На пологи – із чоловіком.
Такий девіз обрали майбутні тернопільські мамочки і не шкодують про це. Жінки кажуть – з чоловіком надійніше і більш впевнено себе почувають, а під час болю вони незамінні як помічники та посередники між дружиною і лікарем.
Медики теж «за» партнерські пологи. Кажуть, тоді тривалість самих пологів зменшується, потреби у знеболюючих виникає значно рідше, а зв’язок між татом і дитям – суттєвіший. Зрештою, статистика говорить сама за себе – понад 90% пологів, які відбуваються в Тернополі - партнерські.
Робив масаж і біль втихав
Відомий шоумен Юрій Шкільняк стверджує, що досі пам’ятає кожну хвилину з 23-х годин, протягом яких дружина народжувала первістка. Хоча Альберту 25 квітня виповниться вже 7 років, чоловік переконує: якби йшли в пологовий за другим дитям – обов’язково разом.
Чоловік пригадує, як його вчили робити масаж при переймах, техніку дихання. На практиці, каже, все дуже знадобилось. Адже жінка, яка теж пройшла курси підготовки, під час болю при переймах не могла все пригадати. В такі моменти потрібен хтось рідний поруч, аби відволікти, розслабити і нагадати, що потрібно робити в даний момент.
Коли перерізав пуповину і вперше взяв на руки сина, малюк несвідомо вхопив тата за палець. Тоді, стверджує Юрій, він відчув шалену відповідальність перед тією беззахисною маленькою людиною.
«Мої 5 кг щастя»
Щодо неперевершених емоцій, то про них згадують майже всі чоловіки, які пережили партнерські пологи. Вони зізнаються – щойно береш малюка на руки – на задній план відходять всі хвилювання, пов’язані з пологами.
Вже перед пологами у дружини погіршився стан здоров’я, а останнє УЗД за кілька днів до визначної дати показало – малюк важитиме близько 5 кг. Тому дружині вирішили робити кесарів розтин. Чоловік згадує, як довго називав сина «Мої 5 кілограмів щастя».
Якби зараз народжувала б третю дитину, однозначно взяла б із собою чоловіка на пологи, переконує тернополянка Лілія Костишин. Коли 12 років тому з’явилась на світ донька, жінка була сама. Тоді не практикували пологи з партнером. Та й жінка, каже, побоювалась, аби коханий не побачив її у муках і негарною. За сином, якому зараз 4 рочки, до пологового пішли вже разом.
Він – твій помічник і партнер лікаря
Щодо чоловіка, тернополянка просто не хотіла, аби він бачив її муки, слабкість, неконтрольовані емоції. З таким переконанням ішла б і сина народжувати, якби не лікар.
Те, що не контролюєш своїх емоцій, не така гарна, як щодня – процес народження дитини перекриває все, запевняє тернополянка.
«Плюси» і «мінуси» партнерських пологів
Партнером під час пологів може бути батько дитини, мама, сестра, подруга - людина, якій ви довіряєте, кажуть медики.
Чи народжувати разом – це потрібно вирішити заздалегідь. Бажання має бути взаємним і усвідомленим. Партнерські пологи з чоловіком мають перевагу - в такий відповідальний момент чоловік може виступити "сильним плечем".
Серед "мінусів"… ранима чоловіча психіка. Медики пригадують випадки, коли й «сильна стать» непритомніла в пологовому залі.
Якщо на партнерські пологи кличете маму, «плюсом» буде те, що жінка, яка сама народжувала, краще розуміє, що відбувається. Але іноді це шкодить. Бо роділля, відчуваючи мамину турботу, так розслабляється, що сама перестає брати участь в пологах.
При кесаревому розтині малюка після народження викладають на груди татові, і дитина перебуває з батьком до того моменту, коли мама прийде до тями. Здається дивним, але малюк на руках у тата, від його голосу і тепла, швидко заспокоюються після народження, стверджують лікарі.
Довідка
Аби бути учасником партнерських пологів:
За інф. Ірини Грабчак
Стежте за новинами Тернополя у Telegram.
№ 19 від 7 травня 2025
Читати номер
це ви, медики, гоните!...