«Росія тисне на Донбас», президент Польщі Дуда їде до Києва: що пишуть світові ЗМІ

Перші шпальти світових змі про війну Росії в Україні.
Франція. «Le Monde» - «Україна в Маріуполі, кінець тримісячного опору»
Росія оголосила в п'ятницю про «повне звільнення» заводу "Азовсталь", де закріпилися українські воїни. Цей крок, який Київ не підтвердив, є для Путіна символічним успіхом, на відміну від невдач, які зазнали росіяни з початку вторгнення.
Розкидані по всій країні, ті хто вижив у Маріуполі, живлять мрію повернутися до цього нині зруйнованого міста.
«Rhein-Zeitung» - «Українцям потрібно дозволити працювати»
Агентство з працевлаштування у штаті підтримує біженців – міністр: готуйтеся до возз'єднання сім'ї
При прийомі українських біженців у землі Рейнланд-Пфальц першочерговим завданням є надання людям захисту, житла та психосоціальної допомоги. "Вони їдуть не для того, щоб вирішити проблему кваліфікованих робітників", - наголошує міністр праці. Проте, біженцям також має бути надана можливість знайти роботу, оскільки доступ до ринку праці також може сприяти їхній інтеграції у суспільство.
Федеральне агентство зайнятості створило спеціальну гарячу лінію для біженців із України.
"Співробітники надають біженцям інформацію про пошук роботи та навчання російською та українською мовами", - пояснює голова регіонального відділення Федерального агентства зайнятості. Крім того, існує спеціальний веб-сайт для біженців з інформацією про підтримку, яку пропонує агентство з працевлаштування. «Якщо ті, хто втік, жінки і чоловіки хочуть або змушені залишитися тут, важливо, щоб ми надали їм всебічну консультацію, працевлаштування та кваліфікацію на ранньому етапі, щоб не втратити здобутий рівень освіти», — наголошує чиновник. «Мета повинна полягати у стійкій інтеграції людей відповідно до їхніх навичок».
Згідно з федерально-державним рішенням від початку квітня, біженці з України перейдуть на піклування центрів зайнятості з 1 червня.
Це означає, що вони матимуть основні переваги безпеки з моменту переходу. «Я бачу в цьому велику перевагу для людей, що втекли», — каже він. "У центрах зайнятості у нас цілісний погляд на людей".
За словами міністра праці Швейцера, досвід кризи біженців 2015–2016 років показав, що інтеграція в ринок праці та суспільство може бути успішною лише за достатнього знання німецької мови. Таким чином, біженці з України можуть подати заявку на участь у мовних та інтеграційних курсах, що проводяться Федеральним управлінням у справах міграції та біженців.
"Всі, хто шукає роботу в землі Рейнланд-Пфальц, отримають гарантію можливостей", - наголошує міністр. Серед іншого для цього важливо швидке визнання професійної кваліфікації, щоб люди погоджувалися на роботу «не набагато нижче за їх кваліфікацію». «Ми також маємо підготуватися до того, що родичі з України підуть за своїми родичами в Рейнланд-Пфальц і потім захочуть знайти тут роботу».
Треба консультувати людей та перебувати в тісному контакті з агентствами з працевлаштування, добровільними помічниками, постачальниками інтеграційних та мовних курсів та іншими установами.
Швейцер повідомив, що програму, ймовірно, буде реалізовано в районах та міських округах з 1 липня. Вона фінансується із фондів ЄС. Мета – запропонувати українським біженцям легкодоступну допомогу та надати їм найважливішу інформацію.
За даними відомства, у центральному реєстрі іноземців землі Рейнланд-Пфальц на даний момент зареєстровано понад 34 тисячі людей, які мають зв'язки з Україною. Більшість із них жінки та діти. Досі немає достовірних даних щодо професійної кваліфікації.
Проте Інститут досліджень ринку праці передбачає, що біженці з України мають рівень освіти вищий за середню. "Тому, крім володіння німецькою мовою, для біженців, ймовірно, матимуть велике значення поради щодо визнання наявних кваліфікацій", - каже Швейцер.
На початку квітня міністр зібрав провідних представників компаній, палат, профспілок, муніципалітетів та Федерального агентства зайнятості в Майнці на «Саміт ринку праці Україна» та оголосив про проведення ще однієї зустрічі.
23. «Chicago Tribune» - «Росія тисне на Донбас». Президент Польщі Дуда їде до Києва, щоб підтримати прагнення до ЄС
«Augsburger Allgemeine» - «Зеленський закликає до подальших санкцій»
-
Нові атаки росіян на сході.
-
Росія продовжує озброюватись.
Україна побоюється нових атак Росії в інших частинах країни після падіння стратегічно важливого портового міста Маріуполя. Запеклі бої розгорнулися на сході в неділю.
Президент Володимир Зеленський охарактеризував ситуацію на Донбасі як «надзвичайно важку» і наполягав на подальших санкціях проти Росії. За його словами, необхідно прискорити ухвалення шостого пакету санкцій ЄС. В Україні продовжено військовий стан ще на 90 днів. Парламент також проголосував за продовження загальної мобілізації до 23 серпня, підтвердили кілька депутатів у соціальних мережах. На день пізніше, 24 серпня, Україна відзначає День Незалежності.
Тим часом Росія оголосила, що до кінця осені поставить на озброєння 50 нових МБР, які можуть нести ядерну зброю. Ракети "Сармат" мають дальність польоту 18000 кілометрів.
Німецька асоціація міст та муніципалітетів попереджає про адміністративний хаос, якщо з 1 червня біженці з України матимуть право на Hartz IV*.Це нововведення було «підготовлено без достатнього узгодження з практикою»
*Hartz IV – це розмовний термін для допомоги по безробіттю II. Ця допомога від Федерального агентства зайнятості служить для забезпечення існування. Допомога по безробіттю II призначена для гарантування гідного життя.
Читач59