Партнер рубрики Події

На Тернопільщині громада зробила зразковий ставок для риболовлі

На Тернопільщині громада зробила зразковий ставок для риболовлі
Водойму поблизу смт Козова зарибнювали уже п’ять разів. Зарибок купували або отримували від орендарів навколишніх ставків
Рибалки Козової взяли справу в свої руки: об'єднались, почали опікуватись місцевою водоймою. Як результат – тепер порибалити в Козову з'їжджаються люди з різних куточків, бо є де і що ловити

Як перетворити звичайнісіньку нічийну водойму на улюблене місце збору рибалок та спортсменів, знають у смт Козова. Самоорганізувавшись, місцева громада рибалок навела лад поблизу водойми, зарибнила та власними силами охороняє її від браконьєрів.

Кожен може долучитись
На водоймі уже провели низку спортивних змагань, чемпіонатів. Відтак невеличка Козова з її ставом почали приваблювати рибалок із багатьох куточків Західної України.

- Цей випадок – показовий, - каже директор ГО «Скеля», начальник відділу охорони водних біоресурсів Тернопільрибоохорони Андрій Об’єщик. – Люди самоорганізувались, створили спілку, звернулись до нас за роз’ясненням, прислухались - і все у них вийшло. Вони навели лад на своїй водоймі. Почали боротись з браконьєрами, охороняти ставок. Не день, два поохороняли і закинули ідею, а постійно. Затримали багатьох людей із браконьєрськими знаряддями лову. І ті зрозуміли, що тут таке не пройде, виловлювати таким способом не можна. Сьогодні маємо результат - розвелось чимало риби, раків.

Так, порибалити у Козову приїжджають з різних куточків області та Західної України.  Більшість рибалок докладається до утримання водойми, сплачуючи добровільні внески – 30 грн.

- Коли рибалкам роз’яснюють, що за цією водоймою наглядає громада, вона її прибирає, доглядає, охороняє і зарибнює, усі це підтримують, - додає пан Об’єщик. – Якщо нема бажання у заїжджих підтримати, то нема. Ніхто нікого не змушує допомагати. 

Зібрали 40 тисяч гривень
За рік такої діяльності, як роз’яснює член громади рибалок Козови, член Федерації риболовного спорту Андрій Потурняк, громада зібрала понад 40 тисяч гривень. Люди можуть прозвітувати про використання кожної гривні. 

- За ці гроші купили електромотор для перевірки водойми, паливо, бензиновий тример для очищення чагарників, кущових насаджень берегової лінії, - каже Андрій Потурняк. – Створили усі умови для комфортної риболовлі. Також уже декілька разів зарибнили. Причому тричі – безкоштовно.  Попросили зарибок аборигенних видів риб (тобто та риба, яка і так живе у водоймі, а не штучно запущена туди – прим. ред.) в орендарів навколишніх ставків - карасиків, маленьких коропів і переселили їх у свій ставок. Згодом ще закупили коропа.



Такі позитивні зміни привернули увагу й рибалок-спортсменів. За словами пана Потурняка, на козівській водоймі цьогоріч провели чемпіонат Івано-Франківської області, осінні посиденьки – було 17 команд зі всієї Західної України. Був тут і фідерний марафон, який раніше проводили на гребному каналі у Тернополі. Є ймовірність проведення наступного року тут чемпіонату України з лову фідером.

Беріть приклад! 
- Так можна організуватись на інших водоймах, - додає Андрій Об’єщик. –  Якщо є свідомі люди, рибалки, які хочуть щось зробити, то хай звертаються. Ми роз’яснимо і допоможемо. 

Приміром, зарибок будь-яка громада для своєї водойми, додає пан Об’єщик,  можна взяти в орендарів ставків. Йдеться про аборигенні види риб.

- Бо ця риба – не їхня, а державна. І вони не можуть її продавати на ринку після спуску ставка – вони мають залишати рибу у водоймі або спускати в річку вниз за течією для подальшого розмноження, - додає пан Об’єщик. – Риба орендаря - тільки та, яку він запускав і має відповідні документи. Це зазвичай короп, амур, товстолобик. А маленькі карасики, окунці - це державне, людське. І такий зарибок можна переселити. 

Із ентузіазмом розповідає про досягнення громади рибалок Козови і тернополянин Віктор Генсерук. Він також є членом громадської спілки рибалок в Козовій і закликає інших рибалок об'єднуватись та діяти подібним чином.

- Я – рибалка зі стажем, і останні роки рибалю в Козовій.  – каже Віктор. – Їжджу туди за будь-якої вільної нагоди. Проблеми цієї водойми були такими ж, як і всюди: браконьєри, які ночами ставили сітки, забруднена берегова лінія, незадовільна робота єгеря. Однак рік тому все змінилось – і зараз це чудове місце для рибальства та відпочинку, з чистими берегами та постійною охороною.

Відео дня


Віктор Генсерук вважає, що позитивний приклад Козови варто наслідувати рибалкам і на інших водоймах. Каже, що це – показова ситуація, яка демонструє, як громада може взяти справу у свої руки і навести лад у певній галузі, не очікуючи дій влади і не нарікаючи на когось.
 

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (6)
  • Тарас Трескот

    а тим часом, заступник президента з FIPS-москаль, в Тернополі відмінив Чемпіонат Світу по мормишці...
  • Анонім

    Це не комунізм. Це просто - хотіли і зробили. Можна заздрити, можна критикувати, але можна і самим спробувати. Замість того, щоб критикувати когось чи  нарікати, зробіть щосб для себе. Люди, якшо хочете щось змінити, хоча б спробуйте.
  • Руслан Журавель

    Коммунизм.?







    Коммунізм.?
  • Piter Savka

    В Тернополі також це потрібно зробити бо риби взагалі нема.
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:04 У поминальні дні не варто залишати на гробах паски і яйця. То що потрібно померлим, пояснюють священники 21:01 Віктор Павлік побував в рідній Теребовлі і поскаржився на... міст photo_camera 20:00 Теплиці, майонез і дитячий клуб: історії трьох бізнесів, які переїхали на Тернопільщину play_circle_filled photo_camera 19:30 24 квітня у мікрорайоні «Пронятин» не буде води Від читача 13:35 Українські поліцейські ліквідували шахрайський call-центр в Одесі, де громадян Чехії ошукали на 5,5 мільйонів гривень 19:03 Вісім років судиться з поліцією: тернополянин вимагає покарання для патрульних та компенсації photo_camera 18:06 Таксі у Тернополі: порівняли тарифи різних сервісів виклику авто photo_camera 17:20 У бучацькій школі діти били та цькували однолітків. Хто понесе відповідальність 16:40 Заснував сімейну майстерню дронів та допомагає ЗСУ: історія 21-річного тернополянина 16:05 Чи будуть в Україні додаткові вихідні на Великодні свята 15:28 Із 23 квітня тернополянам можуть вимикати світло у «пікові» години 14:55 Біля Тернополя зіштовхнулися автобус та бус: є постраждалі 14:40 У Тернополі віддали честь полеглому Героєві під час руху колони «На щиті» (ВІДЕО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera 14:15 Якою буде ціна на газ з 1 травня: є рішення «Нафтогазу» 13:36 Тернополянин зняв в оренду неіснуюче житло. Як дізнатись чи квартира, яку ви знайшли — реальна 12:56 Українські консульства в Польщі та інших країнах призупинили роботу з чоловіками мобілізаційного віку 12:22 У яких лікарнях Тернопільщини можна отримати допомогу при інсульті 11:43 На Гайовій та Сахарова ремонтують двори та тротуари. Пишіть в коментарях вулиці, де це необхідно також 11:05 Омбудсмен перевірить дитячу бібліотеку в Тернополі після конфлікту працівниці та переселенців 10:25 В Тернополі чоловік отримав два роки тюрми за те, що чинив опір патрульним
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up