Новий пароль буде відправлений на Ваш email, вказаний при реєстрації
Зупинка і стоянка транспортних засобів на дорозі повинні здійснюватись у спеціально відведених місцях чи на узбіччі.
В наступній ситуації правильно зупинився водій синього автомобіля.
За відсутності спеціально відведених місць чи узбіччя або коли зупинка, чи стоянка там неможливі, вони дозволяються біля правого краю проїзної частини (якомога правіше, щоб не перешкоджати іншим учасникам дорожнього руху).
У населених пунктах зупинка і стоянка транспортних засобів дозволяються на лівому боці дороги, що має по одній смузі для руху в кожному напрямку (без трамвайних колій посередині) і не розділена розміткою 1.1 , а також на лівому боці дороги з одностороннім рухом.
У наступній ситуації правильно поставлений на стоянку лише синій автомобіль, оскільки ставити транспортні засоби на такій дорозі на лівому узбіччі дозволяється лише у населених пунктах.
Якщо дорога має бульвар або розділювальну смугу, зупинка і стоянка транспортних засобів біля них забороняються.
Транспортні засоби не дозволяється ставити на проїзній частині у два і більше ряди. Велосипеди, мопеди та мотоцикли без бокового причепа дозволяється ставити на проїзній частині не більше ніж у два ряди.
Правила порушив мотоцикліст, який поставив червоний мотоцикл з боковим причепом другим рядом біля мотоцикла помаранчевого кольору.
Ставити транспортні засоби під кутом до краю проїзної частини дозволяється в місцях, де це не буде перешкоджати руху інших транспортних засобів.
Біля тротуарів або інших місць із пішохідним рухом ставити транспортні засоби під кутом дозволяється лише передньою частиною, а на підйомах — тільки задньою частиною.
Стоянка всіх транспортних засобів у місцях, позначених дорожніми знаками 5.42.1 , 5.42.2
, 5.43
, встановленими з табличкою 7.6.1
, дозволяється на проїзній частині вздовж тротуару, а встановленими з однією з табличок 7.6.2
, 7.6.3
, 7.6.4
, 7.6.5
, 7.6.6
— легкових автомобілів і мотоциклів тільки так, як показано на табличці.
Табличка 7.6.2 дозволяє стоянку вказаним на ній способом лише легковим автомобілям та мотоциклам. Вантажний автомобіль ставити на стоянку у даному місці забороняється.
На спусках і підйомах, де спосіб поставлення не регламентується засобами регулювання руху, транспортні засоби необхідно ставити під кутом до краю проїзної частини так, щоб не створювати перешкод іншим учасникам дорожнього руху і виключити можливість для самовільного руху цих засобів.
На таких ділянках допускається ставити транспортний засіб уздовж краю проїзної частини, повернувши керовані колеса таким чином, щоб виключалась можливість самовільного руху транспортного засобу.
На трамвайній колії попутного напрямку, розташованій ліворуч на одному рівні з проїзною частиною для руху нерейкових транспортних засобів, дозволяється зупинка лише для виконання вимог цих Правил, а на розташованих біля правого краю проїзної частини — лише для посадки (висадки) пасажирів чи виконання вимог цих Правил.
У цих випадках не повинно створюватись перешкод для руху трамваїв.
Зупинка забороняється:
a) |
на залізничних переїздах; Водій зупинив автомобіль на залізничному переїзді, чим наражає себе на небезпеку і порушує вимоги Правил.
Зупинка забороняється на самому переїзді та не забороняється перед або поза ним. Тому водій не порушить Правила зупинившись у цьому місці для посадки пасажира. |
б) |
на трамвайних коліях (крім випадків, обумовлених пунктом 15.8 цих Правил); |
в) |
на естакадах, мостах, шляхопроводах і під ними, а також у тунелях; Водієві автомобіля забороняється виконати зупинку на естакаді для посадки пасажирів.
Водієві автомобіля забороняється зупинитись під естакадою, тобто у положенні «Б». В наступній ситуації зупинку дозволяється виконати перед мостом (положення «1») але забороняється виконати на мосту (положення «2»). Виконати зупинку перед в'їздом в тунель не забороняється. Виконати зупинку для посадки пасажирів у тунелі забороняється. |
г) |
на пішохідних переходах і ближче 10 м від них з обох боків, крім випадків надання переваги в русі; Водії автомобілів зупинили їх ближче ніж за 10 метрів до пішохідного переходу, а мотоцикліст зупинився на самому переході. Тому усі три транспортні засоби порушують ПДР.
|
ґ) |
на перехрестях та ближче 10 м від краю перехрещуваної проїзної частини за відсутності на них пішохідного переходу, за винятком зупинки для надання переваги в русі та зупинки проти бокового проїзду на Т-подібних перехрестях, де є суцільна лінія розмітки або розділювальна смуга; У зображеній ситуації водій автомобіля може зупинити його без порушення Правил лише у положенні «3». У положенні «1» відстань до пішохідного переходу складає менше ніж 10 метрів. У положенні «2» водій зупинився на відстані 10 метрів від краю перехрещуваної проїзної частини, але у межах перехрестя (перехрестя закінчується там, де закінчується заокруглення бордюру), а зупинка на перехрестях забороняється.
|
д) |
у місцях, де відстань між суцільною лінією розмітки, розділювальною смугою чи протилежним краєм проїзної частини та транспортним засобом, що зупинився, менше ніж 3 м; Водій автомобіля порушив Правила, оскільки відстань між суцільною лінією розмітки і його транспортним засобом складає менше ніж 3 м.
У наступній ситуації немає суцільної лінії розмітки, яка поділяє транспортні потоки протилежних напрямків. У такому випадку, якщо відстань від автомобіля до протилежного краю проїзної частини складає 3 м або більше, водій не порушує вимоги ПДР. |
е) |
ближче 30 м від посадкових майданчиків для зупинки маршрутних транспортних засобів, а коли їх немає — ближче 30 м від дорожнього знака такої зупинки з обох боків; Водій білого автомобіля порушив ПДР зупинившись у зоні зупинки маршрутного автобуса. Зверніть увагу, зупинка забороняється навіть для посадки або висадки пасажирів. Водій жовтого автомобіля Правила не порушив, оскільки зупинився на протилежному від зупинки боці дороги.
|
є) |
ближче 10 м від позначеного місця виконання дорожніх робіт і в зоні їх виконання, де це створить перешкоди технологічним транспортним засобам, що працюють; Місце виконання дорожніх робіт позначено дорожнім знаком 1.37
![]() |
ж) |
у місцях, де буде неможливим зустрічний роз'їзд або об'їзд транспортного засобу, що зупинився; |
з) |
у місцях, де транспортний засіб закриває від інших водіїв сигнали світлофора або дорожні знаки; Вантажний автомобіль зупинився таким чином, що закриває дорожній знак від інших водіїв. Тобто, така зупинка виконана з порушенням Правил.
|
Й) |
ближче 10 м від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду. Правила не порушує лише водій синього автомобіля, який зупинився за 10 метрів до виїзду з двору. Водій зеленого автомобіля, який зупинився у місці виїзду, та водій червоного автомобіля, який зупинився ближче ніж за 10 метрів до виїзду, порушують вимоги Правил.
|
Стоянка забороняється:
a) |
у місцях, де заборонена зупинка; Пригадаємо, що згідно з визначенням у п. 1.10 ПДР, стоянкою називається зупинка, яка триває більше ніж 5 хвилин. Важливо! Стоянкою не вважається зупинка, яка триває більше ніж 5 хвилин, якщо це пов’язано із посадкою/висадкою пасажирів або завантаженням/розвантаженням вантажу.
|
б) |
на тротуарах (крім місць, позначених відповідними дорожніми знаками, встановленими з табличками); |
в) |
на тротуарах, за винятком легкових автомобілів та мотоциклів, які можуть бути поставлені на краю тротуарів, де для руху пішоходів залишається щонайменше 2 м; |
г) |
ближче 50 м від залізничних переїздів; Дорожні знаки 1.31.3
![]() ![]() |
ґ) |
поза населеними пунктами в зоні небезпечних поворотів і випуклих переломів поздовжнього профілю дороги з видимістю або оглядовістю менше ніж 100 м хоча б в одному напрямку руху; Автомобіль забороняється ставити на стоянку у зоні небезпечного повороту дороги з обмеженою оглядовістю. При цьому, водій не буде порушувати вимоги ПДР, якщо виконає зупинку у цьому місці (пам'ятаємо, що зупинка і стоянка — це різні терміни). Однак, з точки зору безпеки дорожнього руху, у такому випадку бажано знайти більш безпечне місце для зупинки або зупинити автомобіль за межами дороги.
|
д) |
у місцях, де транспортний засіб, що стоїть, зробить неможливим рух інших транспортних засобів або створить перешкоду для руху пішоходів; Оскільки автомобіль створює перешкоди для руху пішоходів, поставити його на стоянку у цьому місці забороняється (при цьому, Правила не забороняють водієві виконати зупинку у цьому місці).
У наступному випадку, автомобілі розташовані таким чином, що інші водії будуть змушені маневрувати при їх об’їзді. Проте, така постановка на стоянку не забороняється Правилами, якщо залишається достатньо місця для проїзду. |
е) |
ближче 5 м від контейнерних майданчиків та/або контейнерів для збирання побутових відходів, місце розміщення або облаштування яких відповідає вимогам законодавства; Розташування контейнерних майданчиків повинно відповідати документації для прибудинкової території. Якщо контейнери розташовані у передбаченому для цього місці, водій порушив Правила поставивши автомобіль на стоянку менше ніж за 5 метрів до цих контейнерів. Зверніть увагу, забороняється лише стоянка. Зупинка, при цьому, не забороняється.
|
є) |
на газонах. |
У темну пору доби і в умовах недостатньої видимості стоянка поза населеними пунктами дозволяється лише на майданчиках для стоянки або за межами дороги.
Водій не повинен залишати транспортний засіб, не вживши всіх заходів, щоб не допустити його самовільного руху, проникнення до нього і (або) незаконного заволодіння ним.
Забороняється відчиняти двері транспортного засобу, залишати їх відчиненими та виходити з транспортного засобу, якщо це загрожує безпеці та створює перешкоди іншим учасникам дорожнього руху.
У разі вимушеної зупинки в місці, де зупинку заборонено, водій повинен вжити всіх заходів, щоб прибрати транспортний засіб, а за неможливості це зробити — діяти згідно з вимогами пунктів 9.9, 9.10, 9.11 цих Правил.
На проїзній частині забороняється встановлення предметів, що перешкоджають проїзду чи паркуванню транспортних засобів, за винятком випадків:
оформлення дорожньо-транспортної пригоди;
виконання дорожніх робіт або робіт, пов’язаних із зайняттям проїзної частини;
обмеження або заборони руху транспортних засобів та пішоходів у випадках, передбачених законодавством.
1. | Загальні положення |
2. | Обов'язки і права водіїв механічних транспортних засобів |
3. | Рух транспортних засобів зі спеціальними сигналами |
4. | Обов'язки та права пішоходів |
5. | Обов'язки та права пасажирів |
6. | Вимоги до велосипедистів |
7. | Вимоги до осіб, які керують гужовим транспортом та погоничів тварин |
8. | Регулювання дорожнього руху |
9. | Попереджувальні сигнали |
10. | Початок руху та зміна його напрямку |
11. | Розташування транспортних засобів на дорозі |
12. | Швидкість руху |
13. | Дистанція, інтервал, зустрічний роз'їзд |
14. | Обгін |
15. | Зупинка та стоянка |
16. | Проїзд перехресть |
17. | Переваги маршрутних транспортних засобів |
18. | Проїзд пішохідних переходів та зупинок транспортних засобів |
19. | Користування зовнішніми світловими приладами |
20. | Рух через залізничні переїзди |
21. | Перевезення пасажирів |
22. | Перевезення вантажу |
23. | Буксирування та експлуатація транспортних составів |
24. | Навчальна їзда |
25. | Рух транспортних засобів у колонах |
26. | Рух у житловій та пішохідній зоні |
27. | Рух по автомагістралях і дорогах для автомобілів |
28. | Рух по гірських дорогах і на крутих спусках |
29. | Міжнародний рух |
30. | Номерні, розпізнавальні знаки, написи та позначення |
31. | Технічний стан транспортних засобів та їх обладнання |
32. | Окремі питання організації дорожнього руху, що потребують узгодження |
33. | Дорожні знаки |
34. | Дорожня розмітка |