Випускниця гімназії Софія Мельник розповіла, як отримала по 200 балів з трьох предметів

Коли почули результати тесту і що отримала 600 балів, радості Софії не було меж. Мама її обняла, а бабуся розплакалась. На запитання журналістки до юного генія у спідниці, про що ж вона мріє, дівчинка, не задумуючись, видала: «Про мир. Про нашу перемогу. А далі розбудовувати в Україну». Нам також вдалось дізнатись і про потаємну, особисту мрію Софійки
— Мета досяжна!!! 600 балів на національному мультипредметному тесті — це вже реальність для Софії Мельник, гімназистки 7 (11) класу Тернопільської Української гімназії ім.І.Франка. Дівчина здобула максимальну кількість балів із української мови, математики, історії України, — про тернопільську випускницю, яка отримала найвищий бал з тесту, що цьогоріч замінив ЗНО, повідомила начальниця управління освіти та науки обласної воєнної адміністрації Ольга Хома. — Вітаємо!!!
Гордість, радість та неймовірні емоції переповнюють і директора Української гімназії Анатолія Крижанівського. Аби показати такі сильні результати, потрібно мати сталеву нервову систему та неабияку стресостійкість, переконаний директор. Бо навіть наймудріші діти можуть через хвилювання припуститись й механічних помилок. А Софія в них саме така: мудра, виважена, надзвичайно скромна і зі сталевою витримкою. За такими дітьми майбутнє, переконаний директор. Він пригадав, як познайомився з талановитою дівчиною 7 років тому. І гордий за її тодішню перемогу.
Що відомо про розумницю?
— Це було 7 років тому, тоді організували олімпіаду з дітьми 4 класу, — пригадує Анатолій Крижанівський. — Проводили її на базі Української гімназії. Тоді Софійка була в моїй команді і перемогла! Дуже приємно.
Юний геній у спідниці натомість у гімназії була дуже скромною і делікатною, хоча навчалася на найвищому рівні — вона завжди була відмінницею. Наша розумниця Зося – саме так називає дівча її найближче гімназійне оточення, поділилась класна керівничка й водночас вчителька української мови і літератури Галина Балабан.
— Так, мета досяжна, якщо йти до неї послідовно, виважено, але впевнено — що й робила Софійка упродовж семи років навчання в гімназії, — поділилась думками Галина Балабан. — Для нашої Зосі, як ми її називали неофіційно, не було головних і другорядних предметів. Підготовка до кожного предмету завжди бездоганна, і не важливо, чи ми вчимося очно, чи дистанційно. Процес пізнання нового, здобуття знань, трансформування їх у неперевершені навчальні проєкти захоплювали Софію. А вчителі й однокласники захоплювалися нею — багатогранною й унікальною особистістю.
Софійка є ще й учасницею Спілки Української Молоді. Саме ця громадська організація виховує свідомих, чесних і працьовитих громадян, відданих українців-державників, які формують світогляд на національно-християнських традиціях та ідеалах, виплеканих українською нацією, каже вчителька.
Гострий розум, творча уява, працьовитість і наполегливість
— Як вихованка СУМ, Софія знає, що знання — це духовна сила й зброя, які збагачують внутрішнє єство, сприяють формуванню світогляду й усвідомленню життєвої мети: змагання до добра і правди, до сили й краси, — поділилась Галина Балабан. — Гнучкий, гострий розум, самостійна критична думка, творча уява, працьовитість і наполегливість — це все про нашу Софійку!
Це перший випуск класної керівнички у гімназії – сюди на роботу вона перейшла з 11 школи 7 років тому. Вчителька сподівається, що у класі будуть ще переможні «двохсотбальники». І пишається, що в неї весь клас такий.
— Наша Софійка — надзвичайно скромна та унікальна дівчинка, — поділилась емоціями вчителька. — І дуже стримана. Пригадую, як вона складала 22 липня той тест. Я хвилююсь, пишу їй, чи є вже результати, бо ж попередні можна глянути. А вона мені присилає відповідь, мовляв, я ще не маю офіційних результатів. Матиму — напишу. Отак вона вміє контролювати свої емоції. Це, ймовірно, результат виховання у СУМ. Софія пройшла їхній вишкіл, щороку їздила в літні табори. Навіть якщо в цей час планувалась поїздка із класом, вона надавала перевагу табору.
Така мудра, скромна і надзвичайно талановита дитина — ще й віддзеркалення її родини, переконана педагог. Мама – викладачка в кооперативному фаховому коледжі, батько — працівник банківської сфери. Є ще й двоє молодших братиків, один з них теж навчається в гімназії.
Наша Зося – унікальна дитина
— Ви ж спілкувались із Софійкою, самі знаєте — це не маска, вона не говорить те, що потрібно, вона й справді так думає і відчуває. У цій дитині немає ні краплини фальші, — каже Галина Балабан. — Якби ви запитали в її однокласників, вони одразу б відповіли: наша Зося такою і є. Вона ніколи не обмане і не зрадить. Правда і совісність – то її. Вона не раз була старостою класу. Лідерські задатки – вона веде за собою інших. Людяність, любов до людини – це все в неї є.
Дитина дуже багато читає. Саме Софійка, приміром, познайомила однокласників з творчістю Жадана задовго до того, як його вчили в 11 класі. Вона вимоглива до себе і боїться когось підвести. Щоб дійти до цього результату, 600 балів, вона довго і наполегливо працювала. Додалось ще сюди прагнення бути бездоганною. Вчителька пригадує, як Софія у 9 класі стала переможницею обласної олімпіади з французької. І мала їхати на всеукраїнську. То дитина переживала, що там можуть бути сильніші діти, і вона, можливо, не отримає призових місць. А цим підведе педагогів і всіх, хто в неї вірить. Натомість вчителі переконували: Софіє, ти вже переможниця!
— Софія багатогранна. У мене є її твори про сенс життя — це еталон. На жаль, воєнний стан позбавив випускників можливості показати під час ЗНО власні висловлювання, — поділилась Галина Балабан. — Проте ми до них готувались. Софійчині власні висловлювання – це, повторюсь, — еталон. Їх можна брати в посібник для підготовки інших учнів. Вона вміє гарно критично сприйняти інформацію. Вона у нас молодчинка! Надзвичайно душевна дитина.
Результати тесту стали відомими у трагічний день, коли закатували військовополоненого і стратили інших в Оленівці. І результат роботи Софійки став єдиним яскравим промінчиком серед суцільного болю. Та додав віри, що такі як Софія й будуватимуть Україну. Діти рідко подорослішали, і саме їм тепер доведеться відроджувати нашу державу. І, переконана вчителька, вони це зроблять!
У тому, що Софійка Мельник надзвичайно скромна і талановита, переконалась і наша журналістка, коли спілкувалась із дівчинкою. Яскравий розум, витримка і переконання, що в нашій країні все буде добре… А ще нам вдалось таки дізнатись про її мрію…
Задоволена результатом
— Про що я мрію? — дівчинка задумалась на мить. І одразу видала, — про мир. Про нашу перемогу. Щоб відбудувати Україну, і щоб я змогла до цього бути причетною. Я дуже хочу, щоб так і було.
Софія розповіла, що з нетерпінням чекала на результати тесту. І уточнила: всією родиною чекали.
— Зайшла в інтернет, переглянула результати, — я була неймовірно щаслива, окрилена! Дуже довго до цього готувалась. І цей результат був винагородою за всю мою працю. Мама Олена обіймала мене. Тато Олександр вітав на відстані, бо був на роботі. Бабуся Марійка плакала від радості. Важко описати все. Я змогла! Мені вдалось! — ділиться емоціями розумниця.
Дівчинка точно знає, чого хоче далі. Вона планує розвиватись в гуманітарних напрямках і планує вступати до місцевого педагогічного університету на англійську філологію. Не виключає варіант навчання у львівському університеті ім. Франка.
— Чого я хочу для себе особисто? Щоб я змогла реалізуватися в житті, правильно знайти свій шлях, — каже Софійка Мельник. — А ще — поїхати в тур по Європі, побачити світ. Хоча, запевняю, я все одно повернусь в Україну!
Стежте за новинами Тернополя у Facebook, Telegram, Instagram, Viber та YouTube.
Anatoly Vivchar
Tsisar Sergei
Anatoly Vivchar reply Tsisar Sergei
Лилия Бульчак
Ганна Хом'як