Туалет у центрі приватизували...

Туалет у центрі приватизували...
Громадська вбиральня за "Перемогою" - вже не комунальна. Об'єкт, після погодження мерії, приватизували в 2014 році, сплативши 199 176 гривень із ПДВ.

Площа туалету – 52 квадратних метри. За курсом долара на час продажу будівля "пішла" за майже 25 тисяч „зелених”.

Земля під туалетом - під будову

"Рішенням Тернопільської міської ради від 22.03.2013 року №6/30/14 "Про приватизацію об'єктів комунальної власності" нежитлову одноповерхову будівлю за адресою бульвар Тараса Шевченка, 27а, загальною площею 52,4 кв.м включено в перелік об'єктів комунальної власності, які підлягають приватизації шляхом викупу орендарем. Відповідно до висновку про вартість майна, затвердженого 22.04.2013 року, ринкова вартість вказаного об'єкта приватизації з врахуванням податку на додану вартість склала 199 176 гривень. Договір купівлі-продажу укладено з орендарем Приватним підприємством Підрозділ безпеки та охорони "Легіон" 30.01.2014 року", - йдеться у відповіді міськради на наш запит.

Відео дня

Тобто комунальну нерухомість не продавали з аукціону, що забезпечило б рівний доступ та, можливо, значно вищі прибутки. Натомість продали орендарю – охоронній фірмі. Приміщення в оренді з 2011 року. Туалетом приміщенню навряд чи вже бути, бож цільове призначення ділянки під ним – "землі громадської забудови". У переліку проектів рішень, які будуть виносити на сесію міської ради, уже "висить", яким землю погодять в оренду на п'ять років.

- Центр міста, особливо на вихідні, переповнений людьми, - каже тернополянин Вадим Савка. - І громадський туалет потрібний. Хтось може сказати, що є багато кафе, куди в разі потреби можна піти. Але не всюди пускають. Щоправда, треба визнати, що туалет у тому стані, в якому був, – жахлива місцина. Його не оновлювали, не проводили належного ремонту, навіть нормально не прибирали. Я думав, що його таки реабілітують, натомість продали. Владі, звісно, видніше, але якщо цей туалет там запланували колись, то, очевидно, була в тому потреба.

У 2011 році наша редакція досліджувала питання рентабельності цієї вбиральні. Наші кореспонденти просто почергували біля входу і підрахували, скільки ж тернополян користувалось послугами закладу. За день туалет відвідали 470 тернополян. Ця цифра здивувала навіть нас, адже рахували не у вихідний, а в будний день – у середу. Плата за користування становила гривню. Тож за середу в туалеті назбирали близько 470 гривень. Це більше, аніж орендна плата за нього на місяць – 455 гривень.

І знову зв'язки...

Орендарем, а нині уже власником приміщення, є Підрозділ безпеки та охорони "Легіон". Судячи з копії угоди купівлі-продажу, яка є в редакції, керівник цього підприємства Юрій Пилипчук. Чоловік тернополянам відомий з наших попередніх публікації про дерибан комунальної сфери та землі. Отож пан Юрій - один із співзасновників охоронної фірми "Максима". Тієї самої, яка охороняє міську раду та обслуговує більшу частину ліфтового господарства міста після його перерозподілу. Також Юрій Пилипчук був співзасновником ТОВ "Ресурс Лімітед", яке в 2013-му купило в міськради приміщення магазину "Світоч" у центрі Тернополя за ціною, майже втричі нижчою від ринкової. Також, як писав ресурс "Наші гроші", пан Пилипчук очолював фірму "Тернопіль комунал сервіс". Цій організації, про що ми писали, міська влада всіляко підігравала в отриманні багатомільйонного тендеру з прибирання міста. Таке підігравання "вбило" комунальне підприємство МШЕД, яке до того прибирало вулиці. Також чоловік, і про це ми теж писали, має родинні зв'язки з керівником КП "Масив", через яке міська рада дерибанить землі в обхід аукціону. Ще одне таке КП – "Тернопільбудінвестзамовник", йому землі для дерибану дали ще більше. Фірму згадали невипадково, адже її керівник – Роман Кришталовський - брат іншого співзасновника "Максими" Володимира Кришталовського. Чоловік є й у засновниках фірми-покупця туалету "Легіон". Так і хочеться затягнути Яремчукову "Родина, родина... від батька й до сина...", але не пасує якось.

Ми поспілкувалися з Юрієм Пилипчуком, адже саме він - директор "Легіону" і підписант угоди купівлі-продажу.

- Туалет і далі буде виконувати свої функції, - каже пан Юрій. - Ми плануємо його капітально відновити. Раніше не було можливості вкладати значні суми у ремонт, бо ж об'єкт був комунальним. Зараз же і фасад, і дах можна відновити, навести порядок всередині. Тернополянам не варто хвилюватися, бо, повторюсь, громадську вбиральню ніхто знищувати не планує. А ремонт, погодьтесь, там потрібний.

Якою буде вартість користування туалетом, наразі невідомо. Також невідомо, чи довго це приміщення проіснує в статусі вбиральні, адже земля під об'єктом, як уже писали, дозволяє будувати чи то багатоповерхівку, чи то офісні приміщення.

 

Юрій ШТОПКО, регіональний видавець Медіа Корпорації RIA:

- Потрібен місту туалет чи ні, продавати будівлі чи не варто – мали б вирішувати експерти та громада. Я не пригадую з того приводу ані громадських обговорень, ані публічних звітів експертних комісій. А ви? Про те, що туалет приватизували, більшість тернополян і не здогадуються. Дізнаються вже тоді, коли будівельна техніка почне працювати. Питання навіть не в тому, що приватизували, а як приватизували. Відчуження таких об'єктів повинні відбуватися виключно під час публічних аукціонів. Це ж центр міста, і якщо інформацію про продаж винести за межі "свого кола", то за придбання позмагалися б і підприємства з інших регіонів, Києва, наприклад. А це вже значно більші суми, які надійшли б до бюджету.

Стежте за новинами Тернополя у Telegram.

Коментарі (11)
  • Олена Степанова

    Ой Андрію, здається мені що міська рада Вас надурила. Згідно інформаційної довідки з реєстру права власності це приміщення продано напряму дружині Пилипчука.
  • Олег Фостяк

    За нормами  має бути один прибор на 1000 чоловік, тобто в Тернополі має бути 215 приборів у сумі усіх громадських вбиралень. Переживати варто тому, що розглядаючи об'єкт що будується по вул. О. Кульчицької на містобудівній раді, ще за нормальної влади, зазначили, що земельної ділянки разом з туалетом та жеком не вистачить під розміщення такого об'єкту, а будівля тоді по поверховості не виходила за навколишню (берегли історичну забудову). Як проектант, не порушуючи норм, запроектував таку будівлю без належної площі землі - не зрозуміло нікому, крім експертів та держархбудконтролю. Аналоги знищення громадських туалетів у Тернополі є це: Реконструкція громадського туалету під багатоквартирний житловий будинок по вул. С. Бандери чи Данила Галицького, замовник "Сервер" та реконструкція громадської вбиральні під заклад громадського харчування яку потім перекупили під "Ноїв Ковчег". Привокзальний майдан показав, що у Тернополі не діють ніякі закони і реконструкція каналізаційного колодязя у супермаркет не здивує нашу міську  раду лиш би платили.
  • Анонім

    Колись американці робили експеримент. Клали кусок сиру в лабіринт. і казали щурам шукати. Щурі мудрі тварюки,навчилися по тому лабіринту сир шукати. А потім підлі людиська перестали сир класти,то щурі ще пару раз забігли,подивилися,що нема чого ганяти тай перестали в той лабіринт лазити. Бо таки мудрі. А люди - не щурі. Вони роблять те що звикли . Звикли на завод ходити,то й ходили навіть як 5 років зарплати не давали. Звикли,що срати тра за "Перемогою",то й далі ходять ,як по свячену воду.І будуть ходити,хоч довкола що два метри дизайнерські виходки (або просто чисті і безкоштовні)і ніхто нікого нізвідки не гонить.  І не дай бог той сакральний виходок закрити. Знесуть міськраду разом з мером. А може попробувати пороздивлятися довкола. І зрозуміти,що в Тернополі проблема де посрати була 10 років назад. І зайняти свою голову чимось кориснішим.
  • Микола Унгурян

    а коли і де в 2014 році долар можна було купити за 4 грн?

    Щодо офісних приміщень - так а де там їх робити? крім того де робити автостоянки під такі приміщення?
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Тернополя за сьогодні
22:01 «У ногу прилетів осколок боєприпаса»: 47-річний захисник з ампутацією проходить реабілітацію у Тернополі 21:03 Мрію повернутия до Тернополя: де зараз американський співак який виступав у центрі міста play_circle_filled photo_camera 20:01 У Тернопільському музеї влаштували Великодню майстерню photo_camera 19:00 По 15 років тюрми присудили трьом депутатам держдуми Від читача 13:58 На платформі Мегого вийшов короткометражний фільм Віталія Кікотя «Сумні портрети». 18:15 На «Дружбі» ремонтують аварійні сходи: що змінилося? 17:33 Як в Україні буде відбуватись мобілізація ув'язнених. Пояснює юрист 16:50 Неймовірні магнолії та сакури розквіли в Кременецькому ботанічному саду. Як туди дістатись photo_camera 16:10 У Тернополі засудили екскерівника податкової та його сина, які вимагали 40 тисяч доларів неіснуючого боргу 15:35 В Україні презентували законопроект про відбудову та відновлення 14:53 Видання «20 хвилин» на мапі рекомендованих медіа в Україні. Читайте лише перевірені факти! photo_camera 14:30 Ветерани та ВПО можуть скористатись безкоштовною послугою переїзду в Україні (Новини компаній) 14:17 На Тернопільщині — штормове попередження 13:45 У Тернополі виділили майже 2,6 млн гривень на техніку для школярів 13:08 У Тернополі зустріли колону «На щиті» із полеглим Героєм Василем Друзюком (ВІДЕО ДНЯ) play_circle_filled photo_camera 12:40 У Тернополі пенсіонерка травмувалась в маршрутці, коли водій раптово пригальмував 12:05 Суддю не каратимуть за перевищення швидкості, а тернопільського поліцейського, який його зупинив — звільнили 11:25 У Тернополі водійка на LEXUS в'їхала у перешкоду прямо перед відділком поліції. Була напідпитку 10:50 У Ланівцях зустрічатимуть кортеж «На Щиті»: загинув Герой Василь Друзюк 10:10 В Україні прогнозують зростання зарплат. Кому на нього розраховувати
Дивитись ще keyboard_arrow_right
Ваші відгуки про послуги у Тернополі Ваші відгуки про послуги у Тернополі
keyboard_arrow_up