Мешканці навколишніх будинків шоковані розпочатим будівництвом під парканом садочку, а з іншого боку - впритул до спортмайданчика. У власника – всі документи в порядку. В міськраді підтвердили, що землю дали депутати, а контроль за дотриманням і виконанням будівельно-монтажних робіт покладено на інспекцію держбудконтролю в області
- Де ще тільки скандальних будов у Тернополі не було, але щоб котловани рили під парканом садка – не пригадую, - голос жінки на тому кінці дроту тремтів від надлишку емоцій. – Це ж треба – на малесенький клапоть землі вже загнали техніку і стріла крану, як повернеться, на добрих метрів 6 нависатиме над майданчиком садку. Хтось хоч про безпеку дітей думає? Де гарантія, що він не впаде, з нього нічого не злетить? Це ж техніка…
Тернополянка, яка назвалась Інною Коваль, розповіла, що мешкає на вул. Тарнавського. У дворі кількох дев’ятиповерхівок – дитсадок, який і відвідують двоє її дітей. Неподалік – спортивний майданчик, який за гарної погоди окуповує місцева малеча.
Може бути біда
- Нещодавно на невеличкій місцині між дитсадком і спортмайданчиком пригнали техніку і почали рити, - розповіла пані Інна. – Що будуватимуть – не знаю. Мами-сусідки, які водять дітей до дитсадка, просто шоковані. Та й ті, що мають старших дітей хвилюються. Котлован підрили саме до сітки спормайданчика так, що той опинився на горі. І, як посунеться земля, може бути біда. Там же весь час граються діти.

Ми приїхали на місце, аби на власні очі переконатись, що там коїться.
На вул. Спортивній, як проїхати дитсадок, розгорнулась автомайстерня. Територія огороджена і між нею та садком доріжка – метрів 3. На території майстерні – в правому куті – розрита земля і стоїть кран. Сама будова не огороджена і на її територію можна вільно потрапити. І інших боків, де є паркан, жодної інформації – хто і що будує.

Поруч з будовою зустріли чоловіка, який саме спускався сходами. Розговорились. Той, як виявилось, живе на вул. Тарнавського, 3.
- Будує тут ніби власник чи директор майстерні, - розповів Любомир Балук. - Шокує, як в порушення всіх норм, будують приміщення між дитячим спортивним майданчиком і дитячим садочком. Я жахнувся, коли побачив, як екскаватор і кран працюють в той час, коли в садку граються діти. Мене дивує, як дерибанять землю наші депутати-"свободівці". А "герой" пан Надал дає в безоплатні користування землю в місті.

Дітей на майданчик не пускають
У дошкільному навчальному закладі №31 "Метелик" щодо сусідства з будовою небагатослівні. Керівник садка Наталія Ширант лише запевнила, що ніхто з ними нічого не узгоджував і дозволів не брав.
- Зараз діток на той майданчик ми не водимо, бо погодні умови не дозволяють та й земля ще не просохла, - каже Наталія Ширант. – Як світить сонце – вони гуляють з іншого боку – де асфальт. Тому поки що будова нас не турбує. А як буде далі – невідомо. Однак, дітей на майданчик, щоб поруч з будовою, виводити не будемо. Гулятимуть на іншому.
Старша група, майданчик якої під боком у будови, 15 травня попрощається з садком. Що буде, коли наберуть ясельну групу, а в цей час будівництво йтиме на повну, – у садку прогнозувати не беруться. Однак запевняють – дітей, аби їх убезпечити, на той майданчик не пускатимуть.
Документи в порядку
Власника земельної ділянки, на якій відбувається будівництво, ми знайшли поруч, в автомайстерні. Як виявилось, це підприємець Юрій Камінський. Документи на землю і дозволи на будову чоловік надав на перше ж прохання. Вони – у порядку. Тут – і право власності на землю, і рішення сесії міськради від 20 серпня 2014 р., згідно з яким п. Камінському безоплатно передають у власність земельну ділянку 0, 12 га на вул. Спортивній для… ведення садівництва.
- А чи, бува, не родич ви заступника міського голови пана Камінського? - питаємо у підприємця.
- - Ні. Ми однофамільці, - запевнив Юрій Камінський. – В мене навпаки через це проблеми виникали.
- А як вдалось безкоштовно отримати в місті 12 сотих?
- Це мені гарантує Конституція.
- А як отримали дозвіл на будівництво попід парканом садка? Стріла ж крану – метрів 10, не менше…
- Між парканами садка і будови – 4 м, від садка до самої будови – 8. Це дозволено.
Будівельний паспорт, який нам пред’явив чоловік, - з мокрою печаткою і підписаний начальником управління містобудування, архітектури та кадастру Василем Бесагою. Згідно з ескізними намірами забудови, тут має «вирости» двоповерховий будиночок, загальною площею 286 кв. м.
Коментар
Василь БЕСАГА, (50 р.), начальник управління містобудування, архітектури та кадастру міськради:
- Сесія міськради надала ділянку під садівництво. Людина має право побудувати собі в межах ділянки садовий будиночок. Йому надали – він набув правового статусу. Власник звернувся до нас – ми видали йому паспорт. А контроль за дотриманням і виконанням будівельно-монтажних робіт покладено на інспекцію держбудконтролю в області. З 2008 р. повноваження контролю передали саме в їхнє підпорядкування. Якщо у мешканців є претензії – нехай звертаються саме до інспекції держбудконтролю, що на вул. Шпитальній, 7. Якщо буде потреба, до перевірок можуть залучити працівника міськради.
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
• Ст.5 п. 2. Вимоги містобудівної документації є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами містобудування.
• Ст.8 п.3 Рішення з питань планування та забудови територій міськими радами та їх виконавчими органами, в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.
• Ст.24 п. 4. Зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється.
• Порушено ст.25 п.1 та 2.
Порушено п.2.4 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затвердженого Наказом Мінрегіонбуду від 05.07.2011 № 103, 2.4. у якому зазначено що пакет документів для видачі будівельного паспорта повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику у разі невідповідності намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам. Паталогічна брехня чиновників міської ради вражає. Але з ким поведешся…
Пане Унгурян підтримую Ваші прагнення але, на жаль, Ви посилаєтесь неправильно і на застарілі норми.
У статті вказано загальну площу будинку, це не грамотно, адже в Законі та Порядку чітко вказано на площу будинку а це не одно і теж саме. Площа будинку завжди буде більшою ніж загальна площа.
Одразу подавайте в прокуратуру на притягнення виконавців до відповідальності, скасування рішення міської ради та приведення земельної ділянки у попередній стан.
Усуньте цю пародію на архітектора.
При видачі дозвільних документів на це будівництво порушено Закон України «Про регулювання містобудівної діяльності» як і на Привокзальному Майдані:
• Ст.5 п. 2. Вимоги містобудівної документації є обов'язковими для виконання всіма суб'єктами містобудування.
• Ст.8 п.3 Рішення з питань планування та забудови територій міськими радами та їх виконавчими органами, в межах визначених законом повноважень з урахуванням вимог містобудівної документації.
• Ст.24 п. 4. Зміна цільового призначення земельної ділянки, яка не відповідає плану зонування території та/або детальному плану території забороняється.
• Порушено ст.25 п.1 та 2.
Порушено п.2.4 Порядку видачі будівельного паспорта забудови земельної ділянки затвердженого Наказом Мінрегіонбуду від 05.07.2011 № 103, 2.4. у якому зазначено що пакет документів для видачі будівельного паспорта повертається уповноваженим органом містобудування та архітектури замовнику у разі невідповідності намірів забудови земельної ділянки вимогам містобудівної документації на місцевому рівні, детальним планам територій, планувальним рішенням проектів садівницьких та дачних товариств, державним будівельним нормам, стандартам і правилам. Паталогічна брехня чиновників міської ради вражає. Але з ким поведешся… Пане Унгурян ви посилаєтесь неправильно і на застарілі норми. Одразу подавайте в прокуратуру на притягнення виконавців до відповідальності і скасування рішення міської ради.
Звісно що головному "архітектору" Бесазі це не потрібно знати.
Та й дупутати разом з мером звісно що не повинні знати що забудова повинна проводитись згідно генерального плану міста, а не забаганок власників земельних ділянок.
Цікаво коли вже Надал і Ко отримають безкоштовні ділянки на кладовищі? і чи не боятсья що тернополяни будуть ходити ср***и на їх могили?
Ще хочу додати, щоб відповідні служби зайнялися, що ті "бізнесмени2 продають там самогон, так що там ніякі машин не ремонтують, а людей споюють. Самі подумайте, хто зараз в такі страшні часи може будову затіяти? В кого так справи вгоруйдуть? горіти їм в пеклі!