Його величність лукавство

Якось мені випадково потрапили на очі декілька бізнес-планів, складених слухачами курсів, організованих центром зайнятості для безробітних, котрі мали намір розпочати власну справу. У графі, де йшлося про мету, що її ставить перед собою кандидат у підприємці, усіма  дружно проголошувалося: «Задоволення потреб населення у…» - і далі конкретно вказувалася та  ніша у сфері виробництва чи послуг, яку мали намір ефективно і задля суспільного блага (лише для нього!) заповнити   майбутні бізнесмени. Ну, а вже в кінці коротенько і без надмірного пафосу зазначалося, що діяльність здійснюватиметься і для «отримання прибутку».

Скромненько так, ненав’язливо, як своєрідне малозначуще доповнення до благородної справи «задоволення потреб». Ну, справжнісіньке тобі новочасне втілення лозунгу, який проголошувався ще у давній комсомольській пісні, з котрої розпочиналося кожне зібрання у шкільному актовому залі: «Раньше думай о родине, а потом о себе». Але в ту пору подвійна мораль була  нормою суспільного життя, якої кожен на  своєму місці неухильно дотримувався. Інакше система перестала б існувати. Але, скажіть на милість, для чого потрібно сьогодні загортати власні шкурні (навіщо приховувати?) інтереси й устремління у красиві й благозвучні обгортки турботи про cуспільне добро? Як не крути, кожній людині властивий егоїзм. Кожен з нас турбується передусім про власне благополуччя й про добробут своїх близьких.

Цивілізовані країни уже відшукали золоту середину між особистим і громадським, яка дозволяє, не утискаючи перше, гармонійно розвивати й друге.  В нашому ж суспільстві атмосфера  та правила гри нині такі, що дають змогу спритнішим, нахабнішим і брутальнішим розкошувати за рахунок решти. Можна застосувати й дещо парадоксальне визначення: щоб жити «по-людськи», багато хто з тих, які «вміють жити»,  чинять по-свинськи. Не відчуваючи жодних докорів сумління.   Як вдалося тим же цивілізованим демократіям з мільйонів «я» і «моє» створити процвітаючі держави з міцною економікою, сильною армією, дієвим правосуддям,   ефективним соціальним захистом – це питання варте окремого дослідження. Домогтися гармонійного поєднання особистого і суспільного – ось та планка, до якої нам, українцям, з усім нашим «щирим» патріотизмом, ще тягнутися  і тягнутися. Поки що ж – «задовольняємо потреби населення…».
 

 

Коментарі (9)
 • Ігор Дуда

  Грузите апельсины бочками. Братья Карамазовы.тчк
 • Jack Winchester

  "Стоит на асфальте блогер в лыжи обутый, толь лыжи не едут, толь он ипанутый..." (мудрость неизвестного народного поэта). Тренування на пам'ять для бльогера: весна... початок 90-х... лікування від алкоголізму... Безрезультатно... Йди до Бога, стареча. Сповідайся. Може, ще прийме тебе грішника... Хоча до стакану ближче, чи не так? (розстав коми за мене, ідіоте)
 • Ігор Дуда

  Кажеш, Шевченка знаєш, деградате?

  Навчися в нього трохи грамотно писати,

  А то – суцільна маячня й беліберда

  Тож, думаю, не дуже помиляюсь,

  Коли із двох можливих версій вибираю:

  Тебе на світ привела все-таки п- - - а

  А як щодо Франка? – Спеціально для тебе:  «Я бачив дивний сон, немов переді мною

  Winchester Jack стоїть в штанах з «фуйньою».

  Тримає член в руках й  махає ним,

  Стоїть і бризкає навкруг сечою

  Й смердючою огидною слиною

  В даремній вірі, що «дістане» мене цим…»

  P. S. Досить з тебе поезії – не варто метати бісер перед свиньми.

  Надалі (якщо раптом буде настрій спілкуватися)  цитуватиму класиків і Фрейда – він багато писав про всілякі психічні відхилення.  “Yippee Ki Yay, motherfucker" (Bruce Willis, Die Hard-2)
 • Jack Winchester

  Ти диви...зачепило всесвітньо відомого бльогера... Тобі що, вірші нашого Кобзаря не подобаються, старий пердун? Виступив він з "великою поезією, що не терпить туману і недомовок"... Підворотня, запоребріковська поезія, повна матюків і всякої фуйні. Старому 60 років... За Бога думати треба! Не соромно, "інтелігент" сраний? Ти що, дійсно не догнав досі хто такий Jack? Горілка, горілка... Та я тебе, як облупленого, ще з дитинства знаю. Привіт від Ірини, доречі... Може допоможе...
 • Ігор Дуда

  Ну що, можливо, трошки «в точку» я попав?

  Чи правильніше буде – to the point?

  Ти ж по-англійськи  ніби вмієш, чи не так?

  Отож, bye-bye you, fucking paranoiac  P.S. Маю зовсім вільний вечір – тому й приділив його трохи тобі. А загалом:  Не существует сомнений в том, что весной шизофрения обостряется. То же самое можно сказать и о других психических болезнях. Но особенно, весеннее ухудшение типично для страдающих параноидальной формой шизофрении.

  (Википедия)

Світ навколо нас — зовсім не чорно-білий, хоча уява іноді зображає його саме таким. Спробуй одразу визначити, хто перед...

Пригадую, коли розпочалася епопея навколо будови "стоквартирного культурно-мистецького центру" за ПК "Березіль"...

Перед новим роком заведено ділитися мріями. У мене вона теж є. Не зовсім звична. Я мрію,  що колись буде створений концтабір,...

Для початку – декілька контрольних запитань: - Скажіть, якою мовою спілкуються між собою в першому-ліпшому кафе...

Новини за сьогодні

Новини Тернополя за сьогодні

21:00 Борці вільного стилю отримали п'ять нагород під час Міжнародного меморіалу 20:30 Поки водій відпочивав в закладі, автівка сама поїхала і врізалась в зупинку 20:09 «З інвалідного візка життя почалося»: після травми Іван Космина організовує сплави та став депутатом photo_camera 19:03 Щоб будні не здавались сірими, Олег Котик поселив на своєму подвір'ї триметрових казкових істот Від читача 17:34 Провалля на дорозі 18:04 Як вибрати взуття та головний убір на пляж 17:00 Тернополяни здобули шість медалей на Міжнародних змаганнях серед лижників 16:04 У «Добрі дрібнички» закохуються модниці 15:01 Чим корисні ягоди і скільки їх варто їсти 14:03 У Тернополі пройде автопробіг анонімних алкоголіків 13:02 Тернопільські волонтери врятувати єнотовидну собаку і тепер шукають для нього дім photo_camera 12:01 Як перевірити стан рахунку карти тернополянина та проїзного 11:01 Пам'ятка для батьків про безпеку дітей на літніх канікулах (інфографіка) 10:01 На «Східному» аварія: винуватець ДТП втік з місця події photo_camera 08:59 Курс валют на 17 червня: євро йде у наступ 08:00 Сьогодні, 17 червня: День Святого Духа 07:00 Погода у Тернополі17 червня: дощ, +24°
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up