарні розділили між шістьма громадами колишнього Тернопільського району  - Білівська, Великоберезовицька, Байковецька, Великогаївська, Підгороднянська і Великобірківська. Обранці виходили з того,  що закон №1009, який визначає порядок передачі майна районів до об’єднаних територіальних громад, зобов’язує їх до 1 липня 2021 року передати майно ліквідованого району у комунальну власність тих громад, на території яких вони знаходяться. Ще одним рішенням районні депутати затвердили статут райлікарні в новій редакції, яким було змінено власника нерухомого майна на шість співвласників.

Підрозділи розкидані по громадах

Зауважимо, що підрозділи райлікарні  споруджували у 1990-х і потім розбудовували за кошти районного бюджету. Отже, вони стали часткою власності кожного жителя району. А в райлікарні нині обслуговується 67 тисяч жителів колишнього Тернопільського району, які проживають у його шести громадах.

Давши старт реформі адміністративно-територіального устрою, зокрема,  реорганізації (вважайте – укрупненню) районів, законодавці не врахували, що підрозділи однієї установи району можуть знаходитися на території кількох громад. І тому не було прийнято законодавчих норм, як діяти в такому випадку – розподіляти майно одного закладу між кількома власниками чи залишити все в одного. А зацікавлені сторони, які закрутять спір між собою, завжди знайдуться. І вони знайшлися в Тернополі – районна і міська ради.

Яке бачення в лікарні?

Перш за все, нам цікаво знати думку медиків. Який вони бачать вихід із ситуації?

– Передати районну  лікарню у власність Великобірківської громади, де вона юридично зареєстрована, і в бюджет якої ми сплачуємо великі суми ПДФО, - коментує заступник директора з економічних питань комунального некомерційного підприємства «Тернопільська центральна районна лікарня» Ярослава Довгунь.

Однак для передачі всього майна райлікарні Тернопільська районна рада ще мала б прийняти відповідне рішення. А вона не поспішає це робити.

Чому? Ми звернулися за поясненням у діючу районну раду.

– Наразі рішення Тернопільської райради від 17 листопада 2020 року чинне, немає звернень від депутатів райради нового скликання, щоб його переглянули, - каже голова райради Віктор Козорог.

Міськрада хоче майно лікарні

Тим часом триває і судова тяганина. Тернопільська міська рада оскаржила листопадове рішення Тернопільської райради в Господарському суді області. Вона вимагає визнати його незаконним та скасувати. Натомість – визнати право отримати в комунальну власність Тернопільської міської громади об’єкти нерухомого майна, які знаходяться в межах Тернополя. Серед них – адмінкорпус райлікарні, стаціонарний корпус, поліклініка, гараж, овочесховище в самому в центрі Тернополя по вулиці. Острозького, 9.

Та для того, щоб лікарня часом не змінила власника, міськрада 14 грудня звернулася до суду із заявою про забезпечення позову, а саме – про накладення арешту на майно, яке розділено між шести громадами.  Щоправда, Господарський суд майно не заарештував, але ухвалою від 16 грудня заборонив районній раді, її виконавчим органам, посадовцям, а також органам державної реєстрації «вчиняти будь-які дії та приймати будь-які рішення» щодо передачі до комунальної власності отих шести громад майна колишнього Тернопільського району, у тому числі підрозділів райлікарні. Великобірківська селищна рада подала в суд клопотання про скасування заходів забезпечення позову. І ось 3 лютого суддя Господарського суду Надія Бурда скасувала заходи, а це означає, що державний реєстратор може вносити зміни щодо власника рай лікарні

Проблеми з оплатою комунальних послуг

Однак на даний час до Реєстру речових прав на нерухоме майно змін не внесли, зміна власника не відбулася. І в лікарні склалася критична ситуація з фінансуванням комунальних послуг та енергоносіїв. Адже їх має оплачувати конкретна територіальна громада. Це загрожує відключенням медичного закладу від газо- та електропостачання в холодну зиму.

З цього приводу міський голова Тернополя Сергій Надал написав на своїй сторінці у Фейсбук: «Відповідно до адміністративної реформи усі приміщення, які були на балансі районної ради у зв’язку з ліквідацією районів переходять тій громаді, на території якої вони розміщені. Згідно із цим законом, Тернопільська районна лікарня знаходиться в межах Тернопільської міської територіальної громади, тому має перейти у власність міської територіальної громади. Тернопільська міська рада діє строго в межах закону. Ми зобов’язані захистити і зберегти майно, яке має належати громаді Тернополя і не дати його комусь привласнити. Мені дуже прикро, що політикани та колишні керівники цього закладу поширюють неправдиву інформацію. Працівники лікарні стали заручниками спекуляцій та ігрищ попередніх директорів».

Привабила будівля в центрі міста?

З цією думкою зовсім не згодна пані Ярослава Довгунь.

– Міський голова подав позов до суду з вимогою забрати у власність міської громади будівлю райлікарні, а саме – нерухоме майно, –  переконує заступник директора закладу. –  А меблі, обладнання, колектив лікарні куди подінуться? Місто занапастило залізничну лікарню, лікарню колишнього комбайнового заводу, у частині приміщень першої міської поліклініки розмістило ЦНАП…У нас є договір з Національною службою здоров’я про надання медичних послуг, а це означає,  що ми маємо виконувати  всі прийоми, лікування пацієнтів.

Проте Сергій Надал це заперечує і каже, що Тернопільська районна лікарня має працювати, як і працює.

Цитуємо його позицію, викладена у Фейсбук-сторінці: «Колектив лікарні також має працювати. Тут, як і раніше, зможуть отримувати медичну допомогу жителі Тернопільського району, зокрема і прилеглих громад.  Тернопільська громада готова фінансувати роботу Тернопільської районної лікарні, якщо об‘єднані громади не зможуть робити цього самостійно. Я категорично проти перенесення лікарні у Великі Бірки чи інший населений пункт. Лікарня має зберегтися і працювати у центрі Тернополя».

Тим часом працівники Тернопільської районної лікарні вимагають, щоб медзаклад не передавали на баланс Тернопільської міської громади, а також, щоб до судового процесу долучили їхню юристку. Судовий розгляд триває. І схоже, жодна із сторін здаватися не планує. Бо є за що воювати…

 

Продовження історії із закладом читайте згодом. Журналісти «20 хвилин» відстежують ситуацію.

 

Автор – Роман Якель

 

Авторизуйтесь і читайте 5 статей безкоштовно
Авторизуватися

Друже! Ви читаєте преміум-статтю на сайті "20хвилин". Це екслюзивна стаття нашого журналіста, якої немає в жодному іншому виданні. Ми витратили багато часу та зусиль для її написання.

Ми віримо в те, що незалежна журналістика, як і всяка праця, заслуговує на справедливу оплату. Підпишіться на один з трьох преміум-пакетів та читайте всі найкращі статті. А пять статей щомісяця ви зможете прочитати безкоштовно після авторизації.

Наталія Бурлаку,
Головний редактор 20minut.ua
міська рада сімейна медицина
Новини за темою
Троє немовлят отримали почесну відзнаку «Народжений у Тернополі». Що це за нагорода?
Сергій Надал: «Науковці фактами та документами зруйнували російські міфи про Романа Шухевича» (пресслужби)
Район, як є: чи вирішать питання доріг, каналізації та стадіону в Монастириськах (ВІДЕО)
Збережіть собі! Запрацював безкоштовний мобільний номер "гарячої лінії" міськради
У Тернополі відбувається п'ята сесія Тернопільської міської ради 8 скликання (НАЖИВО)
У Тернополі почали відновлення аераційних фонтанів на набережній Ставу (ФОТО)
Продають поні та ламу з «Зоокуточка» – найцікавіше з п’ятої сесії міської ради
у Тернопільському міському територіальному центрі відновлюють заняття для людей поважного віку
У Тернополі почали встановлювати дитячі майданчики нового зразка (ФОТО)
Хто з мерів Тернополя найбільше запам’ятався і хто найкраще працював? (ДЛЯ ОБГОВОРЕННЯ)
Коментарі (0)
Найчастіше коментують
Дивитись ще
Новини за сьогодні
Дивитись ще