Тернопільська група "Долг": "Де є солдати, там ми..."

Тернопільська група "Долг": "Де є солдати, там ми..."
  • Тернопільська група «Долг» - чи не єдиний україномовний колектив колишніх воїнів-афганців, який виконує військово-патріотичні пісні.
  • 15 лютого 1989 року радянські війська вивели з Афганістану. Цього дня щороку вшановують пам'ять воїнів-інтернаціоналістів

Група "Долг” – це переважно колишні афганці, а тепер професійні тернопільські артисти. Їхній керівник - заслужений працівник культури України. Колектив має знання народно-аматорського, зі своєю тематикою, власними піснями.

Цього року 12 лютого музиканти виступали у зведеному концерті в "Березолі", присвячоному 30-й річниці виведення радянських військ з Афганістану. А з сольним концертом музиканти планують виступити в Тернополі в кінці квітня. Програма буде називатися " Від Афганістану до Донбасу", розповідає керівник ансамблю Віктор Маришев.

Склад колективу уже багато років залишається незмінним. Із 6 лютого у артистів розпочинається традиційний тур Україною. Уже були концерти в Чорткові, Теребовлі, на Полтавщині в Комсомольську, потім був Кременець, участь у концерті в Тернополі 12 лютого. 

Відео дня

Сьогодні, 15 лютого колектив виступає в Луцьку, потім буде концерт в Дубно. А 23 лютого в артистів запланована поїздка на схід, виступати для бійців на передовій.

- Ми створили групу, коли в Україні таких колективів ще не було, - розповідає художній керівник «Долгу» Віктор Маришев. – Це вже тепер є ще група «Контингент» із Дніпропетровської області, буде група у Білій Церкві. «Долг» - перший такий колектив в Україні. Це було 17 листопада 1987 року. 

Склад колективу останні 18 років незмінний. Тепер виступають четверо музикантів.

- Раніше склад трішки мінявся, поїхав до дружини в Італію наш гітарист Роман Лотецький. Його років сім не було тут. Тепер він повернувся, виступає сам, - розповідає пан Маришев. -  Михайло Типило, який відіграв важливу роль у створенні і творчості колективу, теж вже з нами не виступає. Тож тепер виконують пісні: я, Віктор Маришев – керівник групи, гітара, вокал; Ярослав Гринчишин – клавішні, вокал; Іван Крайникович – бас-гітара; це люди, які були із самого початку створення колективу, і Віктор Вентура – соло-гітара, вокал.

Виконують музиканти власні пісні, які пишуть спільно. Також багато співпрацюють із поетом Борисом Безрученком, композитором і поетом Анатолієм Мельником, керівником гурту “Світозари” Ігорем Яснюком.

- Приємно, що з нами є коло людей, які розуміють нашу тематику, розуміють біль нашої держави, - каже пан Маришев.

Тернополяни можуть побачити виступ колишніх афганців з гурту «Долг» не лише раз на рік у лютому – до річниці виведення радянських військ з Афганістану. Музиканти мають багато концертів і в області, і по Україні, їх навіть запрошують на виступи за кордон.

- Тернополяни бачать нас часто, тому що, окрім того, що ми виступаємо в «Березолі», буваємо в кожному районі і даємо благодійні концерти у допомогу Збройним силам України, - розповідає Віктор Маришев. - Майже 400 тисяч гривень за два роки ми зібрали на потреби воїнів АТО.

Артисти щороку виступають у великих і малих містах України. Мали запрошення на виступ у Прагу.

- Як народний аматорський колектив, ми часто беремо участь у виступах із нашими народними, заслуженими артистами, - розповідає керівник гурту. - Коли ще не було війни з Росією, ми часто виступали з гуртами «Голубые береты», «Каскад», Олександром Розенбаумом, групою «Любе». Наші шляхи часто перетиналися. Тепер між державами війна, і між артистами теж не все гладко. Але є ті, хто засуджує цю війну і підтримує Україну.

Тепер “Долг” часто дає концерти у зоні АТО. Музиканти виступають на блокпостах, в округах, бригадах, на полігонах.

– Ми є всюди, де відбуваються події, пов’язані з нашою державою. Де є солдати, там ми, - каже Віктор Маришев. - Багато співаємо про АТО, хочемо передати біль війни в Афганістані. Розуміючи сьогодні ситуацію в державі, ми своїми піснями допомагаємо нашим солдатам, їздимо на концерти, зустрічаємося з воїнами.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (1)
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 Прикрашає тарілки тернопільською вишивкою та архітектурою: історія майстрині Софії Демків 21:00 У ДТП на Тернопільщині постраждали п'ятеро людей 20:01 Поранений, але незламний: історія воїна-лісівника з Тернопільщини, який готується до протезування photo_camera 19:00 Жінки на керівних і бойових посадах в армії: що про це думають тернополяни? (ОПИТУВАННЯ) play_circle_filled Від читача 22:30 В новому мікрорайоні "Північний" жителі кількох будинків можуть залишитись без під'їзної дороги 18:00 У Тернополі має запрацювати креативний простір OPEN SPACE 17:01 У центрі Тернополя квітне магнолія (ФОТО ДНЯ) photo_camera 16:23 Бучацькі поліцейські затримали 16-річного студента, який прийшов в навчальний заклад з наркотиками 15:40 Оприлюднили відео конфлікту судді і поліції play_circle_filled 14:50 У Тернополі інспектор отримав майже сто тисяч за «правильне розмитнення»: що йому загрожує 14:10 У Тернополі 19 квітня падав сніг. Яку погоду чекати найближчими днями photo_camera 13:37 На Тернопільщині 19 квітня діятимуть графіки відключення світла для підприємств 13:05 «На щиті» повернувся захисник Сергій Михалко з Почаївської громади. Вічна пам'ять Герою! 12:18 Посмертно шестеро захисників отримали звання «Почесний громадянин міста Тернополя» 11:36 Волонтерка Христина Феціца пояснила, чому вирішила відмовитися від депутатства 11:03 Мобілізація автомобілів: що варто знати про новий закон. Для «20 хвилин» коментує юрист 10:18 Найнижчі пенсії в Україні отримують мешканці Тернопільської області (РЕЙТИНГ) 09:40 Що з реабілітаційним центром на Чумацькій, на який виділяли 8 мільйонів 09:02 Ранкові обстріли Дніпропетровщини. Є загиблі та постраждалі, серед яких — діти 08:01 Чи варто в найближчі дні чекати потепління в Тернополі та області
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up